Pozdravljeni.

Za vse tiste, ki se spoznate na ptiče... Zanima me, če znate ka za ptiča se to oglaša prinas na Goričkon? Poslušan ga že skoro 30 let pa san se komaj zaj pito kak njeme je sploj ime. Če torej, mogoče keri zna ima toga ptiča. Kda san mali bil so mi gučali ka je to mrtveški ptič (verjetno ljudsko poimenovanje).
Zvok oglašanja pa najdete na povezavi spodaj (na začetki se oglasi enok, pa še proti konci zvočnoga posnetka).

https://vocaroo.com/i/s0c4nqsq7vc1

Fala.

Komentarji (12)

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
krobikar1
Babica (nepreverjen)

Skovir , pravijo, da tam, kjer se oglaša nekdo umre.

njiva

Da san prešto nočni ftič san časi znal ka je to Skovir.
Babica je dobro napisala, tan ge se oglaša nekak merge.

Fainšček Ekolog (nepreverjen)

To je čuk, poimenovan tudi kak "mrtvaški ptič"

Fainšček Ekolog (nepreverjen)

Čuki, sove so žaščitene živali. Pri njih nega lastnine. Što jih ma zaprejte v kletkah, naj si zapre glavo v kletko!

SaO

Fala vam. Se pravi ide se za sovjega samca - skovir? Če prav razmin in prav uporabljan google :)

Neven na koga leti tej zadnji komentar. Na mene? Neman jih zaprejte v kletko in niti jih ne nameravan. Poslušan jih v sadovnjaki za kučo vsaki den (doma san polek šume).

jonek (nepreverjen)

razlika je, če se ptič oglaša v iz šume, ali ti pride na "okensko polico". To drujgo be naj rejsan pomenilo, ka nešče v bližini mrge. Je pa razlika, če se oglaša mladi ptič, keri je lačen, ker je skoraj identičen glas in narod dosta krat zamenja pomisleke...

SaO

Ok san se pozanimo pri strokovnjakaj. Odgovor je, ka se ide za samico lesne sove....

Bindi (nepreverjen)

Pitaj Društvo za opazovanje in preučevanje ptic, tudi v Pomurje so. Skoraj vse ptice so ogrožene pa zavarovane, tou, ka v bližini nesce umre, pa je praznoverje, presenečena san, ka nesce v 21. stoletje tou se sto verjame.

SaO

Glij to društvo mi je podalo to informacijo.
Pa nišče ne vrvle verjetno to več... ide se bole za vražjeverje oz. kak koli bi tomi že pravli..

wlp07114

To je najboljše delo, ki ga Google zdaj plačuje. Prvi mesec sem prejel 29736 USD za delo 3 ure na dan. Začel sem pred štirimi meseci in takoj domov odnesel vsaj 7835 do 9454 dolarjev na teden.

------- >>>> www.Trade46.Com

agj84291

Zapustim pisarno in zdaj dobim 98 funtov na uro. ¿Com0? Delam na internetu! Zaradi stare službe sem se počutil bedno, zato sem bil dve leti pozneje prisiljen poskusiti nekaj drugačnega ... Lahko rečem, da se je moje življenje spremenilo, izboljšalo!

------>>>> www.Trade46.Com

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.