Pozdravljeni,
prihajam z zahodne strani Slovenije. v letu 2010 smo se udeležili martinovega pohoda v bližini Moravskih toplic, ko smo prišli na cilj so domačini pekli langaše, povrhu s česnovo omako.
Te specialitete pri nas ne poznamo. Zato me zanima, če kdo pozna koga, ki bi me naučil delati langaš?

Komentarji (12)

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
onboard

Pozdravljeni,
prihajam z zahodne strani Slovenije. v letu 2010 smo se udeležili martinovega pohoda v bližini Moravskih toplic, ko smo prišli na cilj so domačini pekli langaše, povrhu s česnovo omako.
Te specialitete pri nas ne poznamo. Zato me zanima, če kdo pozna koga, ki bi me naučil delati langaš?

jocker

je nešče že lani tuj isko :)
sobotainfo.com/forum/tema/745/

Evo recept za dober langaš:
50 dag gladke moke
25 dag kuhanega krompirja /jaz ga skuham kot za pire, ga zmečkam in dam k moki/
3 dcl mlačne vode
kvas
Nekaj mlačne vode, žličko moke, žličko sladkorja in kvas zmešaš in pustiš da vzhaja. K moki daš sol, dober ščepec, kuhan krompir in vzhajan kvas ter to omesiš. Pustiš vzhajati. Vzhajano testo omesiš, narediš z veliko žlico 8 kupčkov, ki jih polagaš na leseno desko. Te kupčke pustiš spet vzhajat, posebej pa ogreješ olje v posodi, kjer jih boš cvrla. Vsak kupček vzameš v roke, ga razvlečeš in daš v vroče olje. Spečeš na eni in drugi strani, vzameš ven, s papirnato brisačo popivnaš odvečno maščobo, natreš s česnom in langaš je gotov.
Dober tek!

copy/paste od strelke :D

Cave

valda misli toga in nej okrogel kruj, keri se tudi tak fčasi imenuje...

Vipko
Wizeman

Dober langaš..... je nej slab langaš

rebeka1

mmmmmmmm kak je pa še  laangaš dober z  česnekon  naribanen siron ali pa namazene z kislo smetano mmmmmmm ...................

Landini

langač+česnek+sir=the best

drotmantraš

v Porabji pravijo langaši ŠOPAŠTESTOU

drejcek

wuahh z kepačon še mene najbokše :D

onboard

jocker: hvala za posredovanje.
poleg gostišča gaj, lahko še kje probaš langaš (kmečki turizem, izletniška kmetija v okolici)?

jocker

pri avtobusni maš te kiosk, lekar se celo langaš zove :D
meni je tu dober biu je pa rejsan ka san ga še nej nikjer drugje še đo (jedel))

Spy

Še en recept, če bo kaj v pomoč:  http://www.tvidea.si/recepti/ogled/1332

Sicer pa langaš niti ni tako težko narediti, da ti ne bi uspelo. Probaj sam, pa se boš s časom naučil...

onboard

jocker, spy hvala za pomoč. se bom oglasila na avtobusni postaji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.