.. malo za šalo, malo zares .. tau ka ejpl dela od leta 2005 naprej, je primer svetovne revolucije in bogme si zaslužijo Nobelovo nagrado ..

.. ge san čistak grato obsedeni, če like je za menej lastništvo ejpl mašinerije enako sanje - so to speak, vendar bo verjetno prišlo do premika iz sanj v realnost  ..

.. vendar ne ciljam samo na  mašinerijo samo  .. ciljam na njihov celovit pristop .. od tehnične dovršenosti izdelkov, vizuelne komponente do marketinškega pristopa .. mijslen, ka je ta njihova celovitost vrejdna Nobelove nagrade ..

.. no, ali pa skupna Nobelova nagrada gugle pa ejpli za dosežke v korist človeštva .. saj znate .. znanost nam neumnim ponavadi omogoča lažje življenje .. 

.. no, malo se razpijšte ..

Komentarji (61)

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
Vipko
čevapčič na ražnje

.. malo za šalo, malo zares .. tau ka ejpl dela od leta 2005 naprej, je primer svetovne revolucije in bogme si zaslužijo Nobelovo nagrado ..

.. ge san čistak grato obsedeni, če like je za menej lastništvo ejpl mašinerije enako sanje - so to speak, vendar bo verjetno prišlo do premika iz sanj v realnost  ..

.. vendar ne ciljam samo na  mašinerijo samo  .. ciljam na njihov celovit pristop .. od tehnične dovršenosti izdelkov, vizuelne komponente do marketinškega pristopa .. mijslen, ka je ta njihova celovitost vrejdna Nobelove nagrade ..

.. no, ali pa skupna Nobelova nagrada gugle pa ejpli za dosežke v korist človeštva .. saj znate .. znanost nam neumnim ponavadi omogoča lažje življenje .. 

.. no, malo se razpijšte ..

asphyxiated

lejko bar normalno pišeš?

Swan

tipično čvapsko. Razpravlja o applu, a ga nima. Razpravlja o seksu, a ga ne prakticira. No bar čevapčiče je pekel.

respect

ejpl ma resno integriran pristop kak omenjaš.
Ale ges se v zadnjih dneh spitavlen, ko razmišljan o nakupu Ipada;
ka leko na njen delan (boukše), ka na macbooke nemren?
Što ga ma? kak je? ka je point tablice?

sebeborszag

zaj se že baco na forume. pa ka ti čevap rejsan ne razmiš ka nas fse fkup kuri bolac za tej tvoje fantazije, kere znonkar nigdar neboš meu

marjetica

@swan hahaha...

Vipko
čevapčič na ražnje

.. smisel iPada je v ton, ka če si dosta na terene, ti prijde prav in za večerno poležavanje na postelji in branje novic ali nekaj temu podobnega .. tudi za branje na wc-ju .. 
.. ale pa če pri doktore dugo čakaš, si tačas fajn na splete ..
.. no, zadnje čase je recimo iPad dosti bolj smiselno kupit kot pa recimo netbook ..
.. pač, nej ka bi ga kujpo iz nuje, kujpeš ga bole za šminko .. zdaj pa se odloči ..

.. je pa iPad cool ..

Vipko
Wizeman

Ejpl? Ka tou geste? Mijsliš epl?
http://translate.google.com/#en|sl|apple
Spodi prklači na tipko Poslušajte.
Ovačik pa ja, za teren je düjšo dau, ali skoro rajši man kakšno konkurenčno tablico, štera laufa pod winsi. Dosta bole kompatibilno z domačin PC-jon, razen či maš duma tüdi meka.
 Ali si pa omijsliš kakšoga mobilnika z androidon pa velkin displejon, pa maš fse pošlihtano.

respect

saj, za tou branje na wc-je in postelje je telefon od 4˝ dale že fajn.

Fingerling

Respeect. Ce maš macbooka (13 inčnoga, ka ga brez problema seuf vlačiš) je iPad bv. Sploj če si nej nekši app freak, ka bi celi den aplikacije drego. Če pa maš doma npr iMaca, keri glih nejde v kufer, pa bi ga vlačo za seuf, je pa iPad super, ker je sinhronizacija neka najležjoga. 

Vipko
čevapčič na ražnje

Ali si pa omijsliš kakšoga mobilnika z androidon pa velkin displejon, pa maš fse pošlihtano.
saj, za tou branje na wc-je in postelje je telefon od 4˝ dale že fajn

.. malo je zaslon mobilnikov vseeno premale,  ok, multitouch je cool, ale velikost iPad-a je glih prava za brskanje .. no, ajd, tau je v domeni posameznika  ..

Vipko
čevapčič na ražnje

.. tudi ogled fotografij, recimo na iPhone pa Galaxy S, je nej glih extra cool doživetje, je pa iPad recimo glede toga že dosta bole primeren ..

Hašiš

Še za internet nemaš pejnez ka visijš pred mikkon na ploščade ali pa v knjižnice nej pa ka boš si đabuko kujpo. 
Drugače pa kak san že pravo je ipad votla šmika, za nikaj drujgo neje kak za razkazovanje.
Ipad bole smiselno kujpite kak netbook ?! Zakoj že?
Pa nasplošno so đabolčne zadeve predrage, to pa zarade butlov kak si tij ka jih poveličuje. 
Sicer pa zakoj bi tij dalo nobelovo nagrado? Za nategavanje naroda in astronomske cejne?
Ok za določene uporabnike je đabuka rejsan bole primerna kak navaden pc, večijna si jih pa itak kujpe ka lejko izstopajo.
Najbole so mi pa glupe tiste ka si kujpijo đabuko pa gor naložijo windowse.
Še bole ste mi pa glupe tiste ka davlete izjave ka za đabuke nega škodljivih programov (virusov, trojancov, ...), odprite očij malo pa poglednite okole. Pa KAO ka đabuka nikole ne zašteka?! TO JE SAMO MIT, za farbanje butlov kak si tij čvap!
p.s.: nejsan uporabnek đabuke in nite nemo

neooo

Hašiš s tem "p.s.: nejsan uporabnek đabuke in nite nemo" si pravo vse :) nemaš pojma o eplovon operacijskom sisteme in nevejš kelko bolše je od win! 

San včasih tudi tak mislo, kak ti pa prisego na vse drugo in izgubljo živce dostikrat, ka moren priznate ka se pri mac os x ne zgodi ;)

BuLsHiT

daj ne seri, win7 ne fali nika. drujgo je ce si pa totalno nesposoben pa neves delati z njimi... 

talicc

stvar okusa..ges osebno prisegan na mac, pa nebom zdaj sodil, kaj in zakaj je bolši..meni kot oblikovalcu olajša mac delo cca za 80%!

fkdolovo

daj šuti čevap, pa ne guči ka je ipad kul, ka ga man pa je za en kurac

respect
fkdolovo
Vipko
čevapčič na ražnje

.. win 7 je čist cool, vendar je Apple v celoti šče bole cool ..

.. Apple prednjači tudi za to, ker je fakt, ka so ga vsi začali kopejrate, zato, če so vsi drugi proizvajalci fer, naj "športno" priznajo, ka je Apple bil stvaritelj revolucije v teh zadnjih letih  ..

BuLsHiT

lol daj idi rajsi spat ka bedarije gucis, ges neven ge tij revolucijo vidis. marketing majo fenomenalen to je pa to

fico123

Čevapčič ne modruvli pa ne hvali nrks brez znanja. Povej mi kakšne izkušnje maš ti z applovimi izdelki? NIKŠIJ! To ka čuješ, preštejš širiš dele pa či je istina al ne. 

wethesebeborci

fico123, ti si dečko, nej tvoja mama! Lidje, jes van pravin, z toga dičaka šče bau nekaj

žaže

Tou hašiš! PODPIS
dodal bi še nekaj: Mogoče se van zdij Mac OS bole stabilen zatou ka je 3/4 funkcij zaklenjenih pa jih nemreš prilagajati kak na windowsaj. Samo tou je za mejne nej stabilnost ka si omejeni znotraj nekšnoga okvira pa nemreš nikaj po svoje delati, tou je bullshit.

Apple ma vse filmske kuče podkluplene ka delajo reklamo okoli, norci pa kaplejo na tou. Applove naprave so VREJDNE 20% cene, vse ostalo ka plačate je tou ka ne vejte misliti z svojo glavou. Za ekvivalent applovomi računalniki dobiš 5x bokši PC po isti ceni, če nej še bokši.

Aja pa še tou. Apple je tisti ka kopera. Skoraj vsi čipi ka jih kao apple 'razvija' so bili razviti s strani samsunga (pri telefonaj) apple pa je samo svoje imej oudo.

fkdolovo

@wethesebeborci
kakšen dičak, kakšna mama???!?
človik, ka ti se malo prece omejene ale retardejrane ale ka?
pa nemreš tak no...  neka brezveze ta v tri krasne talate..
ja ja

Vipko
čevapčič na ražnje

.. cool debata ..
.. hašiš pa žaže sta vrgla zanimivo kost, zdaj me zanima odziv privržencov ejpla ..

I-OWN-YOUR-MOM

Apple = Fashion.

johanž

daj te bar apple napiši pijzdo

dupont

de facto industrijski standard de pc skoz osto.
za apple najbole navijajo samo lidgej ka radi šklocajo pa majo radi drago opremo. tou ka nešče dela v adobe master collection je za menej nej avtomatsko ind strandard. menej zanijma kak bi na macaj gnali CAD, catie, solidworkse in podobno.seveda gnesden že obstaja limited support samo žal tou neje tou. tak ka deca na poldeca keri ste še nej zadosta gor zrasli nej mutiti kak je apple za tiste keri znajo ka ščejo pa kak je pc za drekopapeke keri igrice nabijajo ali pa na neti blebečejo
odkar je arhitektura ista kak na pcji je apple cejne zdigno v nedogled.s kakšin razlogon ne ven.po njihovi logiki lekar vala ka či začneš kipuvati hardware keri je cenejši pa napravleni za mase ga lejko začaš tržiti še dražje.dizajn mogoče? en blow mold kalup košta isto za najcenejši asusov laptop pa isto za maca

dupont

še neka moren dodati.pc je allrounder mac pa za tiste ka ščejo brez slehernoga napora in z še kar omejenin znanjon pred drujgimi lidmi špilati takše težke care kak je folk keri si na unixi zna prekompajlati pa personalizejrati saki bit informacije....
v kakšonkoli smisli je v pitanji samo operacijski sistem in nej ne nucan preplačuvati računalnik trikratno samo zatou ka je njihov OS sposoben resurje malo drugače določati kak windows.unix je konec koncof šenki samo eni majo pač rajši prazne tošline

EVcA

Hodim na računalniški faks in v predavalnice s 150 študenti vidiš samo okole 4 mace. Še en komentar na mac: Kupe se ga tiste, ka je oblikovalec, dj ali ma pa puno penaz. Zaj se pa naj vsak odloče v kero skupino paše. 

davidp
neooo

Fora je samo v ton, ka če bi dal vsem, ki šinfajo mac ga zastonj v uporabo nekaj dni bi mislili drugače. dokler ne sprobaš neveš. Nemo šinfo windows, ker san ga dugo uporabljo pa sploh xp-ji so bli ok,  tak tudi 7 ni slaba. Vsak naj uporablja kar želi, enim nam je po izkušnji z winsami, mac pač boljši. Enim spet obratno. 

Fingerling

Nej fora je v ton, ka tisti ka majo mace ne gnjavijo kak je windows slab. Nucajo to ka majo, pa jin je fajn :) Neven zakoj vsi tisti ka mate windowse gnjavite kak je mac slab. Saj vas pa nišče ne sili ka delate na mace. Ovak pa če mi nešče napravi vkup PCja ka ma iste performanse kak iMac 24" z isto kvalitetnin zaslonon, pa mi ga zapakejra v tak lično škatlico ka me je nede sran na mizi meti, te mo mel PC-ja... In ja, vidi se mi tudi zato ka je šminkerski, poleg toga, ka dela vse ka nucan, brez ka bi mi nekše errore pa bluescrene javlo. Očitek ka tisti ka majo Mac-a nevejo delati na računalnik, je pa tak debata za sebe. To je podobno kak če bi taksist keri nuca avto ka te pripela iz točke A do točke B mogo znati kak se avto napravi, ka de ga te lejko nuco za to ka de te vozo se pa ta. Ge če ščen eno fotko obdelati, ščen ka mi operacijski sitem to karseda brez dodatnih znanj omogoča. Mac je točno to. Vsaki "butec" se ga navadi v 1 vri. Pijtajte zakoj v saki firmi kera dela z PC-jami nucajo računalničara ka jin razvežavle sistem

Hašiš

Vsak svoje zagovarja in tak je tude praf.
@neooo "nejsan uporabnek đabuke in nite nemo" še ne pomejni ka nejsan probo oziroma delo z njo

@Fingerling Se strinjan z tebo ka ma velki odlčen ekran pa vse lipo v fino škatlo zapakejrano. Pa ka je tude lepo videte nege v pisarne doj postavlenoga. Praven samo ka je stvar precenjena in preplačana kda jo kujpeš! 

Ges pač osebno prisegan na PC, neman nikšnih problemov, pa še sam si lejko kaj zašrajfan. Cenejši in bole praktičen za to ka ges nucan!

Hašiš

@EVcA Zato jih je tak malo ka cenejsi laptop dobijs od 400€ naprej in je cist zadosta za malo browsate, pijsate kakšne seminarske/ diplomske in podobne zadeve.
Apple prenosnik najcenejsi (ceneje.si) pa je trenutno od 900€ naprej.

Je rejsan ka njivaj nemreš primerjati po zmogljivosti ali za osnvovna opravila je takše PC čist zadosta. 

abcdef

kere ma apple se ne obremenjuje s takšeme vprašanje ker mu dela vse in mu nič ne šteka:>
res da majo svojo cejno,samo ti mac duže služe-če ne crkne kak pa laptop s win ka začne štekate in začneš premišlavate o novon
mac te prepiča z uporabniško izkušnjo, to pa zvejš kda ga sprobaš-nabaviš

Fingerling

Hašiš maš praf. za osnovno delo, ka ga kupiš svoji 16 letni hčerki, ka zna vužgati računalnik se vpisati na facebook pa seminarsko napisati je vse dobro. Apple se pač ne ukvarja z nizkozmogljivimi laptopami, oz. so njihovi vstopni modeli predragi glede na to kelko koštajo bokše mašine. Tisti ka vstopni model kupijo ga itak kupijo samo za šminko. Što ma viška pejnez, naj jih troši :).

LajčiMajster

EVcA in podobni

Daj sestavi mi en računalnik po komponentaj, ka ma podobne specifikacije kak iMac 27' za 1900€... In še enuga podobnoga, kak je 21,5' iMac za 1150€. Aja pa če nevejš, ma iMac ekran z IPS matriko in tau kvalitetnoga, ka mi neboš nekšega samsungovoga za 300€ prilepo :)

In da boš tau napravo (če boš seveda znau), boš ugotovil, ka je zelo malo šlo za znamko...

EVcA

To ka oden na računalniški faks, je bilo napisano z nameno. Delamo še marsikaj drugoga, kak pa brskamo po nete, uporabljamo fb pa gledamo filme, za kakšne programerske programe, pa je že problem na windowsih ka zajebavlejo, ka pa še te na iOS delajo in še različice je težje dobite.  Pa nej je problem cena, ker majo ene tude prenosnike za 1500€. 
Ne šinflen nej Maca, nej PC-ja. Samo pravin, ka je Mac najbole uporaben za multimedijske zadeve. Zdaj je pa odvisno za koj ga nucaš. 
Mac ma pa svojo hitrost, ker je napravlene za svoje komponente in na njih najbokše laufa, če skladeš iste komponente skup, pa ne gledan na ceno, nedo isto hitro delala. Je pa tude res, ka dela Apple vse na uporabniškon vmesnike - na šminke. Uni majo pač takšno logiko. Windows ščej prite v vsake dom, pa tak služite. Linux pa ostale pa se trudijo preživete med name. Zdaj pa odvisno, ka te prepriča. Nite ena zadeva je pa nej absolutno najbokša.

McLaud

Vsaki si kujpi ka njemi paše pa je zatou pripravleni plačati. Z iPadom je apple prvi vö prišel pa ga trži po takšoj cejni, zaj či ti je dosta ga pač neboš meu eli si pa kujpiš kaj primerljivoga, či najdeš; no odvisno za koj  ga misliš meti. Če zatou ka bi se šminkejrau lejko kujpiš samo plastično ohišje :P  Ka boš z njim knjige šteu je šče pa vekša bedarija!  Namenjeno je pač za seuf vlačiti, pa makar na šekrejt!  lol

Z iPhonom je pa itak apple prvi ka je napravo te vrste telefon. Je pa rejsan ka pretiravlejo z raznimi avtorskimi pravicami, nanč mp3 si nemreš naložiti ka nebi trbelo kaj "shekati" nej šče pa te kakši program. O ton bi se dalo razglablati...(zaj do pa vskočili zagovorniki toga)
Z računalniki je pa tak, ka je palik na prvon mesti šminkerski dizajn pa tudi druge praktične lastnosti ma. Zaj komi je to vrejdno telko pejnez pa je pripravleni plačati si kujpi. Tak glij kak avto, ka bon si kipüvau audija 3.0 quattro karavana - pa ga niti neman ge parkejrati, pejnez pa tudi neman...
Dejstvo je da bi marsikomi folgal 400Mhz celeron z 1GB rama, pa dela vse, za koj ga nuca  :P

davidp

Neje problem telko v Win uzeraj v ton ka bi dissali Mac iz golega dolgočasa - problem je v ton ka ga Mac uzerji telko praisajo ka včasih komi živec poči.

Drugače pa telko samo bajdevej... že na XPjaj san rejsan malo vido blue screen of death (keri je mnogokrat tudi povezani z strojno opremo kera ležij pod OSjem, nej samimi windowsi), to ka pa errore javla pa je tak... Kakše errore, o čem to? Mogoče so to errori ko te pijta za kakše drajvere alpa ka je nekaj z nečim nekompatibilno? Pozabiti nesmimo ka so Windowsi nej delani za točno določeni tip strojne opreme ampak za eno malo morje le-te (in programja). Mac dela svoje OSe za svojo opremo, velka znanost je napravti OS keri podpira točno določene kose strojne opreme in dela bp. Medtem ko man jes skup sklajeni rač lejko iz petij firm strojne opreme in te je tudi možno ka de mi windows javo vmes kakši error alpa kakša zadeva nej delala zaradi bizarnosti kak je nekompatibilnost zvočne z grafično (ja, tudi to se je že zgodilo).

Pač, mac je napravleni idiot proof in to je zgleda velki večini Mac uzerjev fajn glij zaradi toga razloga (sami največkrat tega niti ne opazijo in kričijo v en glas "nan vse dela bp, pa nega errorof").  Ja valda ka van dela lol, no shit, ka rejsan.

isto kak konzole za špilavce - daš notri cd pa že špilaš, pa te bk za život, itak vse dela kak more, LOL n00bi igračarji na rač se pa jebejo z drajverami pa grafičnimi pa jin šteka pa bog zna ka vse.  pač, ena strojna oprema, en os, vse igre pisane točno za določeno strojno opremo. idiot proof. (dejansko primerjava na mesti)

pa zanimivost... ete leptop man zdaj eno leto pa san v ton časi nej dobo nobenega blue screena (mislim ka so zdaj celo black screeni v 7), niti enkrat mi je nej frizno, edino ka me vmes jebe je fajerfox za keroga man inštalejrano malo morje addonov. se pravi (prejšnji laptop je zdržal 3 lejta z istimi win xp, dokler san nej sam zaradi svoje bedarije diska zjebal)... kakše štekanje, kakši novi laptop, kakša formatejranja, itd? to zmeraj radi naprej nosijo mac uporabniki... zgleda ka so jin win prevelka znanost za hendlati ka bi delali kak morejo, z idiot proof maci pa pač nej treba znati inštalejrati drajverof pa vmes napravti kakšega error hendlinga alpa mogoče celo menjati kakšega dela strojne opreme... pa nejde se to zdaj za kogarkoli v tej temi, to je tak nasplošno.

kar se pa mojij referenc tiče pa lejko povem ka man šanso dnevno delati z applovimi produkti in je moje mnenje tako ka dokler neman kaj pametnoga za delati je fajn, šminka, malo browsaš, malo si profi foto mešter, malo se pa ta, da pa je čas za resno delo pa nazaj na 7 pa se enjati špilati.

sicer pa vsakomur svoje, na kurac mi ide edino to, da mi velki računalniški meštri blodijo kak je mac od boga poslani, sami pa nemajo pojma o računalništvi in se v en glas derejo na "win so blu skrini pa nikaj ne dela nikdar"

rofel, realnost kliče.
je pa zanimivo ka je fanbojizem appla rejsan eden izmed najbolj hardkor kar jih je.

filco

Toshiba je po mojen mnenji najbokša. Mac je pa precenjeni čegli bi ga meu ka je fajni :P

marko89

Najbolši občutek je kda si recimo kakšo igrico si včasi dol vlekel, al pa zaj recimo vlečeš dol, te pa si inštaleraš, pa ti recimo javi kakšo napako al kaj, pa te v google vtipkaš ka je za napake, al pa san najdeš rešitevv , te pa popraviš pa ti igrica dela pa si veseli. <3

žaže

@filco: sicer neman izkušenj s toshibo, lejko pa poven ka se mi je HP tak zamero ka me več nišče ne pregučij ka bi ga kupo. V slabih 2 lejtaj man četrti disk not, takoj prvi teden je matična šla, po izteki garancije še heatpipe. Tak ka san brez besed.

Bi lejko šla debata še v tou smer ka malo izpostavite prednosti pa slabosti določene znamke? Pa nej zdaj pisati samo ta pa ta firma je zakon, ta je za drek. Mogoče kaj bole argumenteranoga.

LajčiMajster

Toshiba je cejla plastična in se meni tau preveč ne vijde... Meni je recimo Dell vrede. Ka mi je pa najbole pomembno pri ekranaj je pa tau ka majo anti glare ekran, oziroma ka je ekran nej glossy, saj se pri glossy ekranaj vse odbija in san sebe skauz v ekrani vijdeš...

Itak pa je najbaukše če si računalnik san sestaviš (gučin za desktope), saj te v trgovini z kijštami ka so že sestavljene staro robo uturijo in jo preplačaš ...

Fingerling

Mah najlepše je blo kda si v dosi mogo 2 strani prešteti ka do enga fajla prišo. To je biu užitek. Jebeš to ka moreš 2x kliknoti pa si že vse najšel.
Mater eni mate resno logiko. Torej je bokše meti windowse, ka za eno igrico moreš 2x inštalejrati drajvere, pa googlati ka je za problema, kak pa maca, ge zalaufaš pa špilaš?
DavidP ka si te nej mogo na maci naprafti ka si mogo na winse ite? :D
Kar se pa tiče programeranja... kelko uporabnikov računalnika dejansko programejra?

marko89

Saj neje to za sako igrico mišleno, večina igric na windowsi dela na prvo pa nega nikšij komplikacij ( gučin za sebe ) , včasi se kakša najde ka falij kaj, to vala za piratske. Z macon pa neman izkušenj.
Samo san pravo ka je občutek kda nekaj napraviš san bolši, kak pa če ti je vse prnešeno ka samo klikneš, pa to zaj ne gučin samo za igrice, sploj pa zato ka kda si san nekaj naštimleš al popraviš, se tuj nekaj navčiš pa znaš za naprej pa lejko nekomi pomoreš pa tak dele.
 Vrvlen pa ka je fajn kda vse na prvo dela. Mogoče mo mel kda maca, pa bon si te ustvaro mnenje.

LajčiMajster

Fingerling
Meni je mac kul ampak nej ti trbej blodnje trausiti, pa pijsati o tun ka je bilau 10 lejt nazaj na windowsaj... Gnjes den inštalejraš windows pa za grafično drajvere pa še kakše codec pack in ti nej več trbej nikaj štelati. Anti virusnoga programa san že tuj nej par lejt mel pa san nej mel nigdar problemof z windowson čiglij preci downloadan... Plavi ekran pa že tuj nejsan od windows xp naprej vido...

davidp

DavidP ka si te nej mogo na maci naprafti ka si mogo na winse ite? :D

kelko uporabnikov računalnika dejansko programejra?

hm, mislim ka si si sam odgovoril, pa maš tudi point ja

žaže

Fingerling
Ka misliš ka na fakulteti za rač. pa inf. igrice špilamo?! Pri vsakon predmeti nekaj programeramo in z applon si tan zmrzno. Ka boš virtualko laufo gor ka boš lejko uporablo razvojna orodja? Ge je logika?

LajčiMajster + na windows 7 ti nej trbej niti driverov več nalagati. Vse ka nucaš je ka not štekaš internetni kabel pa se vse prenese z uradnih strani, nalaganje samoga windowsa je pa tudi špilanje. Namesto kodekov lejko daš VLC gor keri ma svoje pa si tudi zmago.

Ka je pa še najbole bedno pri appli. Tebi (Fingerling) pa ostalin apple fanon van je kul ka morete v torbi vlačiti še miljon pretvornikov? Prideš na predavanje pa nucaš meti apple->VGA, apple->DVI pa za tej kurce še drago plačaš. Celotna stvar je nekompatibilna z večino standardov. Za sakšo stvar nucaš nekšo apple sranje cuj ka lejko sploj normalno delaš. In te maš računalnik na keroga amš obešenih neven kelko dodatnih nepotrebnih komponent. Leptop za 500€ ali še menje pa vse tou not pa je dosta bole uporaben. Če pa ščeš še avtonomijo baterije pa daš 1000€ pa si zmago.

Kiri

Zeh...

1) Naši faksi so se dobesedno prodali Microsoftu. V tujini (zahod, beri: razviti svet) je slika drugacna.

2) Windows 7 delajo ze kar OK, ampak ease of use je v nekaterih primerih se pred leseno zlico. Vmesnik je dostikrat nelogicen. Tipicen primer so omrezne nastavitve. Prevec moznosti na voljo ze v osnovni konfiguraciji, ki naj bi bila simple. Na Macu mas vse te konf. moznosti, samo so bolj skrite. Tisti, ki jih rabi, jih najde, tisti, ki pa ne, pa ima enostaven in pregleden vmesnik z osnovnimi moznostmi.

3) Ne ven kere laptope ti to gledas, ampak moj prejsnji je mel DVI izhod, zdajsnji ma pa miniDVI. VGA je passé.

4) Stvari enostavno delajo. Hitro in enostavno. To z avtomatskin nalaganjem drajverov v W7 je sicer res, ampak dostikrat se zgodi, da stvar pac ne dela. Ali pa da nimas interneta (ups). Ce mas kaksno cudno verzijo hardverja, si spet v p*. 

5) Cena je res malo visja, ampak za to tudi dobis precej dober hardver (predvsem zasloni so svetlobna leta pred tistimi jajci, ki jih vgrajujejo razni hp, lenovo, dell itd... razen, ko govorimo o drazjih modelih, ki pa so cenovno zelo blizu macom). Za to ceno dobis se softver, ki je optimiziran za delo na tem hardverju. V praksi se pozna precej.

6) Kosilo klice....mogoce se kaksno vrstico napisem kasneje.

LP od dolgoletnega uporabnika Microsoftovih OS-ov (od dos+W3.1 naprej, vkljucno z NT4.0), nekajletnega uporabnika Linuxa desktopu (tam od 2000 - 2004) in zadnja tri leta uporabnika Maca.

Fingerling

:) žaži inu ostali. vsi gledate na računalnik kak orodje za programejranje. Takšnih ka to delajo je mogoče 2 procenta od vseh uporabnikov, kere delajo vsakodnevno z računalnikon računalnik. Sicer pa, saki naj ma ka njemi paše.  

Ovak pa je kiri lepo zaključo in je vsaka dodatna vrstica brezveze...

Vipko
čevapčič na ražnje

.. ge vas man vse rad, ale tale zadevca --> .. www.connect.si/racunalniki/testi-2/test-apple-imac-27-core-i5-2011/ trenutno nema konkurence med računali, namenjenih za slehernega posameznika - tako za seljačino uporabnika kak san jes kot za  naprednega uporabnika  ..

.. gda se še debatejra o ejpli, naj se ne pozabi, ka majo recimo MacBook Pro možnost dveh grafičnih, ge maš poleg intergrirane Intelove še možnost prave Ati Radeon zmoglljive zverinice ( no, saj tista integrirana na sandy bridge platformi je tude že čistak zadosta za povprečno uporabo ) , pravtako SSD diski, Thunderbolt tehnologija ( Intel Light Peak ), sam iMAC-ov monitor je razred zase, saj ma tak natančno skalibrejrane barve, ka težko vrvleš .. še kakšen opasen ajbiemovec ne doseže teh monitorskih lastnosti ejpla ..

.. no, cool debata, pijšte še naprej ..

Smiley-SS

Zadovoljen z imac 24 in kot pravijo enkrat apple, vedno apple :)

Na začetku se je stvari potrebno privadit, a jo slej ko prej vzljubiš. Priznam, da ima tudi nekaj slabih strani, a več je tah boljših na pram windows okolju.

ps. edijno ta njihova fucking miška mi nikakor neje pasala, zato sem jo zabrisal v kot in si nabavil logitechov špilek :)

neooo

smiley-ss to misliš magic mouse ? :) 
je malo težka se za privadet al če vztrajaš ti nekak uspe :D 

Smiley-SS

Ne neoooo, mighty mouse je moj imel zraven... nevem, nekak neaerodinamična je in enostavno prevelika za mojo roko .... desen klik mi je delal take probleme, da sem jo po 1 tednu uporabe pospravo v predal in do zdaj je še tam...

optiss

Da še sam pripišem mnenje:
2007 sem si kupil MacBook Pro 17", ga pošteno preplačal in vmes mi je crknila matična - ki pa so jo kljub preteku garancije zastonj zamenjali. Ampak mi ni žal, že sam operacijski sistem je vreden vsakega eura, ni virusov, sesuvanja, hroščev (ok se najde kakšen ampak bistevno manj kot pri Win mašinah), namenski programi so kvalitetni in vmesnik zelo prijazen.

Kakšen mesec nazaj sem se odloči kupit novega (Maca, se razume :) ampak so mi pri nas (iSpot) dali ponudbo 1800€ za Mac Minija - core i7 z 8GB RAM in 256 SSD diskom. Ker se mi je to zdelo malce preveč sem pogledal malce v tujini in ga sklenil sestavit sam, komponente pa sem kupil v Grazu (razen RAMa, tega sem naročil prek amazona, ker je 50% cenejši).

Torej najprej kupil Mac Mini Server (server edicijo zato, ker ima 4-jedrni procesor) za 999€, potem nabavil še disk SSD OCZ Vertex 3 120GB za 235€. Če ceni prištejem še RAM sem za vse skupaj odštel 1300€. In ni mi žal, v 11h sekundah od prižiga vidim namizje, programov odprtih celo morje in vse deluje brezhibno.

Edino sedaj imam 500GB disk (ker sta v server ediciji 2) in 2x2GB RAM viška :)

divjejabolko

optis, sicer ne vem, s čim se ukvarjaš, a če bi bil jaz na tvojem mestu, bi dvakrat premislil, kaj bi (oz. sem) kupil. Server varianta Mac minija ima samo Intelovo integrirano hrafo ... če želiš kaj bolj konkretnega delat v določenih programih (kaj šele igrati), bi moral kupiti navadno (srednjo) varianto Mac minija, ki ima Radeona HD 6630M ...
Aja, za 1300 € bi se ti bolj splačalo kupiti iMaca. Dobil bi solidni IPS ekran, pa tudi komponente so dejansko hitrejše od Mac minijeve notranjosti (četudi je to najnovejši 2011 model). Vsaj kar se grafičnega dela tiče.

optiss

divjejabolko, ukvarjam se z razvojem spletnih strani za kar racunalnik tudi izkljucno uporabljam, za obcasno igranje mi PS3 zadosca, ekran pa tudi ze imam 24". 
Za iMac bi potem dal najmanj 2,3k ce bi vzel 27" z core i7 in SSdjem, kar pa je tisocaka drazje. Vem da je v tem "samo" 2.0 Ghz procesor, ampak kot receno, za programiranje in virtualizacijo je povsem dovolj.

Xendag (nepreverjen)

In this age people share images so many times a day they need a high quality and safe application to do this task. Xender app is one of them. With this app you can send your photo everywhere you want, from your iOS to computer and vice versa. You may download Xender for free!

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.