Vir: Judo klub Klima Center Tratnjek Beltinci
Minulo soboto so si pomurski judoisti ponovno priborili visoka mesta.

V soboto je v Celju je potekal 41. Novoletni turnir v organizaciji Judo kluba Ivo Reya

Udeleženih je bilo 236 tekmovalk in tekmovalcev iz 27 klubov iz Slovenije. Tekmovanja sta se udeležila tudi tekmovalca iz Judo kluba Murska Sobota in tekmovalci iz Judo kluba Klima Center Tratnjek Beltinci.

V kategoriji U16 do 73 kilogramov je Matic Klemenčič zasedel sedmo mesto, v kategoriji U14 nad 66 kilogramov pa si je Klemen Vinkovič priboril prvo mesto, so sporočili iz Judo kluba Murska Sobota.

Vir: Judo klub Murska Sobota

Uspehi Judo kluba Klima Center Tratnjek Beltinci

V jutranjem delu tekmovanja je Mai Žižek v kategoriji U12 do 42 kilogramov suvereno osvojil prvo mesto. Veronika Horvat je v kategoriji U16 do 63 kilogramov zasedla drugo mesto.

V popoldanskem delu sta Matic Vehab v U14 do 46 kilogramov in Jurij Granfol do 66 kilogramov zasedla tretje mesto.

Uspešni tudi v Judo klubu Lendava

Prav tako je v Novem sadu potekal mednarodni turnir v judu, 4. Kup Vojvodine, ki ga je organiziral Džudo klub Vojvodina

Udeležilo se ga je 382 tekmovalcev iz 40 klubov in šestih držav, med njimi tudi tekmovalke iz Judo kluba Lendava, ki so prikazale izvrstne borbe. V starostni kategoriji starejše deklice (2007, 2008) so tako osvojile:

Ria Gabor, v kategoriji do 57 kilogramov tretje mesto, Lana Škraban v kategoriji nad 63 kilogramov prvo mesto, Sara Sep pa v isti kategoriji tretje mesto.

Vir: Judo klub Lendava