Ženska nogometna reprezentanca Slovenije, ki bo v torek v soboški Fazaneriji gostila Francijo, je kvalifikacije za svetovno prvenstvo 2023 odprla z zanesljivo zmago v Estoniji.

Slovenke so v estonskem Pärnuju dosegle štiri zadetke, v vsakem polčasu dva, in tako z zmago odprle nov kvalifikacijski ciklus.

Izbrana vrsta je v prvem krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2023, ki ga bosta gostili Avstralija in Nova Zelandija, od prve minule nadzirala potek srečanja in slavila zasluženo zmago.

Reprezentanca Francije, ki v torek prihaja v Murski Soboto, je v Patrasu z 0:10 ugnala Grčijo, Valižanke pa so bile s 6:0 boljše od Kazahstank.

Zapretile že v uvodni minuti

ESTONIJA - SLOVENIJA 0:4 (0:2)
Strelke: Lara Prašnikar (21', 48'), Lana Golob (32'), Sara Agrež (54').
Estonija: Karina Kork, Sandra Liir, Jessika Uleksin, Siret Räämet, Kelly Rosen (58' Heleri Saar), Mari Lillemäe¸ Kethy Ounpuu, Kairi Himanen (65' Liisa Merisalu), Vlada Kubassova, Kristina Bannikova, Lisette Tammik. Selektor: Jarmo Matikainen
Slovenija: Zala Meršnik, Kaja Eržen, Lana Golob, Sara Agrež (73' Evelina Kos), Kristina Erman, Kaja Korošec (60' Sara Makovec), Dominika Čonč, Pamela Begić (60' Manja Rogan), Špela Kolbl (73' Nina Predanič), Mateja Zver (65' Ana Milović), Lara Prašnikar. Selektor: Borut Jarc.

Varovanke selektorja Boruta Jarca so pobudo prevzele že v uvodni minuti in preko Špele Kolbl zapretile že po nekaj sekundah igre.

V peti minuti je Estonke dvakrat rešil okvir gola, najprej po strelu Mateje Zver, nato po novem poskusu Špele Kolbl.

Slovenke so se vodstva veselile v 21. minuti, ko je po slabšem posredovanju vratarke Karine Kork zadela Lara Prašnikar.

Po pol ure igre in kotu Mateje Zver je v polno merila še Lana Golob, branilka ŽNK Nona Pomurje Beltinci je žogo med nekaj nogami pospravila v domačo mrežo in postavila izid polčasa.

V nadaljevanju še dva zadetka

Slovenke so kmalu po odmoru zadele še tretjič. Lara Prašnikar je po samostojni akciji streljala z roba kazenskega prostora in zadela v zgornji desni kot.

V 54. minuti je zmago Slovenije potrdila Sara Agrež, ki je po prekršku nad Kajo Korošec natančno izvedla prosti strel s 23 metrov in neubranljivo zadela v levi kot domačih vrat.

»Dekleta so odigrala pametno in disciplinirano. Bilo je malce premalo zbranosti v zaključku akcij, a globalno gledano dobro. Naredili smo dobro popotnico za naslednjo tekmo kvalifikacij,« je tekmo v Estoniji ocenil selektor Borut Jarc.

Izbrana vrsta je z zmago poskrbela za dobro popotnico pred pred torkovim obračunom s Francijo, ki je prva favoritinja skupine I.