Nogometaši Mure se bodo danes v 27. krogu Prve lige Telekom pomerili s Tabor Sežano, srečanje na Fazaneriji se bo začelo ob 21.30.

Črno-beli so se s Tabor Sežano v letošnji sezoni pomerili že dvakrat. Prvo srečanje na Fazaneriji se je končalo z zmago Mure, črno-beli so po zaslugi zadetka Luke Bobičanca slavili z 1 : 0. Drugo srečanje ni dalo zmagovalca, končni izid srečanja je bil 1 : 1, za Muro je zadel Luka Šušnjara, za Tabor pa Predrag Sikimić.

Mura je dobro začela nadaljevanje prvenstva, saj je najprej s 3 : 1 v Kidričevem premagala Aluminij, istega nasprotnika pa so črno-beli premagali tudi v torkovem polfinalu Pokala Slovenije, ko so bili na Brdu pri Kranju boljši s 4 : 0.

Nogometna šola Mura je na svojem Twitter profilu opozorila, da je današnja tekma s Tabor Sežano prestavljena. Zapisali so:

»NK Tabor Sežana zaradi zastoja na primorski avtocesti ne bo uspela pravočasno priti do Murske Sobote, zato je tekma prestavljena na 21.30

Najbolj zvesti navijači so prišli do ograje stadiona.

Potek tekme:

V 20. minuti je prvi gol tekme zadel nogometaš Kai Cipot. Mura tako vodi z 1 : 0.

V 32. minuti je Jan Gorenc Muri priigral že drugo točko prednosti. Domači tako vodijo z 2 : 0.

V 52. minuti je Stefan Stevanovič nasprotnikom priigral prvi gol. Trenutni rezultat je 2 : 1.

V 54. minuti je Leon Sever izenačil rezultat. Moči so sedaj izenačene.

Luka Bobičanec je v 75. minuti tekme Muri prigral že tretji gol. Trenutni rezultat je 3 : 2.

V 86. minuti so sodniki razveljavili gol Tabora.