Prekmursko – štajerski derbi je v Ljudskem vrtu bil prava nogometna poslastica. Po porazu v Evropski konferenčni ligi, so tokrat čarno-beli premagali NK Maribor z 2:1.

Muro je po prvi preizkušnji skupinskega dela UEFA Evropske konferenčne lige zdaj čakala še ena težka tekma, tokrat z Mariborom. Trener Ante Šimundža je pred tokratno tekmo povedal, da vlogo favorita prepušča Mariboru ter poudaril kako dobro je vzdušje ob tekmi v Mariboru.

Zaradi poškodbe in bolezni Mura z nekoliko okrnjeno ekipo

V ekipo Mure se po poškodbi vrača Matic Maruško, trener pa še vedno ne more računati na poškodovanega Luko Bobičanca ter Samsindina Ouroja. Zaradi bolezni bo na klopi Mure manjkal tudi napadalec Nardin Mulahusejnović.

Potek tekme:

4'  prva priložnost, Voloder z globinsko podajo, v obetavni situaciji Žugelj do soočenja z Obradovićem, toda zmagovalec dvoboja Murin vratar

7' Obradović znova na preizkušnji, po poskusu Žuglja z glavo je žogo skušal preusmeriti v mrežo Mudrinski, Obradović odbil s posredovanjem pred golovo črto

11'  znova Žugelj, tokrat z razdalje, žoga mimo leve vratnice

33' Gol Maribora.  Strelec Robert Voloder.

36' Gooooooooooooool ! Za izenačenje je zadel Žiga Kous!

44' poskus Horvata z roba kazenskega prostora, žoga je končala ob desni vratnici

45' + 1  iz roba kazenskega prostora je poskusil Matic Maruško, žoga je letela preko vrat

47'  Nemanja Mitrović je prejel drugi rumeni karton in je izključen.  Prav tako je pri Mariboru porumenel Gregor Sikošek.

49' mreža se je zatresla, zadel je Maroša z glavo, toda ob predložku Šturma je bil v ofsajdu in sodnik Obrenović ni priznal zadetka

54'  iz roba kazenskega prostora je poskusil Žiga Škoflek, žoga je letela preko vrat

57'  prekinitev tekme. Navijači so na igrišče nametali toaletni papir.

58' prva menjava v NK Maribor: v igro Šturm D., z igrišča Žugelj

61' K. Šturm je po odlični podaji za las zgrešil gol.

65' Spet odlična priložnost za Muro. K. Šturm je žogo poslal mimo leve vratnice.

69' menjava pri Muri: iz igre Škoflek, v igro Klepač

71' obetavna situacija za Muro, Maroša je ciljal v kazenskem prostoru, obramba Juga

74' menjava pri Mariboru: Mudrinski-Kotnik

81' rumen karton je prejel Robert Voloder

82' menjava pri Muri: iz igre Lorbek, v igro Lotrič

87' GOOOOOOOOOOOOOOL! Zadel je Jan Gorenc! Po predložku Lotriča iz kota je z glavo usmeril žogo v mrežo.

91' + 1 dvojna menjava pri Mariboru: Alvir in Mutavčić iz igre, v igro Vancaš in Kronaveter.

Konec tekme. NŠ Mura je zmagala z 2 : 1.