Štiriintrideseti krog Prve lige Telemach je postregel s spremembo na vrhu lestvice, kdo pa bo v nov teden vstopil na tretjem mestu? Mura je s skalpom Aluminija vsaj začasno splezala pred Olimpijo.

Tomi Horvat, Mihael Klepač in Amar Beganović so poskrbeli, da Mura ostaja v igri za tretje mesto. Sobočani so s skalpom Domžal splezali pred Olimpijo, ki v večernem terminu gostuje v Kidričevem.

Fazanerija je gostila dvoboj Mure in Domžal, ki jih Sobočani v letošnji sezoni še niso premagali. Črno-beli pred prihajajočim gostovanjem v Stožicah napadajo novo zmago.

Olimpija se bo v večernem terminu v Kidričevem spopadla z zadnjim Aluminijem, Sobočani pa bi z zmago - napadali jo bodo brez Jana Gorenca - vsaj za dobre tri ure prevzeli tretje mesto, ki zagotavlja nastop v evropskih tekmovanjih.

Jasno je, da je pred soboško zasedbo nova pomembna preizkušnja, v kateri štejejo zgolj tri točke. V letošnji sezoni so na treh tekmah z Domžalčani iztržili le dve, a drži, da rumeni nimajo več pravega rezultatskega motiva, saj so ostali brez možnosti za mednarodni nastop.

»Domžal v letošnji sezoni še nismo premagali, ob njih nismo ugnali samo še Kopra. Cilj je, da prekinemo to serijo. Zgodovina rezultatov kaže, da sta si ekipi precej podobni, na medsebojnih tekmah pa sta precej izenačeni,« poudarja Damir Čontala.

Strateg Mure zdaj že nekaj tednov opozarja, da morajo črno-beli popraviti igro v obrambi. Današnji gostje so v zadnjem dvoboju z Aluminijem dokazali, da so lahko izjemno učinkoviti.

Mrežo Kidričanov je dvakrat zatresel Mitja Ilenič, po stažu še mladinec, v zaključku sezone pa se je prebudil tudi Arnel Jakupović. Bivši mladinec Juventusa je na štirih tekmah zadel štirikrat.

»Uspelo se nam je pobrati in priti do dveh zmag, ki sta ne glede na vse zelo pomembni. Z enako željo se bomo odpravili v Mursko Soboto, kjer bo Mura zagotovo poskušala narediti vse, da prepreči naše tretje slavje v nizu.

Borijo se za mesto, ki vodi v Evropo, sami pa seveda želimo zbrati še devet točk in končati čim višje na razpredelnici. Zaradi tega pričakujem na Fazaneriji precej napet boj,« pravi najboljši strelec rumenih.

Kdo se bo veselil v prekmurskem hramu nogometa?

POTEK TEKME!

1' Pričetek tekme v Fazaneriji, s sredine igrišča so jo pričeli Sobočani.

9' Za zdaj brez resnejšega vznemirjenja, Domžalčani so po hitrem napadu prišli do prvega udarca, a je Marko Martinović z vrha kazenskega prostora streljal visoko čez vrat.

11' Prvi poskus Sobočanov, Klemen Pucko je sprožil s precejšnje razdalje, Ajdin Mulalić pa ni imel težav.

12' PRILOŽNOST! Anes Alić je po preigravanju meril z 20 metrov, žoga je poletela malce mimo leve vratnice Marka Zalokarja.

13' PRILOŽNOST! Črno-beli so odgovorili le minuto kasneje. Ajdin Mulalić je odbil močan strel Luke Bobičanca z roba kazenskega prostora, Tio Cipot pa je odbito žogo po sprejemu poslal le v zunanji del mreže.

16' Znova je bilo vroče pred domačim golom. Janez Pišek je po predložku z leve z glavo iskal Arnela Jakupovića, ki pa ni priti do konkretnejšega zaključka.

19' Senijad Ibričić je skoraj 30 metrov od gola priigral prekršek, a strel Anesa Alića ni bil nevaren za gol Mure.

21' PRILOŽNOST! Žiga Kous je lepo podal z desne strani igrišča, Tio Cipot pa je z glavo meril v oddaljenejši kot, vendar je žoga za las zgrešila desno vratnico domžalskega gola.

25' Nogometaši Mure so se znašli v še eni obetavni situaciji. Tomi Horvat po predložku pred gol ni najbolje zadel žoge, ki se je od Mirlinda Dakuja odbila do Ajdina Mulalića.

28' GOL! Mura vodi! Ajdin Mulalić je vnovič odbil strel Luke Bobičanca, na pravem mestu pa se je znašel Tomi Horvat in Sobočane popeljal v vodstvo.

32' Znova je bil nevaren Luka Bobičanec, diagonalni poskus z leve strani igrišča ni poletel v okvir domžalskega gola.

39' Domžalčani so zatresli okvir soboških vrat, a je Zeni Husmani ob strelu z glavo storil prekršek nad Klemnom Puckom.

44' Napaka Marina Karamarka ni bila kaznovana. Mitja Ilenič se je nenadoma znašel v kazenskem prostoru, Marko Zalokar je prvi strel Belokranjca odbil v polje, drugi strel pa je poletel preko vrat.

POLČAS!

46' Pričetek drugega polčasa, brez sprememb v domačin in gostujoči enajsterici.

48' Mirlind Daku je izpeljal hiter protinapad, vendar po preigravanju ni prišel do udarca, Ajdin Mulalić pa je preprečil udarec Tiu Cipotu.

48' PRILOŽNOST! Domžalčani so odgovorili s hitrim napadom, Marko Zalokar se je izkazal z obrambo strela Arnela Jakupovića, ki je z 22 metrov meril po prečnik.

50' PRILOŽNOST! Znova so bili nevarni Sobočani, protinapad je zaključil Mihael Klepač, ki pa je streljal premalo natančno.

53' Matic Maruško je sprožil z razdalje, Ajdin Mulalić je bil na mestu.

62' Čas za prve zamenjave. Amar Beganović je v enajsterici Mure zamenjal Tia Cipot, Dejan Djuranović pa je posegel po dvojni rošadi, v igro je poslal Mateja Podlogarja in Nikolo Jovićevića.

65' GOL! Izenačenje v Fazaneriji. Po podaji z leve strani igrišča je žoga skozi gnečo pred golom na oddaljenejši vratnici končala pri Mateju Podlogarju, ki jo je z bližine pospravil v mrežo. 1:1!

68' GOL! Mura znova vodi! Mihael Klepač se je po podaji Horvata znašel sam pred golom Domžal in zadel za novo vodstvo Mure!

71' Menjava pri Muri, Žigo Kousa je na zelenici zamenjal Samsindin Ouro.

71' Odlično posredovanje Marka Zalokarja, ki je z iztegnjeno levico snel žogo z noge Arnela Jakupovića.

74' Domžalčani so izpeljali nevarno akcijo, Nikola Jovićević je po podaji Mateja Podlogarja meril mimo leve vratnice.

77' Namesto Marka Martinovića je v igro vstopil Žiga Repas.

79' Fazanerija je poskočila od veselja, vendar gol Mirlinda Dakuja ni bil priznan zaradi prepovedanega položaja.

83' Marko Zalokar je bil na mestu po strelu Nikole Jovićevića, ki je poskušal z vrha kazenskega prostora.

84' Dvojna menjava v domačem moštvu. Klemen Šturm in Kai Cipot sta na zelenici zamenjala Mihaela Klepača in Marina Karamarka.

89' Domžalčani so v igro poslali še enega napadalca, namesto Janeza Piška je v igro vstopil Slobodan Vuk. V zadnjih minutah sicer precej raztrgane igre.

90' Marko Zalokar se je ob pritisku gostov izkazal še z eno obrambo, z 18 metrov je nevarno udaril Gaber Dobrovoljc.

91' PRILOŽNOST! Mirlind Daku ni uspel zaključiti hitrega protinapada Mure, ostaja pri golu prednosti.

93' GOL! Amar Beganović je z evrogolom z razdalje potrdil zmago Mure!