Fotografija je simbolična
Včeraj so bile odigrane skorajda vse tekme zadnjega kroga jesenskega dela v drugi slovenski nogometni ligi. Pomurska predstavnika sta na domačem terenu izgubila z identičnim rezultatom.

Podobno kot Beltinci, so tudi nogometaši Nafte morali priznati premoč na zadnji tekmi jesensega dela prvenstva. V Lendavi je gostoval Koper, ki velja za prvega favorita lige, to vlogo pa je tudi upravičil z visoko zmago s 3 : 0.

V lendavskem športnem parku se je zbralo približno 600 gledalcev, ki so prvi zadetek videli tik ob koncu prvega polčasa, v 44. minuti je Koprčane v vodstvo popeljal Marko Pejić. Tako, kot so prvi polčas končali, so gostje začeli drugega. V 47. minuti je vodstvo Kopra podvojil Edi Baša, piko na i pa je v 93. minuti postavil Dare Vršič.

Nafta je jesenski del prvenstva končala na petem mestu, osvojila je 34 točk in za vodilnim dvojcem zaostaja za sedem oziroma devet točk. Prvi strelec Plavih v dosedanjem delu prvenstvu je Jaka Bizjak, ki je dosegel trinajst zadetkov.