Nogometaši Mure so se v 11. krogu Prve lige Telekom Slovenije pomerili z Bravom. Prva letošnja tekma se je končala z zmago Mure.

Črno-beli so danes v Ljubljani skušali priti še do tretje zaporedne zmage. Ante Šimundža še vedno ni mogel računati na Žigo Kousa in Kevina Žižka, poškodoval pa se je tudi kapetan Alen Kozar, ki bo verjetno kar nekaj časa odsoten z nogometnih zelenic. Prvo letošnjo tekmo je Mura dobila s 4 : 3. Za črno-bele je dvakrat zadel Luka Šušnjara, po en zadetek sta prispevala Luka Bobičanec in Žan Karničnik.

Muraši so v 14. minuti prišli do vodstva s podajo Bubnjare v kazenski prostor, kjer je srbski napadalec Fejsala Mulića prekosil Domna Grila. Le tri minute pozneje se je podobna priložnost ponudila še Luki Šušnjari, a je ta žogo slabo zadel in jo poslal mimo gola.

Izkazali so se tudi Ljubljančani, ki so v 36. minuti sicer zapravili precej lepo priložnost, dve minuti pozneje pa prišli do izenačenja s strelom Aljoše Matka. V 49. minuti so nato tudi povedli; Abdurahimi je preigraval po levi strani in z roba kazenskega prostora natančno meril v mrežo Mure. Naskok so še nekoliko povečali šest minut pozneje, po zaslugi Ovbokha Agboyi, ki je s 25 metrov zadel v desni zgornji kot vrat gostov.

V 64. minuti so črno-beli znižali zaostanek. Po podaji Šušnjare z leve strani se je izkazal Luka Bobičanec, ki je dosegel svoj šesti gol sezone. Temu je v 77. minuti, ko je streljal s približno desetih metrov, dodal še sedmega ter se tako izenačil na vrhu lestvice strelcev.

Domača ekipa je do zadnjih večjih priložnosti prišla v 81. minuti, ko sta iz bližine bila neuspešna Mensah in Luka Žinko. V tretji minuti sodniškega dodatka pa še enkrat poskušali tudi Muraši. Streljal je Mulić, a je bil Gril na mestu.
Bravo v 12. krogu to nedeljo čaka gostovanje v Sežani, medtem ko bo Mura v soboto gostila Domžale.