V Celju smo dobili novega pokalnega prvaka, v zanimivem finalu pa so se veselili nogometaša Kopra. Primorci so v dobro voljo spravili tudi črno-bele, ki bodo v prihodnji sezoni igrali v Evropi.

Ob Koprčanih se lahko nocoj veselijo tudi Sobočani. Mura si je, ker je Koper osvojil pokalno lovoriko, že zagotovila nov nastop v evropskih tekmovanjih.

Koprčani so v knežjem mestu potrdili naziv favorita in v drugem polčasu strli odpor žilavega Brava, ki je sploh prvič v zgodovini kluba zaigral v pokalnem finalu.

Prvi polčas ni ponudil zadetkov, bolj pestro pa je bilo v nadaljevanju dvoboja, ko sta na zelenici zagospodarila predvsem rezervist Andrej Kotnik in Lamin Colley.

Gambijski napadalec Kopra je v 70. minuti izkoristil povratno podajo Kotnika in zadel z desetih metrov, Kotnik pa je tri minute kasneje Matijo Orbanića premagal z lob udarcem in po dolgi menjavi na polovico Brava.

Ljubljančani so se v 83. minuti vrnili v igro, ko je po predložku Žana Trontlja z glavo v polno meril Gregor Bajde, a so kanarčki odgovorili že v naslednji minuti. Po samostojni akciji je pokalno slavje Kopra potrdil Lamin Colley.

Mura v Evropo tudi s četrtim mestom

Kot že zapisano, so Koprčani s pokalno zmago razveselili tudi soboško Muro. Zakaj? Ker bodo Prekmurci ne glede na razplet zaključka sezone znova zaigrali v evropskem tekmovanju.

Ker bodo Koprčani v državnem prvenstvu osvojili vsaj drugo mesto, trenutno z dvema točkama prednosti vodijo pred Mariborom, bo v kvalifikacijah UEFA Evropske konferenčne lige nastopila tudi četrta ekipa Prve lige Telemach.

Tako prihajajoče gostovanje v Stožicah ne bo več imelo pravega rezultatskega pomena, saj bosta na mednarodnem prizorišču zaigrala tako Olimpija kot Mura, ki ima pred nedeljsko tekmo dve točki zaostanka za Ljubljančani.

Jeseni v skupinskem delu

Črno-beli bodo na mednarodnem odru zaigrali že četrto sezono zapored. V sezoni 2019/20 jih je je v prvem krogu kvalifikacij UEFA Evropske lige izločil Maccabi Haifa.

Sezono kasneje so Sobočani izločili estonski Nomme Kalju in Aarhus, nato pa v tretjem krogu kvalifikacij izgubili s PSV Eindhovnom.

Najuspešnejša je bila letošnja evropska jesen, ko se je Mura po kvalifikacijskih tekmah s Škendijo, Ludogorcem, Žalgirisom in Sturmom prebila v skupinski del UEFA Evropske konferenčne lige, v katerem se je merila z Vitessejem, Tottenhamom in Rennesom.

Kako daleč se bo Mura prebila v letošnjem evropskem poletju?