Danes je potekal prekmurski derbi v finalu Pokala Slovenije, kjer sta si nasproti stala lendavska Nafta in soboška Mura.

Pravi nogometni poslastici za prekmurski nogomet smo bili priča danes na Brdu pri Kranju, kjer sta se pred praznimi tribunami, a ob podpori z roba igrišča, pomerila Nafta 1903 in NŠ Mura. Naslov pokalnega prvak je tako v vsakem primeru šel v Prekmurje, a poleg pokala si bo zmagovalec priboril še igranje v 1. krogu kvalifikacij za Evropsko ligo, kar obenem prinaša 240 tisoč evrov dodatne nagrade.

Mura je na poti do velikega finala premagala Triglav, Domžale in Aluminij, Nafta pa je preskočila Šenčur, Krško, Rudar in Radomlje.

Prekmurska kluba sta nazadnje moči merila v 2. Slovenski nogometni ligi v sezoni 2017/2018, ko se je ena tekma končala z remijem (2:2), v zadnji medsebojni odigrani tekmi pa so bili Lendavčani boljši od nasprotnikov iz Murske Sobote (1:2).

Za Nafto, ki igra v 2.SNL, je uvrstitev v finale Pokala Slovenije zgodovinski uspeh, Mura pa se že lahko pohvali z eno pokalno lovoriko iz leta 1995.

1'. Začetek srečanja na Brdu pri Kranju.

45'. Konec prvega polčasa. Mura v prvem polčasu ni uspela prebiti čvrste obrambe Nafte, čeprav je imela več žoge v svoji posesti in tudi nekajkrat nevarno zapretila. Tudi Lendavčani niso bili povsem nenevarni, Obradović pa je moral posredovati enkrat.

48'. GOL! Amadej Maroša se je po odlični podaji Koutra znašel sam pred vratarjem Raduho in zabil za vodstvo Mure.

73'. ZVIŠANJE VODSTVA! Po posredovanju lendavskega vratarja se je žoga znašla na nogah Žana Karničnika, ki jo je brez težav spravil v mrežo. Mura je na pragu osvojitve pokala.

90'. KONEC TEKME! POKAL GRE V MURSKO SOBOTO! Mura je v drugem polčasu zabila dva zadetka in si priborila težko pričakovani pokalni naslov, kljub temu, da je tudi Nafta bila precej nevarna. Muraši so bili v odločilnih situacijah konkretnejši in zasluženo zmagali.