Vceraj sem sla normalno ne delo v avstrijo. Izrazla svoje mnenje,da me skrbi za svoje zdravje in zdravje mojih ljubih, saj sem gori delala kot cistilka in cistla razne firme in prav zaradi tega, ker rovamo po smeteh itd. In ker so nasa zascita le rokavice, sem pac povedala, da me je strah,da bi prenesla kaj domov. Sla se normalno delat vceraj, nato me zvecer ob pol 10h zvecer klice sef in mi pove,da mi z dnem 16.3.2020 preneha pogodba, ampak da ko se stanje normalizira, da me poklicejo. To je to... in??? Ali mi lahko zato kar prek tel.pove da dobim odpoved, ker namrec podpisala nisem nic, niti ne mislim... PROSIM VAS... pomagajte oz svetujte mi, kam oz na koga se lahko obrnem v tem primeru, ker to kar se mi je zgodilo, se mi ravno ne zdi pravično!!! Ali se mogoce motim in lahko to naredijo?
Hvala za pomoc. Lp

Komentarji (8)

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
soc (nepreverjen)

Obrni se na avstijke institucije.

Indigo1 (nepreverjen)

Sindikat delavcev migrantov!

SaO

Tak je to v Avstriji na žalost. Dosta jih poznan ka so kar prek telefona dobili odpoved.

gost6 (nepreverjen)

ziher nisi dobila odpoved, ker si pivedala, kar pac si. ampak ker pac nimajo potrebe po tvojih storitvah, ker je kriza. zakaj pa ne more preko telefona? poglej si kaj imas v pogodbi glede tega.

gost9 (nepreverjen)

ce v pogodbi nimas izrecno napisano glede odpovedi v pisni obliki ali kaj drugega, je vsaka odpoved pogodbe dana preko sms, e-poste ali ustno, veljavna in uncinkuje. to velja zate in za delodjalca, pomeni jutri ko se zbudis, se ti ne ljubi iti v sluzbo, ali si nasla 3x boljso, preprosto posljes sms, da dajes odpoved.

Stric. (nepreverjen)

Poguglaj za AK steiermark. To je delavska zbornica v steiermarki. Najdi si najblizji naslov, pa se pelaj ta pa opitaj kak je glede toga. Prlej preveri ci zaradi koronakrize sploj delajo. Ali pa po telefoni opitaj. Pa te ides na finanzamt si po obrazec za denarno nadomestilo. Ci mas zadosta mescof delovne dobe, ka ti to pripada. Ci ti pripada, ti da austrija nadomestilo. Oni dajo nasomi zavodi pejneze, nas zavod ti pa nakaze, z ten ka ti negi 300e menje nakaze nas zavod kak ti pa dajo austrijci.

Goran djjdjdja… (nepreverjen)

V avstriji je možno dobiti odpoved ustno. Ta ka. Najdi drugo službo. Lp

Čengiz (nepreverjen)

Verjetno so te kar sami podpisali. Sramota!