Odbojkarji Panvite Pomgrad so včeraj gostili ekipo ACH Volley, se dobro upirali v prvih dveh nizih, a na koncu klonili s 3 : 0.

Panvita Pomgrad - ACH Volley 0 : 3 (23 : 25, 22 : 25, 10 : 25)

Panvita Pomgrad: Pulko 10, Rojnik 2, Beravs 3, Flisar 5, Volovlek, Bogožalec 8, Bedrač 3.

Favorizirani serijski državni prvaki so tudi v Murski Soboti upravičili sloves favorita in z dodobra premešano zasedbo po vsega dobri uri igre brez posebnih težav ugnali domačo Panvito Pomgrad.

Odbojkarji Panvite Pomgrada so se Ljubljančanov presenetljivo hrabro lotili z dvema domačima mladcema v začetki šesterki, a to ni obradilo sadov. Tekmo proti ACH-ju sta namreč začela bloker Žan Bedrač, namesto katerega je v tretjem nizu vstopil Maj Marovt in pa sprejemalec Mitja Pečnik, za katerega so bili aktualni državni prvaki prehud zalogaj, zamenjal ga je Jakob Rojnik.

Najbolj izenačen in negotov je bil uvodni niz, ki so ga Ljubljančani na koncu dobili na razliko. Potem, ko sta se tekmeca vseskozi izmenjavala v vodstvu je ACH ušel Panviti Pomgrad pri 13 : 17. Takrat je reagiral domači trener Dejan Fujs, ki je Pečnika zamenjal z Rojnikom in na Bedračev začetni udarec so Sobočani tekmeca ujeli ter izid izenačili na 22. točki. Nato pa se je ustavilo. Pleško je zamenjal svojega korektorja, Sobočan v ljubljanski vrsti Uroš Pavlovič, je po menjavi prispeval naslednjo točko, rezervist Đirlič pa je zaključil uvodni niz v korist ACH-ja z minimalno prednostjo na razliko, pri 25 : 23.

V nadaljevanju so odbojkarji Panvite Pomgrada z Rojnikom na parketu pokazali povsem drugi obraz. Po zaslugi gostujočih napak in domačega bloka so povedli z 9 : 5 in držali razliko vse do izida 16 : 13, ko je namesto nerazpoloženega Poluiana vstopil gostujoči kapetan Pokeršnik. Vstop slednjega se je poznal predvsem v napadu in po izenačenju na 20. točki so končnico drugega niza odločile predvsem gostujoče izkušnje. Sobočani so ostali brez učinkovitega napada na neprebojni ljubljanski blok in ACH je po napaki domačega organizatorja igre povedel z 2 : 0.

V zadnjem, tretjem, nizu pa so nato igrali samo še Ljubljančani. Domača igra je namreč povsem razpadla. Pravega sprejema ni bilo, posledično je šepala tudi organizacija napada in po razpadu sistema je ACH ekspresno zaključil tekmo.