Nogometaši Maribora so na prvi polfinalni tekmi pokala Slovenije premagali Muro z 1:0 (0:0). Edini gol na tekmi je dosegel Dino Hotić v 85. minuti. Povratna tekma bo 24. aprila v Murski Soboti.
  • Maribor: Pirić, Milec, Rajčević, Ivković, Viler, Cretu (od 67. Vršič), Dervišević, Pihler (od 78. Vrhovec), Hotić, Tavares (od 90. Bajde), Zahović.
  • Mura: Obradović, Kous, Peričić, Maruško, Šturm, Lorbek, Kozar, Kouter, Bobičanec (od 65. Karničnik), Šušnjara (od 81. Horvat), Maroša (od 75. Sirk).
  • Rumeni kartoni: Ivković, Milec; Šušnjara, Maruško, Kozar.
  •  Rdeči karton: /.

Mariborčani, ki so v začetku aprila poskrbeli za nekaj pozornosti s tem, ko so se pojavila namigovanja o tem, da trener Darko Milanič ni več varen na trenerskem stolčku, so "krizo", ki so jo končali s sestankom celotnega strokovnega vodstva kluba in po besedah športnega direktorja Zlatka Zahoviča s "100-odstotno podporo Milaniču", prestali brez večjih prask. Čeprav igra ni navdušila, so vijolični prišli do prednosti.

Prvi polčas ni ne eni ne drugi ekipi prinesel prednosti. Maribor je v polju malce prevladoval, a znova ni bil konkreten.

Na drugi strani so Sobočani nekajkrat poskusili, v 11. in 30. minuti Luka Bobičanec, v 18. Klemen Šturm, v 34. pa še Nino Kouter, a so bili streli premalo natančni ali pa je bil na mestu Kenan Pirić.

Domači so še najbolj zagrozili v 39. minuti, ko je Luka Zahović iz obrata meril previsoko. Tri minute pred tem je v kazenskem prostoru Mure padel Aleks Pihler v dvoboju z Maticem Maruškom, vendar se sodnik ni oglasil.

V drugem polčasu je v 51. minuti najprej poskusil Zahović z glavo, a bil nenatančen, tako kot Marcos Tavares v 59. minuti. V 61. minuti je z roba kazenskega prostora poskusil še Martin Milec, Matko Obradović pa je bil na mestu.

Zatem so imeli tudi igralci Mure dve polpriložnosti, ki pa se nista končali z dovolj dobrima streloma Luke Šušnjare in Žana Karničnika.

V 85. minuti pa so Mariborčani povedli, potem ko je Dino Hotić lepo zadel s strelom s 25 metrov, žogo je poslal v desni zgornji kot.

Finale bo 31. maja v Celju.

Komentarji (35)

trew (nepreverjen)
Komentar je zaradi velikega števila negativnih odzivov skrit.

car (nepreverjen)

Mura že baje vodi 3 , 0 ali to drži ali ne ..

rafael (nepreverjen)

Le koga zanima ena brezvezna tekma

kukorca123 (nepreverjen)

koga zanijma tvoj komentar maš rubriko za cicibane tude...

In reply to by rafael (nepreverjen)

Dhlgrup (nepreverjen)

Napaka :bobicanec iz igre

vodka (nepreverjen)

V nedelo san napiso ka muri svali kondicija med 30-35 minutami v vsakon polčasi.pa so me eni minuserali. Vüpan ka ste gnes vidli kak san meo prav.

Prosti strel v zadnji minuti... Smešno so ga izkoristili

Robcek (nepreverjen)

Ofsajd je pali biu

krobikar1

V I. polčasi je bil MB zreli za dobiti gol,... Ajmo MURA!

sobočanec1 (nepreverjen)

zaj pa vsi drkate na poraz mure a? maribor je bil katastrofa, sodnik je pa lomo tekmo s ten košarkašken sojenjon, vsake male dotik je biu faul za maribor, praf smešno je to vse skup zglednolo. pa ka me nete včasek napadnole, nejso bli sodnike krijve za poraz, al tude takše VSAKE MALE DOTIK se pa tude nemre sodite, pa s ten lomite tekmo. na Fazanerije smo jih sposobne povozite!! AJMO MURA!!

hthjtzj (nepreverjen)

Bravo sodnijk rejsan no. Gol je ovome pač sel neman kaj. Al sodnijk lepo prosen. Mijmo zhoviča si samo šau pa je že kartone talo. Škoda guča rejsan, bil bi čudež če slovenski sodnijki ne bi pizdarij praute mure delale rejsan čudež

Teo (nepreverjen)

Sej niste normalni. Ka van je tu sodnik kriv? Oboji bouge. Malo realno lejko gledate.

Nejso krijve za zgubo so pa saudile opet taka ta spadneš in s ten ka konstantno nekšne prekrške saudijo tempo muri stavlajo. Niti pogledniti nejsi smel zahoviča ka je že fujčko.

In reply to by Teo (nepreverjen)

Ne laži (nepreverjen)

Teo si sploj prešto ka so eni napijsali, nišče ne krivij sodnijka, samo so napijsali ka je slabo soudo.

Anon2103 (nepreverjen)

Sojenje je bilo v mejah slovenskoga povprečja. Tu pa tan je naredo kakši kiks, ali na splošno je sodo fer.

In reply to by Ne laži (nepreverjen)

df (nepreverjen)

kje sta pa tista muraša z zastavo?

ztrewq (nepreverjen)

Tau zatau ka so v rdečij dresaj špilali. Mogli bi probati še v rozanij.

bossmann (nepreverjen)

Gol je bijla edijna stvar za poglednoti - vse ostalo antipropaganda nogometa. Maribor slab, Mura še slabša. Tou je nej bilou za gledati, san zmes trij krat zaspal.

administrator (nepreverjen)

ti bi zaspl tudi če bi poslušal predsednika vlade - našega humorista, pa kako si lleiko tak

In reply to by bossmann (nepreverjen)

Mariborčani z golom prednosti pred povratno tekmo na Fazaneriji
AMPAK TREBALI STE NAPISATI MURA IZGUBILA
imate bralce za ovce ali kaj , Odmah smo vas prokužii plačanci

Či bi Maribor Muro prokužo, ne bi blo samo 1 : 0. Mura je špilala slabo, ali roko na srce, to ka smo včera vidli od Maribora je sramota za klub, šteri naj bi bil državni prvak. Pa to še na (pol praznon) domačon stadioni.

In reply to by administrator (nepreverjen)

slabosojenje (nepreverjen)

Ge ste fanatike??? Tekma za posrate na nivoje MNZ. Žalostno je to vse skuper pa sodnik je pa kriv ka ste zgubile. Ha ha ha ha ha

čarni vrag (nepreverjen)

Mariborčani, ki so v začetku aprila poskrbeli za nekaj pozornosti s tem, ko so se pojavila namigovanja o tem, da trener Darko Milanič ni več varen na trenerskem stolčku,

Dragi pisec, tvoja slovenščina je za minus dva.

Če mi kdo še enkrat napiše da sem peder Jebat ču ga

gost25 (nepreverjen)

To je samo dodaten dokaz, da si peder!!! Nič takega.

Janez Komunist (nepreverjen)

Jaz sem pa nekje prebral da je administrator peder
Mrićka maričk meni pa je ves čas govoril da je kuhar

A res tudi jaz sem to slišal. Vedno več je govora o tem. Torej mora na tem biti tudi nekaj resnice.

In reply to by Janez Komunist (nepreverjen)

Pa dobro, 1 : 0 se da nadoknadite. Ali trbelo de neka napravite glede same igre, včera jih je kar nekaj blo takših, ka se jin preprosto neje dalou špilate. Vupan, ka de razplet na povratni tekmi načišni, vseeno se mi zdi, ka doma špilajo trikrat bokše in z vekšo vnemo kak na gosteh.

bridki (nepreverjen)

Mura je slabo špilala? Mura se je držala odlično. S takšno igro Maribora bi me bilou sran zmagati. Milanič po mojen pakejra kufre za 3 kedne. V Soboti de nači.