Polna Fazanerija je bila priča pravemu nogometnemu prazniku. Odvil se je prvi letošnji štajersko-prekmurski derbi med Muro in Mariborom.

Tekmecema sta v lanski sezoni dokazala, da je staro rivalstvo še kako živo.

»Čaka nas zahtevna tekma, treba se bo dobro odzvati proti moštvu, ki ima svojo strategijo, vztrajati pri našem načrtu in zmagati,« je pred tekmo napovedal trener Maribora Darko Milanič. Po besedah trenerja NŠ Mura Anteja Šimundže gre še za eno evropsko tekmo, saj je Maribor evropska ekipa, ki že nekaj let dobro zastopa slovenski nogomet v Evropi.

Na lanskih prvenstvenih tekmah vijoličasti niso niti enkrat slavili proti črno-belim, na prvih treh tekmah letošnjega prvenstva pa še niso zabeležili zmage. Glavni delivec pravice na nocojšnji tekmi je bil Kranjčan Nejc Kajtazović.

Mura: Obradović; Šturm, Karamarko, Maruško, Kous; Kozar, Šporn; Šušnjara, Bobičanec, Horvat; Maroša.

Maribor: Pirić; Klinar, Peričić, Rajčević, Milec; Pihler, Cretu; Mešanović, Požeg Vancaš, Kramarič; Mulahusejnović.

Mura - Maribor 0:0*

Prvi polčas

• Mura v 28. minuti do vodstva, odlično podajo Bobičanca je izkoristil Amadej Maroša. Mura - Maribor 1:0.

Drugi polčas

• Izenačenje v 70. minuti. Martin Milec je z udarcem po tleh zadel z roba kazenskega prostora. Mura - Maribor 1:1.

NŠ Mura in NK Maribor sta se razšla z remijem 1:1

Komentarji (60)

Sabina fit (nepreverjen)

Raje bom doma seksala..kot pa tote štojerce gledala..

vodka (nepreverjen)

Le baterije si ne pozabi nabaviti. Malo več, ker si verjetno moški.

oj-oj (nepreverjen)

ka je tvoj na tekmi? ge san tude sam doma ;-)

rafael (nepreverjen)

Če nimaš skim seksat, lahko prideš k meni. Jaz bi tudi raje sedaj imel kako pri sebi da bi se igral z njo. Kot pa gledal to brezvezno tekmo.

Ka me briga za vaše nesramne komentare,zaradi mene si ga lejko zdrkate..
Jaz pa sem presrečna dobila,to kar sem si želela od svojega ljubija..

Glavno ka so ti baterije zdržale.

Tebi?ojojo ubošček..smiliš se mi mali..upam da boš lahko spal..zjutraj se pa kar idi mami tolažit

In reply to by vodka (nepreverjen)

Drvarnica (nepreverjen)

Na toj njivi ne bi smeli pustiti ka spilajo.....katastrofa od stadiona in igrisca sram vas je lejko.....

12 (nepreverjen)

Teren je res slab..vaterpolo..zasluzeno vodstvo mure

In reply to by Drvarnica (nepreverjen)

Grabinc (nepreverjen)

V prekmurji je pač največ njiv, razen tisto kar se nej pomgrad zabetoniral.
Prednost domače njive.

Bgms1234 (nepreverjen)

Hvala Pirič!!!

Vipko
Truplo

Mura veliko boljša... škoda, da ni vodstvo izdatnejše. Da se ne bi maščevalo... Maribor je vseeno "maribor"!

Kursađije (nepreverjen)

Bravo MURA samo tak dele.igrisce je rejsan katastrofa a nemres pomagati ci dez bu fejst.

Bedanec (nepreverjen)

Golman in trije igralci iz prve postave,.... Darko, Darko,.....

Pravite ka je igrišče katastrofa. Tou je sicer istina ali je za obe ekipe enaka. Največ škode majo gledalci ka igra nejde kak bi na lepšen igrišči.

Parklin (nepreverjen)

Nej ka bi vido na tekmi koga iz Lendave še najmanj pa posranega DF ja

Gregorec (nepreverjen)

Naftaši poglednite ka je nogomet.Muri niste do gležnjov

Čergoli (nepreverjen)

Strašen nogomet.....vaterpolo - balinanje!!!!

In reply to by Gregorec (nepreverjen)

Gingoss (nepreverjen)

Tooooooooo!!! 1:1😁

Rafael (nepreverjen)

Norci se plodijo v Murinem igrišči kaj ne vejo zravnat to igrišče. Da je toliko vode.

Zasluzen remi..

Motikaa (nepreverjen)

V Lendavi ne pravijo navijači, ampak navijalci. Telko o fuzbali v Lendavi. True story.

gostonj (nepreverjen)

Alo posranec DF nekam tiho si

Muraruma (nepreverjen)

Domače igrišče, vodstvo 1:0, zapravljen drugi gol, in nato po izenačenju vdaja v usodo v drugem polčasu, to je porazna mentaliteta. Mura tokrat slabo. In ne govorit da je to Maribor, ker jih je Triglav premagal.

walter (nepreverjen)
Komentar je zaradi velikega števila negativnih odzivov skrit.

Nafta bi premagala tole današnjo zdesetkano ekipo Maribora (7rezervistov) vi pa se Bogu zahvaljujete za podarjeno točko, mate srečo ka Maribor čuva igralce za sredo.

Burja (nepreverjen)

Vsi v beltinsko sumo jutri pozdravimo Gorgone🤣

alkimist

Ja to bi bilo zakon. Dobimo se huligani v Zvejzdi, ribnemo eno kmečko pico z bilico, pa spigemo gosti sok s smetano, te pa pičimo se bit.

In reply to by Burja (nepreverjen)

Tako je!!!! Še prej pa v Čakovec - Rustiko na kosilce!!!!!

Ludikebap (nepreverjen)

Joj joj vupan ka Tomi velikani gnes samo igrišče nej odgovarjalo...... Drugace pa malo kasneje bi mogli menjat ker prva postava je nekak klapala če gli drugi polčas slabo. Ali dečki mura je za velke tekme.

mulić (nepreverjen)

Mulić se je dobro vklopo v napadi glede na razmere...pa niti ene uporabne žoge nej doubo na glavo v 16m.

Mulo - sidraš strašen igralec, razbijač, to je prihodnost Mure!!!!

In reply to by mulić (nepreverjen)

njivaaaaa (nepreverjen)

Njiva, nej pa igrišče prvoligaškega kluba

Fuzbaler 1 (nepreverjen)

SRAMOTA, STANJE IGRIŠČA KATASTROFA, TA KI PRIPRAVLJA IGRIŠČE POJMA NEMA, ZEMLA JE TAK DOL ZABITA, DA SPLOH NE POŽIRA VODO, TRAVA JE OBUPNA SPLOH NE RASTE POJMA NEMATE KAKO SE IGRIŠČE PRIPRAVLJA, SAKI KMET DE VAM ZNAL POVEDATI KA PA KAK JE POTREBNO NAPRAVITI.

Ne laži (nepreverjen)

Si keri ste tak pametni ka pravite ka je igrišče bilou katastrfalno, ste pravi strokovnjaki da je Mura špilala v Ljubljani je biu naliv ps je bilou igrišče dosta slabše kak pa gne v Soboti. Zaprite lape či nemate pojma.

fuzbaler 1 (nepreverjen)

Mura je špilala v Ljubljani v času naliva, v Soboti pa več kot dve uri pred tekmo ni deževalo voda ni odtekala KAPIRAŠ če še sedaj na drugi dan, ideš gledat voda stoji še zmeraj na igrišči Mure to niti ni travnik temu se pravi močvara.

In reply to by Ne laži (nepreverjen)

88 (nepreverjen)

deževalo je je ob 19 uri...kapiš

In reply to by fuzbaler 1 (nepreverjen)

ne seri

Risto Kubura (nepreverjen)

Prava vaterpolo tekma!!! Navdušil me je Mulo - sidraš, ki je prišel na svoj račun!!!!

Kill Bill (nepreverjen)

Füčka se Mariboru za to Mura.... Njim je glavno ka še nabijejo Rosenborg in pokaserajo 8.5M €

nema veze (nepreverjen)

nej mi je jasno samo zakoj se je tak Peričiča dol sralo. To je bila napaka kluba ka so nej z njin pogodbe napravile, človek pa je šau stopnico višje v svoji kariere. Mislin ka je tu uprava kluba dosta kriva.

aaaabbbbbb (nepreverjen)

nema veze Nikšno napako je nej klub napravo, Maribor njemi plača dosta več kak Mura tou je prvo. Zakoj pa prouti njemi, zatou ka je podpijso tik pred tekmami z Mariboron, naj bi počako kunec pa te podpijso.

In reply to by nema veze (nepreverjen)

Samo Mura (nepreverjen)

Skoda da nismo do polcasa vsaj se en gol dali,ker takih sans nebi smeli zapravit.Drugace teren nobenemu ni odgovarjal,ker to ni za gledat.Sem mislil igrisce v luft spistit ker to dejansko še moje dvorišče je boljše ko ta njiva.

Domacica123 (nepreverjen)

Bravo Mura!... Bravo tudi za vse tiste keri ste ostali doma in sexali...in ste se zdaj po tekmi zbudili iz sanj in takoj na sobotasinfo pijsat bederije, ka van vsaj prijde na konce. Bravo

ToneB (nepreverjen)

Ej Muraši, vi se lahko po trebuho vlačite, pa nebosti nikoli NK-MARIBOR…. Mi Štajerci smo bar v EU ligi, kaj te vi, že ste se posrali po jajcah pri prvi tekmi....gobce pa res mate velke…..

Tone B mi niti neščemo biti NK MARIBOR, ka se pa tiče EU liga ste še daleč od toga, tou so kvalifikacije, se pravi samo Evropske tekme nej pa EU liga. EU lige vij letos vidli nete, ka či nemrete eno Muro premagati za kero pravite ka je nikšna nej, ge ste še te vi. Da te prišli do spoznanja ka ne špila nogome samo Maribor te se mogouče streznite. Ka se pa tijče včerašnje tekme ste lejko srečni za tou točko, kera je pa na kunci pravična. Pohvala glavnomi sodnijki za sojenje, malo ga je stranski bikso skupna ocena pa zelo dobro.

In reply to by ToneB (nepreverjen)

pipika (nepreverjen)

Igrišče neprimerno za klub MURA!! Igra sicer dobra ni pa neki diamant.

Strijc Džouže (nepreverjen)

Gnes pa vsi v beltinsko šumo, mogoče Df čevapčič palik na glavo z ograje spadne in ga identificeramo....

kolega (nepreverjen)

hahaha jaz tudi mislin ka je to gospod debelinko bu

In reply to by Strijc Džouže (nepreverjen)

sovič (nepreverjen)

ToneB,tij si štajarec?kar precej te na prekmurščino vleče ,Mi Štajerci smo BAR v EU ligi! beseda BAR te je izdala glupan zabiti.

mura iz murske (nepreverjen)

en dez ka napravi z igrisca v poletju..kakso de pa se v dezevni jeseni

marlyegh (nepreverjen)

Dobra tekma, sploj prvi polčas tan okoli 30 minut dale(po goli). Drugi dosta slabše ali to se je lejko čakalo, itak je MB MB..Ovak super. Mulič je nej meu šanse ali ok, za debi..Ovak pa ja super rezultat tuj igra.

Mulaluč (nepreverjen)

Mulićje za pm.Nič od nič od nogometaša.Trdi je kak količ z rastove veje.

ne seri ga (nepreverjen)

ne seri pa uzmi tablete!

In reply to by Mulaluč (nepreverjen)

njiva

Igrišče je resan slabo ven vidlo, ampak tu nemremo nič, de se tudi to zrihtalo.
Drugače,odličen 1.polčas s strani Mure,vsaka čast v 2.polčasi pa se vidi kvaliteta igralcev Maribora na klopi,ki so bili dodana vrednost.Mi za zdaj še nemamo tak močne klopi kak Maribor, vendar de Šimundža to zrihto, da se vrnejo Nino,Čerimagič in Žižek.
Tone B in ostali štajerci: mi nemo nikdar štajerci, niti neščemo biti.Vij s takšno ekipo in takšne kvalitetne igralce kak mate vij,bi se morali sprehodili skozi Slovensko ligo ne pa ka nemrete zmagati niti ene tekme z Muro.

afta he (nepreverjen)

Po vodstvu in pritisku na gol Mura ne more dati drugega gola. Seveda ne če pa Maruša brani gol MB. Tam je stal v ofsajdu in še v golu. Milecov gol pa tudi srečen, saj je Maruši žoga brusila nohte. Škoda za 2 točki. Muri manjka strelec, par strelov 10 m mimo gola, pa vsaki dan trenirajo. Kvaliteta?