Nogometašice Nona Pomurje Beltinci so se uvrstile v elitno Ligo prvakinj. To jim je uspelo prvič po letu 2014.

Pomurje bo imelo svoje predstavnice v elitni nogometni Ligi prvakinj. Nogometašice Nona Pomurje Beltinci so v Gornji Radgoni s 4 : 1 premagale Ferencvaros in se po šestih letih ponovno prebile med 32 najboljših ekip v Evropi.

Pomurske nogometašice so pred Ferencvarosem premagale črnogorsko Breznico, danes pa s 4 : 1 še madžarske tekmice. Osrednja junakinja srečanja je bila Kaja Korošec, ki je dosegla hat-trick, še en zadetek je prispevala Špela Kolbl.

Po vodstvu Pomurk z 2 : 0, za katero je v 27. minuti zadela Špela Kolbl, v 37. minuti pa povišala Kaja Korošec, je Madžarke v igro z zadetkom vrnila Evelin Mosdoczi, kaj več pa jim ni uspelo. Zmago nogometašic Nona Pomurje Beltinci je s svojim drugim in tretjim zadetkov v 73. in 80. minuti potrdila Kaja Korošec.