Pomurke se v šestnajstini finala lige prvakinj v Fazaneriji merijo z danskimi prvakinjami.

Pomurske nogometašice ŽNK Nona Pomurje Beltince bi morale že včeraj ob 13. uri odigrati dvoboj v elitni evropski Ligi prvakinj, a je poljska sodnica Ewa Augustyn tekmo v Gornji Radgoni prestavila zaradi močnega sneženja.

Tekma je tako potekala ob 16. uri v Fazaneriji, kjer so se slovenske nogometne prvakinje borile za zgodovinsko uvrstitev v osmino finala Ligo Prvakinj.

Pomurke so proti favoriziranim danskim prvakinjam Fortuni Hjoerring izgubile z 0:3 (0:1). Za Danke so bile uspešne: 0:1 George (45.), 0:2 George (48.), 0:3 Holmgaard (59./11m)

Na zasneženi zelenici Fazanerije so se domačinke večji del tekme branile na svoji polovici. Bližje golu so bile Danke, ki so proti vratom v prvih 45 minutah sprožile devet strelov. Prav zadnji je našel pot v mrežo, piše na uradni strani NZS.

Strelka prvega gola je bil anatančna tudi po hitri akciji na začetku drugega polčasa, ko je nekoliko z leve strani zanesljivo ugnala domačo vratarko. Nato so Danke v 58. minuti prišle še do enajstmetrovke,strel z bele točke je uspešno izvedla Sara Holmgaard.

Povratna tekma v boju za nastop v osmini finala lige prvakinj bo na sporedu prihodnjo sredo (19.00) v Hjoerringu na skrajnem severu Danske.