Slika je simbolična.
Nogometaši v drugi slovenski ligi so z nedeljskima tekmama sklenili uvodni krog nove sezone. Drava in Beltinci sta se razšla z 1:1, Nafta in Krško pa z 2:2.

Podprvak druge slovenske nogometne lige v prejšnji sezoni, novomeška Krka, je v soboto novo sezono začel z zmago. V Velenju je premagal domači Rudar s 4:3. Že v prvem polčasu je padlo šest zadetkov, na tekmi pa je dva dosegel Rudarjev Brian Sousa Saramago, enega z bele pike.

Na drugih sobotnih tekmah je Primorje premagalo Rogaško z 2:0, Bilje so bile z 1:0 boljše od Ilirije 1911, Roltek in Jadran sta se razšla z 1:1, enak izid pa je bil tudi na tekmi Brežic in Fužinarja.

Sezono druge Slovenske nogometne lige sta že v petek odprla Triglav in Gorica, z 2:1 je zmagal kranjski klub.

Ptujska Drava se je soočila z Beltinci

Na tekmi med Dravo Ptuj in Beltinci Klima Tratnjek, ki je potekala na Ptuju, je bilo 150 gledalcev.

Nogometaši so se na koncu razšli z remijem, strelca pa sta bila Kralj v 33. minuti in Maučec v 40. minuti. Z rumenim kartonom so jo odnesli Maučec, Cener, Nikpalj, Kralj, Raduha in Sočič.

Nafta se je soočila s Krškim

Tekma, na kateri sta se udarila Nafta in Krško je potekala v Lendavi. Tudi ta se je končala z remijev.

Skupno so padli štirje goli, strelcoi pa so bili Stare v deveti minuti, Ribič v 27. minuti, Vinko v 34. minuti in Tiganj v 67. minuti.

Rumene kartone so si na tekmi prislužili Haljeta, Bolla, Novinič, Rebernik, Živko, Burai, Korošec, Tiganj in Stanić.