Imam problem pri sosedu, ki vsake 4 dni škropi sadno drevje z motornim električnim škropilnikom. Zvečer ne morem odpirati oken, saj smrdi in me po škropljenju začne boleti glava. Škropi tudi mejo z boom efektom, saj se suši trava tudi na mojem zemljišču. Na koga se lahko obrnem. Baje, da nikamor, za moj primer...

Komentarji (11)

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
Nej za vrvate (nepreverjen)

Vse kar dela je zakonsko dovoljeno razen tega, da škropi travo tudi po tvojem zemljišču.. se bojim da lahko storiš zelo malo

Vaščan

Hvala na odgovoru

In reply to by Nej za vrvate (nepreverjen)

🤪 (nepreverjen)

Uporaba motornih škropilnic je v naseljih prepovedana!

In reply to by Nej za vrvate (nepreverjen)

Tišinčar (nepreverjen)

od gda pa te to?......daj pripopaj odlok ge je to objavleno oz. ka je prepovedano!

In reply to by 🤪 (nepreverjen)

deny (nepreverjen)

drevje njemi idi večer ven spipaj

Mimi123 (nepreverjen)

Pogovarjati se z njim ne da?

ekolog (nepreverjen)

Mislim, da bo v kratkem prepovedana uporaba herbicidov na vseh nekmetijskih zemljiščih. Potem boste lahko normalno zadihali. Če ne pa kar prijava

Fainšček Ekolog (nepreverjen)

Smo že dali prijavo. Inšpektor je zagrozil meni, da me bo kaznil, ker tudi jaz ne škropim drevja!

In reply to by ekolog (nepreverjen)

Fainšček Ekolog (nepreverjen)

Tudi mi imamo namreč podoben primer tu na Goričkem s sosedi in se ne da 0!

In reply to by ekolog (nepreverjen)

Mira

Vaščan, najbolje bo, da vprašaš Gorazda Pretnarja, ker boš tako najlažje utemeljil prijavo, za kakšne strupe gre in kako bi se moralo škropiti, če sploh. Še posebej, če sosed res uporablja boom efekt - v nekaj letih bo to prepovedano tudi pri nas. Prijava na okoljsko, verjetno tudi kmetijsko inšpekcijo, in zahtevaj obvestilo o ukrepih. Držim pesti.

DF (nepreverjen)

ti si pa res bedak
ti mu pojdi pošpricat babo