V 15. krogu Prve lige Telekom Slovenije je Mura gostovala v Velenju, kjer so se varovanci Anteja Šimundže morali dodobra potruditi, da so vknjižili nove tri točke.

Tekmo so črno-beli sicer dobro začeli in si pripravili dve priložnosti, nato pa se zdelo, kot da bi povsem ugasnili. V prvem polčasu je nato igral le še Rudar, ki pa je, "na srečo" tokratnih gostov, uspel zabiti le en zadetek.

"V prvem polčasu smo bili neprepoznavni. Izven našega DNK, izven načih principov. V drugem polčasu smo to popravili, nadgradili, izgarali tekmo in zasluženo zmagali," je bil prvi komentar Anteja Šimundža po koncu tekme v Velenju.

Mura je v drugem polčasu zaigrala precej bolje, največ priložnosti si je tokrat ustvaril Luka Šušnjara, ki mu je najprej preglavice delal domači vratar, nato pa mu je zagodla še vratnica. Vseeno pa je Šušnjara prišel do svojega četrtega zadetka v prvenstvu, in sicer v 70. minuti, ko je uspešno realiziral enajstmetrovko.

Za popoln preobrat je nato zadel Amadej Maroša, ki se je izvrstno znašel na robu kazenskega prostora. Je bil to  morda celo najboljši polčas Mure v letošnji sezoni?

"Kar se tiče želje, pristopa in drugačnega obraza kot v prvem polčasu, vsekakor! Odigrali smo že dobre, odlične tekme, ampak danes smo bili priča izjemni preobrazbi v igri med prvim in drugim polčasom. Reakcija igralcev po odmoru je bila imenitna. Tudi z malo sreče smo prišli do treh točk, saj se zelo redko zgodi, da je en polčas dovolj za zmago," pravi Šimundža.

Zavedajo se kvalitete Domžal

Toda za Muraše ne bo veliko počitka, v sredo je na vrsti nova tekma, in sicer povratno srečanje četrtfinala Pokala Slovenije proti Domžalam. Zmaga nad Rudarom je bila odlična popotnica, na Fazaneriji pa bo potrebno izničiti minimalni zaostanek iz tekme v Domžalah, kjer so domači slavili s 3 : 2.

"Moramo preklopiti, se prešteti, do tekme imamo samo dva dni časa. Naredili bomo vse, da pridemo v tekmo v optimalnem stanju. Tekma je popolnoma odprta. Zavedamo se kvalitete Domžal, zavedamo se, česa smo sposobni. To bo letos že četrta tekma z njimi in neznank ni. Dejstvo je, da moramo biti na evropskem nivoju, glede pristopa in želje. Verjamem, da z navijači imamo možnosti za preboj v polfinale," pa napoveduje Šimundža.