Mura je po tednu dvojnega razočaranja gostovala ob Kamniški Bistrici, tekmec črno-belih pa so bili Radomljani, ki so v prvenstvu še 11. zapored ostali neporaženi. Sobočani so zaostajali ob odmoru, v drugem polčasu pa je izenačil Mihael Klepač.

Črno-beli so se od julija poslovili z dvojnim razočaranjem. Mura je po tem, ko jo je St Patrick’s Athletic izločil iz UEFA Evropske konferenčne lige, v Celju iz rok izpustila že dobljeno tekmo.

Sobočani so imeli v uvodnih dneh avgusta dovolj časa, da so strnili svoje vrste, analizirali napake in na treningih odpravili pomanjkljivosti. Bodo že danes popravili učinkovitost v napadu in čvrstost v obrambi?

Radomlje so pravcati hit letošnjega leta, saj so bile v zaključku minule sezone neposredno vpletene v razplet borbe za vrh lestvice, rumeno-črni pa so odlično vstopili tudi v novo sezono.

Ekipa Nermina Bašića poraza ne pozna na zadnjih desetih ligaških tekmah, v Prvi ligi Telemach pa jo je 3. aprila nazadnje premagala Olimpija. Mlinarji so spomladi dobili tudi oba obračuna z Muro.

»Ne glede na to, da se je ekipa Radomelj nekoliko spremenila, tako kot tudi naša, so zamisli zelo podobne. Tudi novinci so podobni tip igralcev tistim, ki so odšli.

Strmijo k istemu stilu igre, kot prej, spremembe pa niso imele bistvenega vpliva na njihovo igro,« pred današnjo tekmo pravi Damir Čontala, ki pravi, da so Radomljani v prvi vrsti osredotočeni na obrambo.

Trener Mure dodaja, da so lahko današnji gostitelji s hitrim prehodom iz obrambe izjemno nevarni tudi v napadu, zato bo na preizkušnji tudi soboška zadnja vrsta.

Bodo nogometaši Mure po osmih tekmah Prve lige Telemach svojo mrežo le ohranili nedotaknjeno?

KALCER RADOMLJE - MURA 1:1*

Strelca: Hadžić (20'); Klepač (71').
Radomlje: Velić, Marković, Vrhovac, Guček, Hrvoj, Ševelj, Ćalušić, Čuić, Cerar, Sever, Hadžić. Trener: Nermin Bašić.
Mura: Obradović, Beganović, Morris, K. Cipot, Pucko, Bobičanec, Maruško, Kous, Šroler, Petković, Daku. Trener: Damir Čontala.

POTEK TEKME

1' Pričetek dvoboja v Športnem parku Domžale, Mura tekmo pričenja s trojico v zadnji vrsti, ki jo sestavljajo Klemen Pucko, Kai Cipot in Kobie Morris.

2' RUMENI KARTON! Martin Šroler je porumenel po ostrem prekršku nad domačim kapetanom Luko Cerarjem.

4' Vicko Ševelj je poskusil s strelom z 22 metrov, meril je mimo vrat Mure.

8' PREČNIK! Radomljani so tudi z nekaj sreče zadeli okvir gola Mure. Nedim Hadžić je podal z desne strani igrišča, predložek v kazenski prostor pa je končal na zgornjem delu prečnika.

10' Radomlje imajo v uvodni fazi dvoboja več od igre.

19' Prvi udarec Sobočanov, vendar Emil Velić ni imel težav s poskusom Martina Šrolerja, ki je z roba kazenskega prostora meril točno v domačega vratarja.

20' GOL! Radomlje so povedle po hitrem protinapadu. Mario Čuić je po dolgi podaji na polovico Mure dobil skok, žogo poslal v prostor, Nedim Hadžić pa je bil prehiter za soboško obrambo, Matka Obradovića pa je premagal s strelom po tleh v levi kot Matka Obradovića.

25' Muri se je ponudila priložnost za izenačenje, a nevarnega predložka Žige Kousa pred vrata Radomelj ni uspel ujeti nihče od soigralcev.

34' Martin Šroler je izvedel prosti strel z leve strani igrišča, pred domača vrata je poslal nevarno žogo, a so bili Sobočani za korak ali dva prepozni.

38' RUMENI KARTON! Kai Cipot je na sredini igrišča s hrbta podrl Nedima Hadžića, po prekršku nad strelcem zadetka in glasnih protestih zoper sodniško odločitev pa je prejel rumeni karton.

40' PRILOŽNOST! Mirlind Daku je sprožil z glavo, a je predložek Martina Šrolerja dobil malce za hrbet, zato je žogo iz zahtevnega položaja poslal preko vrat.

42' POŠKODBA! Klemen Pucko je po predložku v kazenski prostor Mure trčil s Tinom Hrvojem in s presekano arkado obležal na tleh. Posredovati mora zdravniška služba.

POLČAS!

46' Mura v nadaljevanje dvoboja vstopa z Mihaelom Klepačom, v slačilnici je ostal Nikola Petković.

49' PRILOŽNOST! Črno-beli so prvi zapretili v nadaljevanju dvoboja, Emil Velić je odbil diagonalni udarec Martina Šrolerja z roba kazenskega prostora.

50' Mura nadaljuje s pritiskom, strel Luke Bobičanca s precejšnje razdalje je za las zgrešil domača vrata.

52' PRILOŽNOST! Vedran Vrhovac je bil po podaji v prostor prepočasen za Mirlinda Dakuja, ki pa ni izkoristil tega, da je Emil Velić krenil iz gola, iz zahtevnega položaja je zadel le zunanji del mreže Radomelj.

60' PRILOŽNOST! Serija napak na obeh straneh, Mura pa bi bila skorajda kaznovana še drugič. Nedim Hadžić se je po podaji v kazenski prostor znašel sam pred Matkom Obradovićem, ki pa je nekaj sekund po svojem poigravanju dobil soočenje z domačim napadalcem.

63' TROJNA MENJAVA! Damir Čontala je v igro poslal kar tri nogometaše, Tio Cipot, Nik Lorbek in Dardan Shabanhaxhaj so vstopili namesto Luke Bobičanca, Matica Maruška in Martina Šrolerja.

65' MENJAVI! Odzval se je tudi domači strateg Nermin Bašić, ki je iz igre potegnil Nedima Hadžića in Leona Sevra, na zelenici pa sta ju nadomestila Ester Sokler in Francesco Tahiraj.

71' IZENAČENJE! Sobočani se veselijo izenačenja, Mihael Klepač je natančno sprožil z 18 metrov in Emila Velića premagala s prefinjenim udarcem v levi kot.

72' MENJAVA! Pri gostiteljih bo zadnjih 20 minut odigral tudi Sandi Nuhanović, zamenjal je Luko Cerarja.

78' PRILOŽNOST! Po daljši akciji domačih je s 15 metrov streljal Francesco Tahiraj, a se je izkazal Matko Obradović.

79' Mirlind Daku je močno sprožil z 20 metrov, žoga pa se je od enega od Luke Gučka odbila naravnost v obraz napadalca, ki je obležal na tleh.

81' MENJAVI! Madžid Šošić in Rok Jazbec sta v enajsterici Radomelj zamenjala Stipa Markovića in Maria Čuića.

82' POŠKODBA! Poškodba v domačih vrstah, v kazenskem prostoru je obležal Ivan Ćalušić, ki si je očitno poškodoval koleno in ne bo zmogel nadaljevati tekme. Mura bo v končnici tekme igrala z možem več.

87' Ivan Ćalušić bo, čeprav je komajda stopil na desno nogo, vseeno odigral zadnjih nekaj minut, zdaj so moči znova izenačene.

88' Mihael Klepač je s 14 metrov streljal preko radomeljskih vrat.

89' MENJAVA! Josip Majić je zamenjal Žigo Kousa.

91' Še šest minut sodniškega podaljška.

93' Znova je obležal Ivan Ćalušić, ki si je pred nekaj minutami poškodoval koleno, a je stisnil zobe. Zdaj zelenico zapušča na nosilih.

95' Klemen Pucko si je privoščil napako na robu kazenskega prostora, a je nato blokiral poskus enega od Radomljanov.

KONEC TEKME! Mura je še drugič zapored remizirala, Radomlje pa so podaljšale niz neporaženosti, ki od začetka aprila šteje že 11 tekem.