Na drugi tekmi Maximusovega turnirja so proti Salonitu Anhovo izgubili s 3:0 v nizih. Prvo tekmo turnirja je dobil Calcit, ki je s 3:1 premagal Šoštanj Topolšico.

Salonit je odločno pričel dvoboj in v 1. nizu povedel s 5:1. Soboški odbojkarji so se sicer približali na dve točki zaostanka (10:12 in 19:21), a je Salonit v končnici niza odigral mirno in ga tudi dobil s 25:21. V 2. nizu se je zgodba ponovila. Gostje so hitro povedli, tokrat še z večjo razliko kot v prvem (8:1). Panviti Pomgrad ni uspevalo nič, razlika se je še večala in končni rezultat 2. niza, ki se je končal s 25:9 v korist Salonita, pove vse. Tudi 3. niz ni
prinesel preobrata, Panvita Pomgrad se je ponovno znašla v velikem zaostanku (6:12), nato pa je trener Fujs zamenjal praktično celotno postavo in priložnost za dokazovanje ponudil
mlajšim igralcem. Slednji so se borili do konca, tik pred koncem dosegli tudi lepo število zaporednih točk, a je bilo premalo, da bi prišli do presenečenja. Rezultat zadnjega niza je bil
25:22.

Turnir se nadaljuje danes, ko bodo na sporedu štiri srečanja. Ob 9.30 se bosta pomerila Salonit in Calcit, torej današnja zmagovalca tekem, dve uri kasneje pa še tekma med Panvito Pomgrad in Šoštanjem. Na predzadnji tekmi turnirja, pričela se bo ob 16.30, se bosta pomerila Salonit in Šoštanj, za konec dvodnevnega turnirja pa še tekma med Calcitom in domačo Panvito Pomgrad s pričetkom ob 19. uri.