Zanimajo me vaše izkušnje, pri izbiri ponudnika za internet oz paketne ponudbe!!!! Kaj je najboljše izbrati, oz kje skleniti naročniško razmerje??? Siol Box????

Komentarji (28)

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
tjas7greg

Zanimajo me vaše izkušnje, pri izbiri ponudnika za internet oz paketne ponudbe!!!! Kaj je najboljše izbrati, oz kje skleniti naročniško razmerje??? Siol Box????

žaže

Če maš možnost optike pri SiOL in T-2 zemi trenutno cenejšoga. Sicer pa tistoga, keri ti optiko ponuja, torej telemach odpadne. Izkušnje so pa tak, ge man SiOL že 4 lejta, tu pa tan so problemi, ampak v mojon primeri mali problemi (ponovni zagon modema, če ne dela internet), ki se pojavlajo mogoče enkrat na 2 meseca. Na ADSL-i san mel ogromno težav, optika pa dela kak ma biti.

Za SiOL box bi se pa malo zamislo. Glej, zadeva stane v prosti prodaji 210€, če se ne motin, ampak za njeno uporabo moreš plačevati dodatek, ovak ti služi kvečjemu za nabiranje prahu. Meni je tou nej smiselno, saj ma vgrajeni lokalni disk, ka ga plačaš z nakupon box-a in te moreš plačevati vse tej funkcije ka jih ponuja - bullshit. Za tej pejneze se dosta bole splača kupiti kakšen WD live, dreambox in podobne škatle za entertainment in spreminjanje TV v računalnik.
Zemi Sagema IAD85HD ali pa T-2, kjer uporabljaš pač strežniške diske (oddaljene) in plačaš zakup prostora.

Anubis

Če maš možnost absolutno T-2 FTTH
Pri razmerji Cena - Hitrost / kvaliteta storitve po mojih izkušnjah nemajo nikše konkurence.
Kak je za VDSL ne ven, pa siol ftth tude ne, ampak lahko poven ka san pri Siolovon ADSL-e mel več problemov kak haska, zato Siol nasplošno odsvetujen. Prav tak odsvetujen Tuš telekom zaradi podobnih težav kak pri siole.. (nedelujoč internet, idiotska servisna služba, itd..)

nika20

evo še moj prispevek če de kaj pomagalo...
mamo siol.. pa komaj čakan do decembra oziroma januarja ka pride pogodba doj, ka san ne zadovolna... mamo paket trio... mamo paket za 35 evrov.. se prave ka sakše mesec bi naj plačala 35 evrov, v resnici plačan od 45 - 50evrov... televizija oziroma tej resiver se tak dugo vužiga ka si prle hrenovko spečen kak pa se mi tej drek vužge... telefon sakše keden ne dela ka neka "delajo" prej... tak ka... siol box..to pa znan ka ma kolegica... pa ji je se slabo kda ode domov položnica... ti moreš to škatlo kupiti... najemnino plačuvate... itd... tak ka je položnica za eno televizijo tan okrog 60-70 evrov...

no v glavnon ge bi ti odsvetuvala siol..neven... ges man slabe izkušnje z njimi... za to ceno ka moren plačate san nej zadovolna z delovanjon.... no vsaj internet fala boge dela... vupan ka de dale tude... naj bo...  

slovan
Rocco11SiF

heh kak ste eni naivni...preprosto lekar čreda....

ne naštevat samo subjektivnih pogledov da komu kaj dela ali ne...

treba vzeti paket kot celoto in tu siol žal nema konkurence...se pravi storitev+servis za njo+ostala boniteta...
siol ima najmočneje razpredeno in najbolj napredno telekomunikacijsko mrežo za katero imajo najbolj dostopno in usposobljeno servisno mrežo obenem pa ponujajo še programe zvestop (raznoratni nakupi na obroke, dostop do različnih drugih ugodnosti)....

torej ne samo poslujšajte jao šteka mi to pa to...ker narod sotakrat san si je kriv za določene stvari...
recimo en banalni problem...ena soseba me zval pride mi popravit ka mi tej kurčevi internet siolov celji čas šteka....zoven na to gklupo njihovo številko pa se mi kao nišče ne javi ko pa mi pa samo svetujejo na jresetejran modem ker je na liniji vse ok...

ja seveda ke je vse ok, ker je ta oseba mejla recimo (doma enega pametnega otroka recimo) ki je bil seveda pameten kak polovica tu gori, ka je tej siol slab pa počasen pa ne dela, ampk mali je odo v sredjno šolo pa recimo je nekaj znau z računalniki in je cejli čas šaro po njih in si je enkrat naredo en virualni server ka je nalago določen stvari....bla bla bla....seveda net (surfanje je občasno delalo pomalen...)...zakoj...ker je bil kriv siol...nej ker je mali pozabo izklopite tej proxy nastavitve in se je zabaso cache pomnilnek in je nej nalagalo stvari kak bi trbelo ali pa sploj nej...

torej ščen povedati ka trbej poglednite malo vse...
in zaveda se je potrebno ko dejansko imaš rejsan problem (ka se kaj pokvari, skure, vdari,) so njihovi sigurno v 24 urah pri tebin in popravijo zamenjajo ali reklamejrajo na lici mesta nej pa recimo (kak san mel priliko doživet) amiasovi ka so mi po kumaj ne ven kelko dneh poslali iz mb njihovega tehnika, če glih san mel telekmovo mrežo in sem vztrajal naj takoj pošljejo njihove...

Steve3 (nepreverjen)

Najbolj pomembna zadeva s Strani uporabnika je kaj dela in kaj ne !!!

Kaj plačaš in kaj dejansko dobiš !?

Če nekaj plačaš pa ne dobiš je to poslovna goljufija in ne jih zagovarjati golazen turbokapitalistično !

Ne zagovarjajte bande ! Če komu dela vse 100% ma prekleto srečo ne glede pri katerem ISP-ju je !!!

Raje poglejte kakšne dobičke si banda tala, pa vodstvo kakšne plače, pa trusted brand pa podobne fraze, štule pa niso sposobni porihtati osnovnih zadev na pasovnih širinah katere so si sami določili, da jih bodo sprovajali !!! Štala in šalabajzerstvo na celi liniji leta 2018 !!!

Če ne plačaš kvazi storitve si takoj v postopku, če ISP ne sprovaja storitve si pa kot user *žaljiva vsebina je bila odstranjena* off !!!

In reply to by Rocco11SiF

drejcek
Frenk

T-2. Rocco pa ne zato ker boljše dela in je slika kot mora biti, zato ker kupiš tisto kar hočeš in ne tisto kar ti Siol po ovinkih proda. Če pa ti več ne paše pa enostavno plačaš račune in odjaviš pa adijo. Probaj to na siole.

seblogger

Isto priporočan T-2 (optika). Do zdaj malo težav, tisto malo ka pa je bilo pa je bilo hitro odpravljeno. Poleg toga si nej vezani na nič. Kak je Frenk pravo, odjaviš pa adijo. Pri sioli mislin ka si vezani na 2 leti.

Dogzilla

Ge san mel 3 leta T2 pa san bil izjemno zadovolen ampak zaradi selitve san žal nej mel drujge izbire kak pa preklopite na Siol. Kar se tiče samoga interneta san brez besed. Če me dela vsefkup 10 dni v cejlon mejsce je svejtek. Brodolom. Tak ka tude iz mojih izkušenj priporočan raje T2.

niga

t-2 je za isto ceno hitrejši, falejši, pa bokšo sliko ma
+ nej se ti trbej vezate

Frenk

no še konkretne številke:
T-2 paket brezčasna optika (TV 180 programov + 7 HD programov z Discovery, NG, Eurosport...+Internet 10/10+Telefon + 2 SIM GSM kartici+20GB snemalnik na strežniku) - 52-55€ (odvisno od telefonaže) na mesec
Za snemanje tako ne rabiš kvazi hi tech čarne škatle nego navadni motoroal set up box. Te snemalnik pri meni dela že leto pa pol bp. Tudi če zmes nega štroma in si prej nastavil snemanje se ti vse lepo posnema na njihov strežnik. Pri siolu lahko to pozabimo. Vse to brez vezave, obročnega odplačevanja set up boxa itd. Če ti kaj crkne ideš v poslovalnico na Lendavsko in ti meni ništa tebi ništa zamenjajo.
Škoda če de jih te usrani T-1 vničo.

tjas7greg

Hvala vsem za vaše mnenje oziroma vaše izkušnje!!!! Preselo san se na Cvetkovo ulico  v Soboto in upam, da so  tukaj vsi pogoji za izbiro katerega koli operaterja!!!!  Izbira pa je de lekar T2

spidi55

Mam Siol trio pa nemam nikših problemov. Računalnik je v pogonu do 15 ur dnevno in ne spomnin se da je bijla zadnjič prekinitev zveze.

Hašiš

http://prijava.t-2.net/prijava/prijava/ulica_iskanje_optika.php?polje=
Na tej povezavi lejko preveriš če je na tvoji hišni številke možen priklop na optično omrežje ponudnika T2.

žaže

Daj ne bluzite telko prek SiOL-a. Problemi ka jih eni mate so skoraj 100% samo na xDSL (ADSL, VDSL ...) na optiki nega nikših težav. Poznan vsaj 20 lidij ka so zadovolni. Ne bojte tak naivni. Ka mislite ka T-2 nede zdigno cejn? Vse de šlo gor. Oprema ma pri vseh ponudnikih prednosti in pomanjkljivosti. Nemrete primerjati SiOL ADSL-a pa T-2 optike. Logično ka van bokše dela. Ge man SiOL TRIO 20/20 dela kak trbej. Kda se kaj sfrčka maš še isti den servisera pri sebi doma.

Nika20, cejna je lejko večja zatou ka maš dodatek za neomejene klice, programske pakete ali klice izven slovenije. Vse lepou na račune piše. Se pa strinjan ka je SiOL drage, samo je pa kakovost storitve na optiki neprecenljiva. San šou skouz obdobje ADSL-a pa optike pri SiOL-i in moren priznati ka je z ADSL-on bilou nekaj več težav, pa pa nej telko kak eni pisarite. Če živejte nekdi v vukojebini par kilometrov od centrale je vse ena pijzda, če ste pri SiOL-i ali T-2. Baker je pač baker.

Steve3 (nepreverjen)

You wish ! Na optiki na Telemachu samo 1/4 plačane pasovne širine, upload pa tak mali da so problemi in začnejo zadeve štekati !

Baker ima "fizične omejitve" !
Optika pa ima omejitve vsekane na dostopih od strani totih ki tole administrirajo !
Direktne primerjave niso glih umesne ne !
Kar pa je umesno za primerjavo pa je nivo storitve kijo uporabnik plača pa je ne dobi !
V splošnem gledano so vsi enaka gamad !!!

In reply to by žaže

sobocanec

siol je za k**** tan tiste paket za 36  eu nema sploj nikšeh ćedneh programov taka če šćeš mete ove bokše itak  moreš  zete paket za 45 eu al kelko pač...t2..rešitev cenejše...pa brez pogodbe je pa tudi resan ka t2 še nema ge kole svojoga omržja...

nika20

žaže neman dodatka za neomejene klice, ka vsi mamo mobitele, tak ka se domače telefon nuca 5 minut na keden.... programski paket man standartne brez Hbo pa tak dale.. em.. nemamo nikoga izven slovenije tak ka klici v tujino odpadejo, pa še poleg toga ka telko plačuvlen man še 1evro pa neka popusta... mislen... neman nika prote plačuvlen sakše mesec, sam ges ščen pač ka za to ceno pošteno dela.. nej ka mamo skos sranje z telefonon pa televizijo... nejsmo pa nindre v vukojebini al ge že doma... ka smo enopar km odaljene... mislen ka 2, ali 3... tak ka.. ges san nej zadovolna z siolon...

AnaLiza

Jaz nisem zadovoljna s Telemchom, ker so tam eni pravi loleki. Bo treba preklopit zgleda na T-2.

žaže

@nika20, okey no ostaja še možnost ka plačuješ Standard, keri je nekoliko dražji od Osnovnoga paketa programov in seveda podražitev, ki se je zažela s 1. septembron.

Glej tak mo ti pravo. Mel san težave z modemon, ker je 3. port po ponovnon zagoni modema ali pač po ton kda si ga po nevihti nazaj šteko, vedno zmrzno in neje oddajo TV signala, vedno znova san mogo nastaviti na DATA pa nazaj na VIDEO in me je svadilo, san popizdo in jin zagrozo (lejko vzorec prilepin :D) Še isti den san dobo novi modem (novejši, ker prlej san mel en starejši model Prosperoja), vse sva probala in zadeva dela kak trbej. TV komunikator se vužgej približno v 4-5 sekundaj (man 2 PC, 2 TV in 2 telefona, torej do kraja izkoriščeni modem) Telefon dela brez problema isto internet. Nonstop vlačin filme dol (5 minut v povprečji, če je dober torrent) in muzike (1-2 sekundi), mel san tude server 24/7 ... če opazin ka kaj zeza, fčasi začan težiti, ker ščen meti ka plačuvlen. In vedno se je dalo vse urediti v zelo kratkon časi, kar cenin. Tou pa recimo ne vala za Telemach.

Malo offtopic, ali tej komentar me je nasmejo redno (=
televizija oziroma tej resiver se tak dugo vužiga ka si prle hrenovko spečen kak pa se mi tej drek vužge

hahah :D

nika20

hey.
saj mene so menjale modem... tej resiver mi pa neščejo. tak ka neven :S 

žaže

Hey.
tou je problem, ker uni vzdržujejo omrežje do vključno modema, kar je naprej je pa tvoje. Če si TV komunikator že odplačala (vezava), je verjetno več nej v garanciji. Sicer ga pa nesi na mobitelov center in uveljavljaj garancijo in dobiš novoga. Zdaj če je nej v garanciji je pa rejsan pizdarija dati 140€ za novoga, tak ka ti te resno T-2 priporočan.

Vipko
Wizeman

Definitivno Amis. daleč naprej s tehnologijof, s cejnof pa itak. Dobro, ge neman možnosti za T-2, ali tej itak nedo dugo svirali. Prle ali sledi do šli cugrund, pa de jih nešče küjpo, te de pa cejna gor šla, tak, ka,..... amis rulz. Siol san meu samo pou leta pri kuči, ajde beži, dragi, pa šče šalabajzeri teški...

drotmantraš

ja vsak ma svoje prepričanje po laično ali strokovno.
ok. meni je zainouk T2 zakon- optika.
in razlika? če čuješ ak.kitaro z rabljenimi ali nouvimi strunami...
za tou ka plačan san zadovolen ka dobin.
cugrund pa lejko ide marsikaj, še zdravje tistoga šteri tou mota.

Anubis

vse de enkrat vrag zel.. tude t-2..
Ampak dokler majo kvalitetno ponudbo za nizko ceno in to brez vezave so na vrhu izbire.. vsaj za mene..
Če oz. kda do pa cene zdignole, začali ka komplicirate ali pa do dejansko dol zapirali pa mo premišlavali o drugih variantah pa ponudnikih..

busu pablo

Dobro jutro.
Ponujam posojila vsem iskrenim in poštenim ljudem; tiste, ki
potrebujejo kredit v 72 urah in ki lahko povrnejo
denar. Moje posojilo se začne od 3000 € do 1.000.000 € s stopnjo
Obrestna mera 3% na leto za obdobje odplačevanja od 1 do 25 let
. kontakt: [email protected]

Whatsapp: +33785396343

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.