Prosil bi, da odgovarjate samo tisti, ki imate z njimi IZKUŠNJE!
Torej prebral sem kar ogromno tem na ostalih slovenskih forumih kot so slo-tech in pod-svojo-streho glede prenosnih klimatskih naprav. Izkušnje so predvsem negativne zaradi hrupnosti in nizke energijske učinkovitosti. Mnogim pa težave dodatno povzroča namestitev cevi za odvod vročega zraka.
Zanima me ali si kdo med vami lasti takšno klimatsko napravo in lahko z nami deli svoje izkušnje? Verjetno je razlika med tistimi, ki jih prodajajo v OBI-ju za 200€ in kakšno priznano znamko kot je recimo Zibro.
Nadalje me zanima, če se pri nas v Sloveniji da dobiti take prenosne klimatske naprave, ki imajo ločeno vsesavanje in izpust zraka, ker 90% vseh prenosnih klimatskih naprav uporablja samo izpust in v stanovanju naredi podtlak, ki dodatno povzroči vdor toplega zraka skozi vse možne špranje.
Prosim ne priporočajte split sistemov, ker v mojem primeru odpade kakršnokoli vrtanje in montaža na fasado. Vem da so nekateri split sistemi celo cenejši od prenosnih klim in da ene lahko montiraš tudi sam ampak pogoj je, da je klima prenosna.

Komentarji (7)

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
žaže

Prosil bi, da odgovarjate samo tisti, ki imate z njimi IZKUŠNJE!
Torej prebral sem kar ogromno tem na ostalih slovenskih forumih kot so slo-tech in pod-svojo-streho glede prenosnih klimatskih naprav. Izkušnje so predvsem negativne zaradi hrupnosti in nizke energijske učinkovitosti. Mnogim pa težave dodatno povzroča namestitev cevi za odvod vročega zraka.
Zanima me ali si kdo med vami lasti takšno klimatsko napravo in lahko z nami deli svoje izkušnje? Verjetno je razlika med tistimi, ki jih prodajajo v OBI-ju za 200€ in kakšno priznano znamko kot je recimo Zibro.
Nadalje me zanima, če se pri nas v Sloveniji da dobiti take prenosne klimatske naprave, ki imajo ločeno vsesavanje in izpust zraka, ker 90% vseh prenosnih klimatskih naprav uporablja samo izpust in v stanovanju naredi podtlak, ki dodatno povzroči vdor toplega zraka skozi vse možne špranje.
Prosim ne priporočajte split sistemov, ker v mojem primeru odpade kakršnokoli vrtanje in montaža na fasado. Vem da so nekateri split sistemi celo cenejši od prenosnih klim in da ene lahko montiraš tudi sam ampak pogoj je, da je klima prenosna.

ruterwifi

Torej si sam ugotovo ka ti prenosna ne pride v poštev

BuLsHiT

nej ugotovili smo edino ka tij ne razmis ka prestes, saj ti je pa fajn napiso ka je pogoj ka je prenosna 

passer

Zdravo! No, jaz sem mel pred nekaj leti prenosno klimatsko napravo višjega cenovnega razreda, sedaj pa imam navadno split klimo, ki je dosti cenejša, pa še dosti boljša. Največji problem je predstavljala seveda ta cev za izpust topega zraka, saj deluje potem kot mali radijatorček. Ko sem jo nekoliko izoliral je bilo boljše, samo vseeno je še grela prostor. Drugi problem pa je bil kondenz, ki se je zbiral v posodi znotraj klime, ampak  se je ta posoda kar hitro napolnila in klima se je ustavila. Če vse skup seštejem je prenosna klima le rešitev, ko ne moreš al pa ne smeš imeti split klime. LP

Jurovšček (nepreverjen)

mislim, da je prenosna klima super rešitev za male prostore kjer ni možnosti postaviti split klimo. Za odvod toplega zraka, se tudi dobi parna zapora, zgleda kot folija ki se jo nalima na okno. ta preprečuje da bi se topli zrakl vračal v prostor. Glede kondenza je pa res težava ker se posoda kaj hitro napolni. drugače se da tudi cevko speljati v kakšen odtok ali kaj podobnega. če kupujete klimo priporočam https://svet-klime.si/prenosne-klimatske-naprave/

Drugače pa se ne more primerjati s split klimo

Live radios online (nepreverjen)

Thank you very much for this information.I like This site! Thanks!
Live Turkey radio stations online. Listen to your favorite Turkey music for free without registering at Liveradios.online
Radyo dinle
FM radyo dinle
Online radyo dinle
Canlı radyo dinle
Canlı yayın dinle
Listen Free Radio
Listen to FM radio
Listen online radio
Listen live radio
Canlı yayın izle

crninavijac

Če je še tema aktualna - mi smo se dobri 2 lete nazaj odločile za prenosno klima napravo - isti problem smo mele - montaža na fasado neje prišla v poštev. Na konce smo se odločili za prenosno klima napravo Gorenje, in sicer smo po naključje naletele na to spletno stran:
https://www.mojmojster.net/trgovina/ogrevanje_hlajenje/klimatske_naprav…

Tu sicer zaj piše, ka klima naprava več neje na zaloge, tisti čas so še mele na razpolago, taka je pomoje vredno, ka probate pa pozovete (či je še seveda aktualno, glede na to ka ste pisali 5 let nazaj).