Mura je pred pokalnim polfinalom vknjižila zmago, s katero je storila pomemben korak do obstanka. Črno-beli urok gostovanj pri Radomljanih sta z goloma v mreži mlinarjev, ki jih vodi bivši Muraš Darjan Slavic, prekinila Amadej Maroša in Robert Čakš.

Prvoligaše še pet krogov loči do zaključka sezone, znova oslabljena Mura pomembne točke lovi v Domžalah.

Tekmec črno-belih bodo nogometaši Radomelj, ki se krčevito borijo za prvoligaški obstanek. Mlinarji, ki si z Aluminijem delijo dno lestvice, točke potrebujejo še bolj kot Sobočani. Današnja tekmeca na lestvici loči osem točk.

Rumeno-črni iz Radomelj se v novo preizkušnjo podajajo po treh zaporednih neodločenih rezultatih, Mura pa je po dveh porazih remizirala s Koprom, a za točko plačala precejšen davek.

Soboška zasedba je v pričakovanju pokalnega polfinala tako znova zdesetkana, za nameček pa Radomelj ob Kamniški Bistrici na petih tekmah še ni premagala. Lahko Prekmurcem uspe danes?

Žlogar prisiljen krpati luknje v zadnji vrsti

»Čaka nas težka in pomembna tekma, da si zagotovimo obstanek in se oddaljimo od ekip, ki so za nami. Radomlje so ekipa z nekaj dobrimi posamezniki, nasprotnik je zelo nevaren v prekinitvah, na kar smo se pripravili.

Fantje so skozi celoten teden dobro trenirali in verjamem, da bomo odigrali dobro tekmo,« je pred gostovanjem ob Kamniški Bistrici dejal Tonči Žlogar, ki ima znova precej težav s sestavo ekipe.

Žiga Kous in Matic Maruško zaradi prepovedi igranja nimata pravice nastopa, na ogrevanju pred tekmo s Koprom se je poškodoval Filippo Tripi.

Za nameček ekipo na nasprotni strani vodi trener, ki odlično pozna črno-belo zasedbo. Darjan Slavic je bil še do zadnje rošade na klopi Mure del strokovnega štaba članske ekipe, Radomlje pa je na dveh tekmah popeljal do remija proti Olimpiji in Aluminiju.

»Čustveno ali ne, skušali bomo zmagati. Zavedamo se, da je v igri še 15 točk, čim več bo potrebno odnesti. Treba bo zmagovati predvsem zaradi prepotrebne samozavesti,« je Slavic dejal po srečanju v Kidričevem.

KALCER RADOMLJE - MURA 1:2*

Strelec: Korun (37'); Maroša (7'), Čakš (73').
Kalcer Radomlje: Velić, Posavac, Korun, Dobrovoljc, Marković, Gnjatić, Moses, Malenšek, N'landu, Šošić, Kukovec. Trener: Darjan Slavic.
Mura: Mihelak, Cipot, Pucko, Sadriu, Cottrell, Šarić, Maroša, Proleta, Kurtović, Turudija, Nuhanović. Trener: Tonči Žlogar.

POTEK TEKME!

1' Pričetek srečanja ob Kamniški Bistrici!

2' PRILOŽNOST! Radomljani so hitro zapretili preko Madžida Šošića. Njegov predložek je odbil Klemen Mihelak, nato je poskušal še Nino Kukovec. Akcija je bila prekinjena po prekršku Mateja Malenška, ki je odrinil Klemna Pucka, ta pa je z glavo trčil v koleno Klemna Mihelaka.

7' GOL! Vodstvo Mure! Ben Cottrell je na domači polovici odvzel žogo Ognjenu Gnjatiću, Amadej Maroša pa je po podaji Angleža neoviran sprožil s 17 metrov in z udarcem v spodnji desni kot premagal Emila Velića.

10' RUMENI KARTON! Po prekršku nad Darlyjem N'landujem je pri gostih porumenel Luka Turudija.

30' Po kotu Sobočanov je bilo vroče pred domačimi vrati, Emil Velić je odbil predložek, nato pa Leard Sadriu v gneči ni uspel priti do strela.

36' RUMENI KARTON! Borna Proleta je na robu kazenskega prostora podrl Madžida Šošića.

37' GOL! Izenačenje! Klemen Mihelak je prosti strel Madžida Šošića odbil v prečnik, nato je okvir gola zatresel še Barnabas Moses, v tretjem poskusu pa je žogo čez črto spravil Uroš Korun.

39' PRILOŽNOST! Franjo Posavec je podal pred vrata, Nino Kukovec pa je z glavo streljal mimo gola Mure.

43' Mura je izpeljala protinapad po levi strani igrišča, a v napadu osamljeni Ivan Šarić ni najbolje sprožil proti vratom Radomelj.

POLČAS!

46' Pričetek drugega polčasa!

52' Almin Kurtović je po podaji Sandija Nuhanovića iz ugodnega položajaj streljal preko vrat, za nameček se je znašel tudi v prepovedanem položaju.

59' MENJAVI! Alexandros Kyziridis in Aljaž Antolin sta v enajsterici Mure zamenjala Ivana Šarića in Luko Turudijo.

60' MENJAVA! Barnabas Moses je svoje mesto prepustil Ivanu Krolu.

72' MENJAVA! Robert Čakš je zamenjal Bena Cottrella.

73' GOL! Robert Čakš s prvimi dotiki žoge do zadetka, visokorasli napadalec Mure je izkoristil globinsko podajo Amadeja Maroše, izigral Gabra Dobrovoljca in premagal Emila Velića.

74' MENJAVE! Darjan Slavic je v igro poslal trojico svežih nogometašev, Caia Da Cruza, Tina Hrvoja in Elvisa Letaja.

81' MENJAVA! Zadnja menjava pri domačih, Luka Cerar je zamenjal Darlyja N'landuja.

82' PRILOŽNOST! Madžid Šošić je poskušal po predložku z leve strani igrišča, udarec iz osrčja kazenskega prostora je končal v rokah Klemna Mihelaka.

84' RUMENI KARTON! Porumenel je Ognjen Gnjatić, ki bo izpustil tudi prihajajočo tekmo Radomelj.

94' MENJAVA! Julien Lamy je zamenjal Amadeja Marošo.

95' RUMENI KARTON! Klemen Mihelak je porumenel zaradi zavlačevanja.