Zanima me kje v Prekmurju je najcenejše zatemnenje stekel z opravljeno homologacijo?

Komentarji (25)

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
B3NC4K

Zanima me kje v Prekmurju je najcenejše zatemnenje stekel z opravljeno homologacijo?

ulibaby

MECO sign
041586700

B3NC4K

Ja tu je zatemnenje stekel z paperami DO homologacije (torej še brez homologacije) že 160€.. Te pa še +homologacija pa je že 200 in še več €..

Plueg

Ges tej shajz gor ne dejvlejn ;)
i

tzizek

itak boš lejko samo zadnje trij okna zatemno :D

Frenk

denic si sunčna očala iz 60-tih gor pa te noben cajcek nede spozno

miic

saj pa prednja stranska pa vetrobransko se tudi leko zatemnijo do določenoga procenta nej žižek?
dvomin ka so tovarniško tak fejst tonerana, ka jih nebi mogo še malo... :)

5450

Narobe miic. Tovarniška so gli na meji že... folje pa nemreš nikšne gor dati.

B3NC4K

Ja vpa samo zadnja tri stekla. Ove stranske pa vetrobransko pa man že glih za glih zatemnjeno.Tovarniško seveda. :)

tzizek

@miic ... 5450 je pravo moj point :)

Sobochanec

Pri Mecoji se da fčasi dosta falej skouz prijti, samo ga moreš trufiti na pravi "moment".

didgeridoo

lejko zatemnijš tudi dvej stranskivi stekli (voznikovo in sovoznikovo), samo nej tak temno, kak si recimo lejko zadnje tri stekla zatemniš. Ges san si zatemnil vseh 5 stekel, pa san dobo za vseh pet tudi homologacijo.
Delo mi je pa MECO, homologacijo san pa delo v maribori v LTH.

5450

Lejko si naredo to ja, pred čason. Zdaj pa več nemreš, mislin ka od januara 2009 naprej.
Po zakoni sicer lejko zdaj tuj vetrobransko, samo takših folij nega, ka bi lejko ti temnil vetrobransko ali pa voznikovo/sovoznikovo. Edino če prozorno gor zakeliš... zdaj merijo prepustnost z napravami in ne gledajo več paperov.
V Maribori je RTI, nej LTH :)

didgeridoo

ja ja, tau san ges delo leta 2006. Ja, homologejro san pa v RTI ja :) (tan pri staron TAM-i)

skandi

Po navadi lejko dodatno zatemniš prednja stekla za 6-8% od tovarniških. Meco ti tudi izmeri razliko me tovar. in dovoljeno.
Jaz bi samo napisal da je zakon zatemnjevanja stekel skregan z logiko! Potem bi tudi sončna očala trebalo prepovedati mar ne! 
Ko gledaš v M.Soboti ko se vozijo z zatemnjenimi stekli sedi za volanom tudi par policajev ,ki so avto kupili po sprejemu novega zakona in naknadno zatemnili stekla.

miic

hm mislin ka nemaš prav skandi. sunčna očala leko doj zemeš kda vni nega sunca in ponoči. medtem ka če maš moćno zatemljena stekla ponoči neboš vido praktično nič...

skandi

To se strinjam s teboj .Samo bi pa lejko pustili bar tan 50% zatemnitev.Zdaj da gledaš ene avte ka majo tovar.zatemnjeno zadnje steklo (tudi dvojno),naprej pa nesmi meti več kak 35 % je male čudno na pogled. Tudi ges bi si dal zatemniti Črni C MAX zadaj dvojno zatemnjena  naprej pa 28 % ,pa ka lejko zdaj naredin "nika".Či mo se samo od Mecoja pelo ven me že stavijo.Kazni pa nemo plačival. 

gipsy

Jaz bi si tako ali tako dal zatemniti čisto malo, sam če si prednjih ne smem si raje sploh ne bom.

larson

dečki tak je na stvari....
prednja stekla so lejko 30% zatemnjena ali stonejrana,zadnja pa so lejko do konca..;))
glede cejne je pa tak...menši avto - menša cejna (od 80 - 100€) ,limuzina (100 - 120€), karavan (npr. 120€)... kelko ge znan so pri MECO-ji cejne takšne..pa še dobro napravi...;) meni je zatemnil mojga 207 in neman nikšnih problemov glede homologacije pa še nadomestni avto san te čas dobo..
edino slabo je to blo,ka san mogo fčasi plačate zatemnitev (nema na obroke) :DDD

Puprly

tak je, ja :)
pa tüj že izkušnje ma, taka...

5450

Pa gda si ti to temnil, larson?
Ges san jih tuj temnil pri mecoji, leta 2007, te so lejko telko bila.
Gnesden pa če boš mel prednja stranska temnjena neboš mogo homologerati!
pa ne napizdavlite narod...
Pravilnik pravi tak kak ti praviš, ka lejko 30% temniš... samo ka če daš gor aparat pa ti serijska stekla prepuščajo 80% svetlobe... tak ka prednja stranska lejko temniš samo na kakšni stoenki... ;)

larson

lani enkrat san si dal temniti...30% nesmi presegati skupno (folija + če so že od prle stonejrana stekla).. on pa ma tan te aparat in ti zmejri,kelko mas ti stonejrana stekla od prle - pa glede na te % ti on napravi folije gor...ma pa različne folije - svetle,temnejše,itd...

T&N

ja, pa fejst fajn je to tude proti vročini polete. Mi mamo maloga otroka, pa kda sonce v avto sija, se od stekla sončni žarki odbijajo, pa je nej tak v avtoje vroče oz.se avto tak ne segreva, če maš zatemnjena stekla. Baje pa si lejko gor daš tude proti-vlomno folijo, kar je tude fejst praktično.

Frenk

gda te v dvomaj imate vse pravilnike in zakone na zakonodaja.gov.si
drugače pa je eti pravilnik:
www.uradni-list.si/1/objava.jsp
www.uradni-list.si/1/objava.jsp
vse lepo piše in tudi od kdaj kaj velja. Eno je sprememba veljavnega pravilnika eno pa je pravilnik.
Pa veselo na delo.

Mark30 (nepreverjen)

Dober dan ve kdo če dobro zatemni stekla na avto vip glas v Murski Soboti.Hvala.Lp.

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.