Nosečnica naj bi se okužila v zadnjem trimesečju nosečnosti. Po poročanju portala 24ur.com so nosečnico iz ene od regionalnih bolnišnic prepeljali v ljubljansko porodnišnico.
Zaradi hudih zapletov ob okužbi s koronavirusom so se zdravniki odločili za urgentni carski rez, s pomočjo katerega je 28-letnica rodila otroka. Kljub intenzivnemu zdravljenju se njeno stanje ni izboljšalo in mlada mama je na božični večer žal umrla.
Pri Univerzitetnem kliničnem centru Ljubljana so za 24ur.com potrdili, da so po premestitvi iz regionalne bolnišnice obravnavali nosečnico, ki se ji je stanje po sprejemu poslabšalo in pri kateri kljub intenzivnemu zdravljenju iztek ni bil pozitiven. Več informacij zaradi varstva osebnih podatkov niso izdali.
V ljubljanski porodnišnici so do zdaj obravnavali že 500 nosečnic pozitivnih na novi koronavirus, od tega so jih 12 sprejeli na infekcijsko kliniko, še poroča 24ur.com.
Komentarji (31)
Katastrofa. Najlepši čas se njin je spremeno v katastrofo. To ni nišče ne zasluži Ka pa tista iz MS ka je prikloplena na aparate, tudi noseča z zapleton zaradi Covida?
Zaradi varovanja podatkov in strokovne diskretnosti premalo teh informacij pride v javnost, te so pa vsi pametni, da Covid ni nevaren.
In reply to Katastrofa. Najlepši čas se… by hmmm (nepreverjen)
Ja, definitivno nam mediji servirajo premalo zastrašujočih podatkov o koronavirusu.
Da bi nas vsaj nekdo vsakodnevno obveščal o številu umrlih, okuženih in vseh možnih zapletih, podobno kot to počenjajo pri epidemijah gripe.
In reply to Zaradi varovanja podatkov in… by Neko (nepreverjen)
Vam pa očitno mentalni doment ne dovoljuje razumeti sarkazma.
In reply to Vi ne živite v Sloveniji? by OČV (nepreverjen)
Moj mentalni domet je zelo širok, brez skrbi.
In reply to Vam pa očitno mentalni… by jupycideeeeee (nepreverjen)
16 dni je minilo ko je umrla in po 16 dneh to dajo v javnost, BANDA PREKLETA, pa v kakšni državi mi živimo, da se stvari skrivajo pred javnostjo, za druge stvari, ki se še niti ne zgodijo pa že prej vejo in objavijo, me zanima če bo javna hiša RTV organizirala tarčo na to temo.
Što si pa te tij, ka bi te mogli seznaniti če je štoj mrou, pa zakoj,... ? Saki den se dogajajo takšne in drugačne smrti, vse pa pač ni za javnost. Teoretiki zarote pa do itak glasni,...
In reply to 16 dni je minilo ko je umrla… by ZAKAJ SKRIVAJO ? (nepreverjen)
Što si pa tij tele levičarsko, vi samo gonite svojo levičarsko mantro TO JE SAMO GRIPA nič hujšega zaradi vas je toliko umrlih, samo dokler te ne useka ne boš verjel. Zdravstvena stroka pa naj samo skriva svoje napake in nesposobnost. Koliko ljudi so zapravili, pa da bi se kaj naučili. Zakaj pa misliš, da nam je smrtnost v Sloveniji največja ? Imamo verjetno kak hujši virus kot ostale države NE torej je vsakemu z malo pameti vse jasno.
In reply to Što si pa te tij, ka bi te… by krobikar1
Se vijdi ka si v tretjen razredi zadnjo knjigo prešto,... Kapaciteta!
In reply to Što si pa tij tele… by ZA kribikar 1 (nepreverjen)
Zdravstvo je postalo idealno sredstvo za izvajanje psihoterorja nad ljudmi. Razširijo se nekakšne govorice, prave resnice zavolo čuvanja osebnih podatkov doktori nesmijo dati. Tak se govorice in strah neovirano širita med prebivalstvom. Kar je za vladajočo elito več kak dobro.
PONOVNO: DISTANCA, MASKE, UMIVANJE ROK.
Če se tek ukrepov držimo, virus ne more preskočiti na naslednjega in epidemija mine.
ENOSTAVNO, DA BOLJ NE MORE BITI ( se strinjam, da zoprno), VENDAR ZELO ENOSTAVNO. ČE se ukrepov ne upošteva, pa ne more biti ustreznih rezultatov! Kljub sproščanju ukrepov, je bilo zgoraj navedeno še vedno v veljavi, Če bi se ljudje tega držali, bi bilo okužb zdaj manj. Na obisk ( ko je to bilo dovoljeno) si lahko šel z masko, ne? DRUŽINSKI člani skupaj!?!?!!!!! Potem pa prideta dva iz Izole, dva iz Maribora in dva iz MS - in BREZ MASK NA KUP ( ker so družina????!!!!), ki se že mesece ni videla!!!
IN SO MISLILI, DA SE V DRUŽINI VIRUS NE BO ŠIRIL- najbolj glupo razmišljanje. NIHČE NIKOGAR NI SILIL V TAKO DRUŽENJE, KLJUB SPROSTITVI UKREPOV. Je pa bilo dovoljeno in ajde gremo, brez trohice razmišljanja o tem; kaj in kako sem se družil pa pred prazniki? Ali lahko koga okužim? Morda bi bilo bolje, da ostanem doma tudi, če so me povabili in bi rad šel ali šla......Številne bolj zdrave možnosti so ljudje imeli!
In reply to Zdravstvo je postalo idealno… by čarni vrag (nepreverjen)
Jah, tak to je. Po navadi davlete argument, ka itak hujše zbolevajo in umirajo 80-letniki. Kda pa se dajo primeri, šteri pokažejo, ka tomi neje tak, pa je to takoj strašenje... Je strašenje, če se na interneti poroča o 30-letnomi, človeški, štere ma zaradi debelosti velke probleme s srcon, pa diabetes pa ka še vse? Ali pa o 35-letniki, kadilci od svojoga 15. leta, šteri je pred 2 kednoma mrou zaradi pljučnoga raka? Nej, vse našteto neje strašenje, to je realno poročanje o bolezni...
In reply to Zdravstvo je postalo idealno… by čarni vrag (nepreverjen)
Pa vseeno! Ni pomembno kdo dobi virus, pomembno je, da se ga neha širiti, da bodo tudi tisti, ki bi le blago zboleli lahko hodili v službo, ker niso zboleli.
Da bo manj odpuščanj, ker zaradi preveč okužb v podjetju izgubijo naročila. Da bo v državni blagajni ostalo več za revne, če bo manj izplačila za bolniške plače in bo morda država lahko zvišala minimalno plačo brez bojazni za ostalo gospodarstvo.
Da bo manj sprejetih v bolnišnice in se bo kader s Covid oddelkov vračal na matične oddelke in se bo začelo z obravnavo ne Covid bolnikov.
Da bo pacient z bolečinami v trebuhu na urgenci obravnavan takoj, brez bojatni, da je morda asimptomatski prenašalec, ki bo okužil celo ekipo, ki bo vsaj 14 dni odsotna in, ko se jutri okuži druga ekipa, ki bo spet vsaj 14 dni doma bosta ostali samo še dve ekipi, ki morata zagotavljati še dežurstvo,,,,, Težji bolniki ležijo v bolnišnici po več tednov..... postelj za nove paciente pa ni!
Kadra ni! In ni država kriva, da ga ni zagotovila v nekaj mesecih: srednja šola: 4 leta, madicinska fakulteta: 6 let, specializacija: 6 let- skupaj 16 let in nato pridobivanje izkušenj...... Tega kadra ni mogoče izobraziti iz danes na jutri. ZATO JIM MORAMO POMAGATI.
DAJMO: MASKE, DISTANCA, UMIVANJE ROK.
In reply to Jah, tak to je. Po navadi… by Hmmmmm (nepreverjen)
To pa se ne strinjan čista. Kda do se rizične skupine cepile in s ten zaščitile in posledično kapacitete v bolnicaj sprostile, se mora življenje normalno dale nadaljevati. Kljub vsemi, ka mladi tudi lejko težko zbolijo in mergejo, zaprtje države dela v ton primeri preveč škode. Tak gospodarsko, kak v smisli psihičnoga zdravja. In kda de država tak dale, te mo se itak vsi lejko cepili in te si boš več ali menje san kriv, če fašeš virus in zboliš. Zdaj je tomi načik, ker nega cepiva (oziroma se njegov učinek še nigi ne kaže) in ker so bolnice pune
In reply to Pa vseeno! Ni pomembno kdo… by OČV (nepreverjen)
Če se bodo ljudje cepili in kdaj se bodo cepili. Do takrat pa moramo z upoštevanjem ukrepov tem zdravvstvenim delavcem pomagati in deci, da bodo šli prej v šolo in delovnim organizacijam, da lahko delajo.... Oni bi se tudi radi spočili.
Maske, distanca, umivanje rok, zračenje. In ne čakati, da se bodo drugi držali in zaščitili, da bom sam potem varen. To je sebično.
In reply to To pa se ne strinjan čista… by Hmmmmm (nepreverjen)
Povej mi en sam primer, kjer so s takšnimi ukrepi zaustavili gripo. Pred štirimi leti je pobrala nekaj sto ljudi, pa nihče nej zapiro vrtecov in zganjo panike. Bill Gates, Šoroš in Rokfeller so še nej bili pripravljeni na financiranje medijskoga terorja po celon sveti. Podkupili so vlade, doktore in novinare, pa evo vam pandemije. Misliš ka bi brez organizacije in mastnih podkupnin vsi enako svirali. To si lejko mislijo samo naivneži, med katere spadaš tudi ti.
In reply to Če se bodo ljudje cepili in… by OČV (nepreverjen)
MASKE, DISTANCA, UMIVANJE ROK, BREZ DRUŽENJA Z ČLANI DRUGIH GISPODINJSTEV, če pa kljub prepovedi to delate IMEJTE VSAJ MASKE - bodite toliko fer do tistih, ki se ukrepov držimo. VI podaljšujete zaprthe države, trpimo pa vsi. Nobena vlada ne no sproščala ukrepov, ko je vsak dan več kot 2009 okuženih - TUDI LEVA VLADA NE, torej je zdaj čas, da se streznite tisti, ki ne upoštevate navodil in ikrepov. VI PODALJŠUJETE ZAPRTJE DRŽAVE!
MASKE, DISTANCA, UMIVANJE ROK - 14 dni, pa da vidimo!
GLEJTE MALO ŠPORT PO TV. Vsi športniki in osebje na progah, v hotelih, trenerji in drugo podporno osebje nosijo maske in so vsi ZDRAVI.
KDAJ se pojavi Covid v ekipi? Ko gredo domov na počitnice ali med turnejami - TOREJ, KO SE DRUŽIJO DOMA!!!!!... Ko izolirajo okuženo ekipo, je spet vse ok!!!! Torej maske zaležejo! In tako bi vsi vi lahko nosili maske in bi se država hitreje odpirala. PONOVNO; VI, ki ne nosite mask in ne upoštevate ukrepov ste odgovorni za dolgotrajno zaprtje države.
Odgovornost posameznika je tudi, da opozarja kršitelje ukrepov ( če jih vidi), na njihove napake.
Le tako nam bo uspelo. SKUPAJ in enotno.
MASKE, DISTANCA, UMIVANJE ROK!!!! ČISTO ENOSTAVNO, NAJENOSTAVNEJE.
BOLJ ENOSTAVNO NE MORE BITI!!!!!!
Nepravilno nošenje maske ( pod nosom), povzroča širjenje okužbe!
Skozi nos izdihamo v nekoga virus, če ga imamo sami - ( perspiracija!!!!!) in skozi nos vdihnemo virus, če ga izdiha naš nezaščiten sogovornik in nismo na distanci!!!! Če maske nimamo, pa se virus širi tudi z govorjenjem - s kapljicami!!!!! V kolikor se maske ves čas dotikamo in je na njej virus ( bodisi naš, ali tisti od našega nezaščitenega sogovirnika), imamo sedaj virus na rokah in si ga zanesemo preko mencanja oči v telo, lahko virus odložimo na površine, ki se jih dotaknemo in se z dotikom teh površin okuži drug posameznik, ki se dotika teh površin. UMIVANJE ROK, ki je sicer osnovna dnevna higiena- POSEBEJ KO SE OD NEKOD VRNEMO DOMOV, odstrani viruse z naših rok in onemogoča širjenje virusa..... Čiščenje površin zmanjša možnost prenosa preko dotika. DISTANCA pa onemogoča prenos, ker smo s sogovornikom dovolj daleč, da virus ne more do nas.
MASKE, UMIVANJE ROK, DISTANCA- ENOSTAVNO IN UČINKOVITO!!!!!
OČV @@@ Napiši in ,dokaži kdo je ,dokazal, da maske preprečujejo širjenje virusa ?
In reply to Nepravilno nošenje maske (… by OČV (nepreverjen)
Marsi što je umrl po krivdi doktorjev in vse porinejo na virus in tako bo še dugo .Človeka je kap in so napisali virus to je naj lažje
To je sedaj že smešno, kar govorite. Številke so kakršne so in vlada bo ukrepe spreminjala glede na številke, ne glede na vaše komentarje in mnenje! Ko boste to končno ugotovili bomo v Prekmurju tri mesece dalj časa zaprti kot ostala Slovenija. Bi to radi?
In reply to Marsi što je umrl po krivdi… by jožko .š (nepreverjen)
Dokažite vi, da ukrepi ne delujejo!
Avstrija, Belgija, Italija so z doslednim upoštevanjem enakih navodil kot pri nas št. znižali na nivo tistih iz septembra. Torej deluje!!!!! Inštitut Jožef Štefan izvaja meritve- pokličite jih, ali preberite rezultate na njihovih spletnih straneh! Zaupajmo strokovnjakom. Preveč je pametovanja; naj dokažejo, da deluje in bomo upoštevali. Očitno drugod deluje. Preveč je iskanja “ ovinkov”, samo da ni treba upoštevati pravil, v smislu; sedaj pa niti bureka ne moreš pojesti na cesti. Koliko pa ste jih že videli jesti burek na cesti sicer? Neumestno. Če stroka in država ( leva ali desna) tako določi, je treba tako delovati. Bomo čez nekaj mesecev samo še v Prekmurju zaprti? Rečeno je bilo, da bo sproščanje ukrepov glede na rezultate....,, Bo res treba govoriti samo še tisti zabačeni prekmurci so v Covidu....? Dajmo se zresniti!
MASKE, DISTANCA, UMIVANJE ROK IN ZRAČENJE PROSTOROV- dodajmo še to!
- pa ka bi rad, ges nosin masko že od marca!!!
(eno te isto)
In reply to MASKE, DISTANCA, UMIVANJE… by OČV (nepreverjen)
Ponavljas se kot star kasetofon. Daj nehaj no ker si beden. Saj smo vsi razumeli kar zelis povedat. Pa se lahko 82828x napises eno in isto. Kdo bo zelel bo uposteval kdo ne pac ne. Jaz sem tudi imela masko pa se vseeno zbolela. Drzala sem se vseh ukrepov pa je vseeno virus prisel do mene. Aja naj se enkrat poudarim da sem imela masko pravilno namesceno.
In reply to MASKE, DISTANCA, UMIVANJE… by OČV (nepreverjen)
V državi je najbole okužena občina Dobrepolje. Ima 3.146/100.000 okuženih. V Pomurji je najbole okužena občina Križevci pri Ljutomeri. Ima 2.912/100.000 okuženih. Občina Sobota ima 1519/100.000. Kaj imata skupnoga Dobrepolje in Križevci pri Ljutomeri. Oba imata dom za ostarele. Virus ogroža predvsem domove za ostarele kjer so stari in bolni ljudje. Zato je treba tam sprejeti nekšne učinkovite ukrepe, nej pa terorizirati celo državo in zapirati šole in vrtece. Pa zapirati ljudi v občine in policajsko uro. Ogenj se gasi tan kjer gori. Tudi gasilci špricajo na ogenj, nej pa po celon varoši. Mi v Prekmurji smo nej menje disciplinirani, ampak imamo dosti starejših in bolanih ljudi s kroničnimi boleznimi. Cilj vlade je ljudi strašiti, ka de se nas čimveč cepilo z nekšnimi na brzino skuper zboksanimi in nepreverjenimi cepivi. Pa to se vidi iz aviona.
Doktori kej zajebali, zdaj pa covid kriv.