V drugoligaški sceni sta s prvim krogom pričela tudi oba pomurska predstavnika.

Med tem, ko je prva liga zaradi okužb s koronavirusom prestavljena na 22. avgust, pa so drugoligaši začeli nogometni ples po zastavljenem razporedu. Že v torek sta drugo ligo otvorila Krka in Rudar, ki sta remizirala z 2:2, včeraj pa so bile odigrane tudi preostale tekme prvega kroga.

'Lanski' finalist Pokala Slovenije, lendavska Nafta, je v prvem krogu na domačem terenu z 2:0 premagala Krško. Prvi polčas je sicer minil brez zadetkov, a je nato v nadaljevanju Nigerijec Meshack Izuchukwu Ubochioma v 50. minuti Lendavčane popeljal v vodstvo. Prve tri točke za Lendavčane v novi sezoni pa je z zadetkom v 84. minuti potrdil še Jaka Bizjak.

NAFTA 1903 - KRŠKO 2:0 (0:0)
Lendava, gledalcev 10, sodniki: Borošak, Benc, Karmel.
Strelca: 1:0 Ubochioma (50.), 2:0 Bizjak (84.).
Nafta 1903: Galoši, R. Pirtovšek, Bolla, Bizjak, Oštrek, Körmendi, Novinič, Paku (od 90. Zagorec), T. Pirtovšek, Ubochioma, Vinko (od 87. Fekete).
Krško: Kramer, Kočar, Anković (od 56. Mrvič), Žabec, Brezina, Radić, da Costa (od 76. Budimir), Pamić, Vrdoljak (od 46. Đurić), Domić, Pranjić.
Rumeni kartoni: R. Pirtovšek; Domić, Žabec.
Rdeči karton: /.

Naveza nekdanjih Murašev premagala Beltince

Drugi pomurski predstavnik v 2. SNL Beltinci so prvi krog ravno tako začeli na domačem terenu in to proti novopečenemu drugoligašu Triglavu iz Kranja. Kranjski Triglav, ki ga vodi bivši pomočnik Anteja Šimundže pri Muri Damjan Gajser, je po izpadu iz prve lige z minimalno zmago odpravili rumeno-modre. V 50. minuti je za Triglav zadel še en bivši Muraš Armin Ćerimagić in tako bil zaslužen za uspešen trenerski debi Damjana Gajsera.

BELTINCI KLIMA TRATNJEK - TRIGLAV KRANJ 0:1 (0:0)
Beltinci, gledalcev 30, sodniki: Tkalčič, Mežnar, Mijatović.
Strelec: 0:1 Čerimagić (50.).
Beltinci Klima Tratnjek: Zver, Kuzma, Zorman, Mauko (od 82. Lukač), Marič, Kristl, Balažic (od 76. Sočič), Mršič, Raduha (od 86. Pihler), Maučec, Mörec (od 82. Šipoš).
Triglav Kranj: Arko, Brkić, Ahmetaj, Petric (od 77. Hasanaj), Arh Česen, Pokorn, Vuković (od 46. Gajić), Rogelj, Ivetić, Zlatkov, Čerimagić (od 86. Udovič).