Slovenska nogometna reprezetanca je v Prištini z 1:0 premagala Kosovo in tako osvojila nove pomembne tri točke v Ligi narodov.

Četa Matjaža Keka ima ob dveh zmagah in enem remiju sedem točk v skupini C Lige Narodov ter zaseda drugo mesto v skupini C, pred Slovenijo je Grčija z identičnim izkupičkom, a boljšo gol razliko. Kosovo in Moldavija ostaja zgolj pri eni točki.

Slovenija je v Prištino odpotovala s popotnico petih tekem brez poraza v Ligi Narodov in je niz neporaženosti še nadaljevala, za novo zmago je bil zaslužen Haris Vučkić, ki je zadel v 22. minuti. V drugem polčasu si moštvi nista pripravili izrazitih priložnosti, več posesti pa so imeli domači nogometaši. Damjan Bohar tokrat ni začel v prvi enajsterici, selektor Kek ga je na igrišče poslal v 55. minuti, ko je zamenjal Rajka Repa.

KOSOVO - SLOVENIJA 0:1 (0:1)

Stadion Fadil Vokrri, sodniki: Madley, Cook in Hatzidakis (vsi Anglija).
Strelec: 0:1 Vučkić (22.).

Kosovo: Muric, Paqarada, Alti, Dresevic, Hadergjonaj, V. Berisha, Shala (od 84. Muslija), Zeneli (od 78. Kastrati), Celina, Zhegrova (od 90. Hasani), Kololli (od 84. Rashani).

Slovenija: Oblak, Balkovec, Mevlja, Blažič, Stojanović, Verbič (od 75. Skubic), Kurtić, Bijol, Rep (od 55. Bohar), Lovrić (od 85. Vetrih), Vučkić (od 85. Kramer).

Rumeni kartoni: Paqarada, Rashani; Stojanović.
Rdeči karton: /.

Slovenske nogometaše nova preizkušnja v Ligi narodov čaka že v sredo, ko gostujejo v Moldaviji.