Slovenska strelska reprezentanca je danes končala nastope na svetovnem prvenstvu v južnokorejskem Changwonu.

V zadnjem tekmovalnem dnevu je za najboljši slovenski posamični izid poskrbel Robi Markoja, ki je v neolimpijski disciplini veliko kalibrska puška trojni položaj na 300 metrov zasedel 12. mesto.

Prekmurec je v strelskem maratonu zadel 1155 krogov, od tega 387 v klečečem, 392 v ležečem in 376 v stoječem položaju poroča STA.

Svetovni prvak z letošnjega svetovnega prvenstva, Rajmond Debevec, je v enaki disciplini kot Markoja s 1152 krogi zasedel 16. mesto. Kleče je zadel 388, leže 392 in stoje 372 krogov. Tretji slovenski predstavnik Dušan Ziško je zadel 1121 krogov, kar je na koncu zadostovalo za 30. mesto še dodajajo na STA.

Slovenija je ekipno tekmo s 3428 krogi končala na šestem mestu. Zlato kolajno so osvojili naši severni sosedje iz Avstrije (3469), srebrno Švica (3461), bronasto pa Francija (3459).