Dober dan
Prosim za kak nasvet,potrebujem odvetnika za primer odškodnina-(poškodba) tožba proti zavarovalnici.Katerega odvetnika iz prekmurja BI MI priporočali ???
hvala vsem,lp čao

Komentarji (25)

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
rakičanec

Dober dan
Prosim za kak nasvet,potrebujem odvetnika za primer odškodnina-(poškodba) tožba proti zavarovalnici.Katerega odvetnika iz prekmurja BI MI priporočali ???
hvala vsem,lp čao

fičo

RITupera!

zeiss

Weindorfer je fain za takšne zadeve, samo pa za sakše drek si neka zaračuna... Drage je feist samo uspešen.

B.C.

tak za info...
oglaševanje odvetnikov ni dovoljeno...
Ka pa se odškodninske tožbe same tiče, se bo čist vsak odvetnik potrudil, že zato, da bo mu več padlo...          Č'KING!
Puno je odvetnikov! Ide malo okoli pa se pozanimaj kelko bi te prišlo, pa kere stroške bi se dalo "spreglednote".

R4C1J4

To je nej s.p. tak ka nega glih razlike, tak kak če be šau od šujstra do šujstra pa spitavo kelko za svoje delo kasera... itak se vse računa po odvetniški tarifi...

B.C.

Ka neje s.p.? Malo bole pogledi okrog... Bar tu okoli nas nega "firm" odvetniških. Maš jih pa po večjih varašaj od MS.
Sicer pa desno roko staven, ka se najdejo razlike... Eni čista vsak pogovor po telefone oz. v pisarne zaračunavlejo, drugi sploh ne, eni majo prvi posvet zastonj, drugi ne ipd...
Tak ka  niti nejso to tak male razlike. Pa že začetni pologe so različne

dominikk

Slavko Fartelj

R4C1J4

B.C. od kda je odvetnik s.p.?

B.C.

Za tiste kere ge znan vsi nastopajo kak fizične osebe, se pravi s.p.
Ka bi mel keri direkt firmo kak pravno osebo prinas? Mi neje znano...

R4C1J4

so fizične osebe, samo to je še nej s.p., odvetništvo je del pravosodja, samostojna pa neodvisna služba, odvetnik je svoboden poklic...neje to s.p..... pa tudi te "firme" ka jih omenjaš so nej d.o.o.... to so odvetiške družbe...

R4C1J4

pa odvetnik sam nesme reklamerate svoje dejavnosti...to ka se eti po forumi narod meni pa en spada glih ta...

B.C.

Vej pa odvetnik neje humanitarni odposlanec like opravla pridobitno dejavnost! Pridobitno dejavnost pa lejko opravlaš po omejenon števile "kratic"! S.p., d.o.o, d.n.o., d.d. pa še jih je. Zgooglaj malo kakšne odvetnike posameznike pa odvetniške firme in pogledne kera kratica je na konce...

Sobotainfo je javni forum... In to ka se na javnen forume nekoga napoti k eneme xy odvetniki po priporočile uporabnika neje reklama?

R4C1J4

pridobitna dejavnost ja, ali svoboden poklic...ka ti neje tu jasno? pisatleji so tuj s.p.? pa slikari? ide si prešti 1.člen ZOdv... glede reklam (najdeš v 21.členi ZOdv), nej neje reklama, reklama so oglasna sporočila, kak maš te okenca tan levo gori...za spartacus apa kegl ali ka je neven ka jih tak ne gledan...kera so plačljiva npr....

PipMaster

Odvetniška etika pravi ka se odvetnik nesmo propagirati, to ka pa delajo razni XY odvetniki preko TV in lokalnih gostiln je prepovedano, vendar kjer ni tožnika ni dolžnika. To je ka se propagiranja tiče.
Ka se pa tarif tiče so rejsan dane nekšne okvire, vendar prihaja zaradi človeške pohlepnosti do precejšnjih razhajanj. Kak je zgoraj eden omeno si eni zaračunajo že malo nej prvih 15 min kak prvo voro.
Po drugoj strani pa je pri odškodninaj tak ka se postavi zahtevek od katerga se potem talajo stroški glede na upešnost tožbe. In tu je stvar takšna ka eni odvetnik nastavljajo nesprejemljivo visoke zahtevke in jih niti pol ne dobijo. S tem te pahnejo da v razmerju do procentualne rešitve tožbe nosiš svoje in še pomožnosti tožene stranke, tak ka dobiš v resnici manj kak bi dobo če bi tožo za malo manjši znesek.
Če pa mu uspe pa si zmago tak kak odvetnik. To je pa dosti odvisno od odvetnikovih izkušenj itd.

B.C.

V bistve mamo vsi praf ka se reklamiranja tiče. Ovi odstavek si je pač možno fejst različno razlagate. Ge si ga na jako široko, ti pa na ozko. Zdaj pa keri ma bole praf?

o.k. svoboden poklic... Samo če jih ideš malo googlat boš vido ka majo majo vsi s.p. ali če je firma d.o.o. na konce. Sicer pa se mi niti ne da zdaj v to poglablate, niti ne ven točno kak je...

R4C1J4

no ja glede reklameranja...recimo ka je tak...eno par jih ma s.p. napisano cuj, zakoj mi je pa nej jasno, večina pa nema, od soboških nema noben, tak ka ne posplošuj :P :) glede d.o.o. dve najbole skomercializerani ljubljanski pisarni mata d.o.o....

R4C1J4

glede procentov...možen je dogovor med stranko pa odvetnikon ka se zmenita, ali se plača po tarifi ali pa 10 ali 15% (neven točno) odškodnine...

B.C.

S.p. nemajo na table napisano! Ma tu je tak ka je v bistve s.p., samo ka neje. Ma pa puno značilnoste s.p.-ja.
Ka pa se d.o.o.-jev tiče! Se pa glede njihovega števila jako jako motiš...

lp B.C.

Mija38 (nepreverjen)

Igor weindorfer, strokoven, dober

zoro05

Meni je tudi dal nekaj brezplačnih nasvetov, pa da se tožba ne splača.

DEJAN RITUPER ....pa čeprav so se razpisali za tisto eno njegovo nesrečo z avtojon.
Glede tvoje zadeve pa ti ne bi svetoval gospe na K..... nebi rad tu na forumu.... iz določenega vzoroka ti je nebi priporočal... prosi se je ogniti....sem imel pri ločitvi stik z njo , zastopala ženo... hudo proti moškim, no ne bom obsojal a sme vseeno odnesel tak občutek.

Če bi hotel izvedeti kaj več.....ti posredujem moj gsm

miran.lorencic… (nepreverjen)

Najboljši odvetnik je tisti kateri vam verjame. G. uhernik ni našel ne pred krivično obsodbo takšnega in vsa dolga leta zapora ne. Pisal vsakemu, dokler ni upokojenemu odv. vse ˝prišlo do srca˝. Verjel, usmilil kakorkoli, država mora izplačati za prestano gorje, za krive obtožbe in odvzetje svobode popolnoma nedolžnemu človeku. Odvetnik mu verjel in le tako hotel uveljaviti vse njegove zahteve. Drugi nesramneži pa samo držijo roke, naj rešimo najprej to. Ko nič ne reši v nadaljnje, sploh ne začne pisati vloge za kar je dobil denar, teh 600€, na dva obroka (2x 300€) potem pove, da nisem pravi čas prinesel napisano. Denarja ni vrnil, ker naju z ženo poslušal in trdil, da nekaj delal na tem. Pregon od strani sosedov v Ižakovcah kar traja, se spreminja in stopnjuje, grožnje, da nas obtožijo kmalu, ko si za silo uredimo novo bivališče, ta njihov naklep bi moral biti kazniv, potem so še grožnje, vendar ne, odvetnik ne verjame, zato ne, ker dokazuje, on svoji stranki že tam v pisarni, da nimam dokazov !
Kdo pa je dober odv.kateri verjame, to je JURE HORVAT. Verjame svojim hudobijam, se pravi branil moje- naše krvnike, nasprotno stran, se norčeval iz mene in žene, češ poglejte ju v kakšnem stanju sta, ne samo na hodnikih sodnij, tudi pred sodniki je kazal celi dvorani na nekoga kateri ni kriv. Za odškodnine pa se dere, nastopa kot bi se šlo za njega, Dominika Tibaot, ničesar ga ni plačala, ko zahtevala od podarjene zlatnine, pravzaprav je z tem plačala delo nekemu soromaku, in potem to zahtevala nazaj. Ni potrebno plačevati Jureta Horvata, vse vam zrihta, še osramoti !

miran35 (nepreverjen)

Rakičanec, prav zanima me koliko vam je zaračunal najdeni odvetnik, saj ste objavili, da ga iščete. Vam je izdal račun? Meni nikdar, nobeden odvetnik, niti Čeferinov! Soboški, najmlajši po odv. stažu, je trdil, da mi ne more izstaviti niti potrdila, ker mu moram zaupati. Večkrat ponovil, da NI DAVČNI ZAVEZANEC. Nucal sem objasnilo, to me še vedno mantra, vendar tega od njega ni bilo. Njemu se ni potrebno opravičevati, prav tako ne razjasniti, zakaj ne bi bil davčni zavezanec. Kot je v zgornji razlagi, da oni niso s.p. torej kaj so? Na sodišču pa ni rekel besede v obrambo, niti ni dovolil cenilca, za soseda pa rekel na hodniku, da naj pustimo človeku, da pove kaj želi povedati, meni in izmozgani ženski pa ponavljal, naj govoriva samo to. Samo to in nič drugega. Kaj pa naj govoriva se nismo nikoli zmenili. Je pa nekaj blagrovolil povedati v pisarni, to pa je bilo v mirnem tonu, razlagam pa si lahko kot grožnjo;˝ če boste zgubili, me boste tudi morali plačati.˝ Na vsako obravnavo 250 €, prav toliko na vložitev, vse brez računa, pomnoženo x 3. Toliko tzistim, kateri sprašujete koliko računajo. Vendar vedite, da je ta odv. - najcenejši v Soboti. Čeferin je še razmeroma poceni proti Deanu Bačiču, saj sobočanec zahteva za obravnavo 400 €, kar je dobil večkrat, tudi za pritožbo toliko. Čeferinovi vsi pa le 700€, prepotujejo celo državo, da se stepajo( zaman) pred rdečeličnimi podkupljenemi sodniki v Soboti. Niti tedaj ne pustijo razlage, ko to sami zahtevajo:˝kaj imate na to povedati?˝ Takoj vzrojijo, ne glede kateri sodnik ali sodnica je, češ govorite nekaj drugega, dajte razlago na to kar je gospod rekel. KAJ IMA POVEDATI SOSED KATERI NI BIL NIKOLI PRI DOGODKU. Spet dvigne glas, da to ne bo v sodbi. Bog ali kdorkoli že, obvaruj me obhoda odvetnikov in sodnij, tam je najmanj pravice !

Daniela79 (nepreverjen)

Igor weindorfer mi je vse zrihtal. zelo strokoven in za stranko vse napravi. Vse se da zmeniti z njim, tudi placilo na obroke.... tudi zelo prijazen. Ne bi se pa strinjala s prejsnjim konentarjem, ka je dragi. Racuna po tarifi, kak jo majo vsi odvetniki. Meni celo neje dolocenih stvari racuno, pa ji jih lejko. Priporocan zelo

Vasja1982 (nepreverjen)

Želim izpolnit adhezijskih obrazec in se nevem ravnat po klavzulah ,Najhujše pravne zadeve sem že opravil prek BPP ampak ,ker sem se ta čas samozaposlil mi več ne pripada BPP tako da mi je dosedanji odvetnik rekel da moram dat 120 €,brez možnosti kompenzacije adhezijsega postopka na voljo sem na 070255608

Vasja1982 (nepreverjen)

Rosim ,če imate moznosteni izpolnit adhezijsko postopek vračanja nepravno pridobljene koristi ali zločina ,ki ga je nad mano in mojo mlajšo družino povzročil znan stari znanec policije Harl Leopold Spodnja Ščavnica 55a 9250 G
Radgona ta človek je za forenzično psihiatrijo in ne na prostost,ker je duševno zaostali in ,ukvarja se z uživanjem in preprodajo psihoaktivnih substanc Harl Leopold sodi na strokovno psihiatrično pomoč ,ki mi jo lahko nudi le mb UKC iddep k F1 v Mariboru psihiatrična bolnišnica ,ker se bojimo kot je že velikokrat nameraval in skorajda izvršil kaznivo dejanje odvzema življenja meni in moji partnerki l.p.

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.