Rokometaši Pomurja so doživeli nov poraz, tokrat so bili za en zadetek boljši rokometaši Ajdovščine.

RK Pomurje - RK Ajdovščina 26 : 27 (17 : 15)

RK Pomurje: Prosenjak 4 obr, Škrjanec, Vild Marič, Hedl 5, Bombek 5, Žižek Cvetko 4, Falež 4, Štumpf 3, Gregorec 3, Osterc 2, Pintarič, Zver, Hameršak, Topolovec

Rokometaši Pomurja bi z morebitno zmago še lahko upali, da prvenstva ne bi končali na zadnjem mestu, vendar so jih v domači dvorani premagali ravno konkurenti za predzadnje mesto. Ajdovščina je prvič povedla v predzadnji minuti in prednost uspela zadržati do konca tekme in zmagati z rezultatom 26 : 27.

Domači rokometaši so začeli solidno in najprej povedli z 3 : 1 in v 10. minuti 6 : 3. Prednost treh zadetkov so držali do 25. minute, ko so gostje z delnim izidom 3 : 0 rezultat drugič izenačili. Rokometaši Pomurja so kljub temu uspeli oditi na odmor s prednostjo 17:15.

Drugi polčas smo spremljali izenačeno tekmo, domači so hitro povedli s štirimi zadetki razlike, gostje iz Ajdovščine so uspeli odgovoriti in se v 43. minuti približati na 21 : 20. Domači so pet minut pred koncem povedli s 26 : 25, po dveh zgrešenih strelih in dveh zadetkih gostov, pa so se slednji veselili zmage s 27 : 26.