V 16. krogu 1. SNL na Fazaneriji gostuje Gorica. Ekipi sta se letos že trikrat pomerili, dvakrat v pokalu Slovenije in enkrat v prvenstvu.

Boljši izkupiček imajo doslej varovanci Anteja Šimundže, ki so dobili obe pokalni srečanji, edina prvenstvena tekma pa se je v Gorici končala z delitvijo točk, potem ko so črno-beli povedli že z 2 : 0.

V pokalu je bila Mura prepričljivejša, saj je prvo srečanje v Gorici dobila s 3 : 0, doma so z rezultatom 3 : 2 potrdili napredovanje med štiri najboljše.

Pri Muri Ante Šimundža ne bo mogel računati na najboljšega asistenta Luko Bobičanca, ki je izpolnil kvoto štirih rumenih kartonov. Na drugi strani bo Miran Srebrnič pogrešal svojega najboljšega strelca Andrija Filipovića, ki si je na pokalni tekmi z Muro privoščil neumnost in bil "nagrajen" s tremi tekmami prepovedi.

V razmeroma izenačeni tekmi je glavno vlogo odigral Rok Sirk, najboljši strelec lige. Z zadetkom je Muri prinesel šesto zmago, s čimer je ekipa na tretjem mestu prvenstvene lestvice zamenjala prav Gorico. Obe moštvi sta sicer zabeležili po 22 točk.

Do prve nevarnejše akcije je prišlo šele v 34. minuti, ko je Rok Sirk prišel do strela, a je vrata ubranil Grega Sorčan. V 43. minuti je nato z desne strani poskusil še Nino Kouter, nakar je goriški vratar žogo odbil v kot. Izvedel ga Klemen Šturm, Sirk pa je žogo z glavo poslal v mrežo.

Sirk je s tem dosegel svoj deseti zadetek in zdaj sam zaseda vrh lestvice strelcev.

V drugem polčasu, v 75. minuti je za razburjenje pred domačimi vrati poskrbel Žiga Lipušček, katerega poskus je sicer zgrešil. Sreče ni imel niti Bede Osuji, ki je v 78. minuti poskusil z roba kazenskega prostora. Deset minut pozneje se je Žan Karničnik prebil v kazenski prostor, a mu je načrte prekrižal Sorčan.

Vsekakor so črno-beli bili precej uspešni pri prekinjanju akcij gostujoče ekipe. Le v tretji minuti sodniškega dodatka je za goste znova poskusil Lipušček, tudi tokrat neuspešno.

Muri se zdaj 23. novembra v 17. krogu obeta gostovanje v Ljubljani, medtem ko bodo Novogoričani dva dni pozneje v goste prejeli Aluminij.

Mura: Obradović, Kous, Bošković, Maruško, Šturm, Kozar, Lorbek, Šušnjara (od 90. Rebernik), Kouter (od 88. Horvat), Karničnik, Sirk (od 84. Maroša).

Rumeni kartoni: Grudina, Curk, Osuji, Smajlagić.