Nogometaši Mure se bodo danes v Celju pomerili z aktualnimi državnimi prvaki. Srečanje bo služilo kot generalka pred začetkom spomladanskega dela prvenstva.

Priprave na spomladanski del prvenstva se počasi bližajo h koncu. Danes je na vrsti nova pripravljalna tekma, v kateri bo Ante Šimundža iskal udarno enajsterico za četrtkov obračun s Tabor Sežano.

Mura ima kar nekaj zdravstvenih težav, saj je moralo zaradi okužbe s koronavirusom v Turčiji ostati sedem igralcev, v domači karanteni pa je tudi Žan Karničnik.

Postava Mure: Obradović, Kous, Maruško, Gorenc, Pucko, Antolin, Horvat, Klepač, Bobičanec, Filipović in Maroša.

Vodstvo Celja v 20. minuti. Po podaji iz kota je nezbranost Murine obrambe izkoristil Jakob Novak.

Muraši so izenačili v 30. minuti, iz prostega strela je zadel Luka Bobičanec.

Vodstvo Mure po lepem zadetku Klepača z roba 16-metrskega prostora.

Za zvišanje vodstva je poskrbel še Lovrić.

Konec tekme, črno-beli so v drugem polčasu strli Celjane, končni izid je bil 3:1.