V zadnji tekmi prvega kroga pokala Pivovarne Union so 'Žuti' z 2:0 premagali ljubljanski Bravo in se uvrstili v drugi krog pokalnega tekmovanja.

Do velikega presenečenja je včeraj prišlo v Beltincih, saj so v pokalnem tekmovanju na prestavljeni tekmi gostili nogometaše Brava iz Ljubljane. Beltinci sicer v drugi slovenski nogometni ligi po osmih krogih zasedajo sedmo mesto, Bravo pa je po štirih krogih v Prvi ligi Telekom Slovenije na četrtem mestu.

Domači so v Športnem parku v Beltincih ekipo, ki igra ligo višje, premagali z 2:0. Oba zadetka sta padla v drugem polčasu, prvi gol je v 52. minuti dosegel Luka Pihler, v sodniškem dodatku pa je zmago potrdil še Mateo Verunica.

V drugem krogu pokala Pivovarne union, ki ga brani lanski zmagovalec NŠ Mura, bodo nastopili še Domžale, Koper, Tabor, Aluminij, Radomlje, Drava, Fužinar, Nafta, Rudar, Brežice ter Celje, Maribor, Olimpija, Mura

BELTINCI KLIMA TRATNJEK – Bravo 2:0 (1:0)
180; Pihler 52., Verunica 91.

Beltinci: Serec, Šipoš, Kuzma, Pihler (65./Verunica), Sočič (68./Kristl), Balažic (66./Verbič), Raduha, Maučec, Mršič, Zeljković (46./Andrejč), Lukač (65./Mörec).

Bravo: Orbanić, Klemenčič (68./Drkušić), Španring, Žugelj (59./Nukić), Agboyi, Šego, M. Matko (59./Trontelj), Kancilija (59./Kidrič), Ogrinec, Maher (68./Žinko), Kurtović.

Sodnik: Roman Glažar (Hajdina)