Nogometaši Mure bodo danes v Fazaneriji odigrali prvo tekmo drugega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov.

Ante Šimundža se danes v prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov s svojimi varovanci zoperstavlja bolgarskemu Ludogorcu, ki v Mursko Soboto prihaja v vlogi favorita. Toda tudi Muraši imajo pred tekmo svojo računico in bodo poskušali presenetiti favoriziranega nasprotnika. Težav s poškodbami Šimundža nima, saj je po trku z vratnico na tekmi s Tabor Sežano okreval tudi Mihael Klepač.

Naelektreno vzdušje na Fazaneriji, ob takšnem navijanju se Bolgarom ne piše dobro!

4' Obetavna podaja Koutra, vendar je sodnik dosodil prepovedan položaj.

6' Nevarno preigravanje v kazenskem prostoru Mure, krasno je posredoval Kouter.

8' Napaka Murašev, napad je prekinil Karničnik in si prislužil rumeni karton. Nevarnost za črno-bele iz prostega strela, vendar je žoga zletela v kot. Muraši so se obranili, vendar Bolgari pritiskajo naprej.

V uvodu so podjetnejši Bolgari, Sobočani se odlično branijo. Danes bo očitno potrebna izjemno disciplinirana igra, domači nogometaši pa bodo morali prežati na morebitne protinapade. Kljub posesti si Ludogorec zaenkrat še ni priigral prave priložnosti za zadetek.

22' Nov kot za goste, razčistil je Klepač. Nogometaši Ludogorca pletejo mrežo okoli soboških vrat, vendar brez resne nevarnosti za Obradovića.

23' Krasno posredovanje Šturma, Muraši še naprej garajo v obrambi.

25' V napad je stekel Klepač, ustvaril višek, vendar ob tem storil prekršek v napadu.

26' Kous odlično preigrava, nad njim je bil storjen grob prekršek, vendar je sodnik na nejevoljo domačih navijačev rumeni karton pustil v žepu.

30' Končno obetavna priložnost Mure, vendar so se Bolgari hitro otresli napada. Sledil je protinapad, a brez resne nevarnosti, ponovno je posredoval Kouter.

32' Fazanerija je na nogah. Odlična priložnost, Klepačev strel je sicer zgrešil cilj, a Mura je iztržila kot. Po dobri podaji v kazenski prostor so napadalci bili nekoliko prekratki.

Tekma se začenja razplamtevati. V drugi polovici prvega polčasa tudi Muraši kažejo zobe. Dominacija Ludogorca ni več tako očitna, domači so se otresli uvodnega pritiska.

37' Soliden strel Ikokoja, žoga je zletela prek vrat.

43' Velika priložnost Ludogorca, Ciperčan Yankov je na prvi vratnici dobro streljal, na srečo brez gola.

Po prvem polčasu boljši Bolgari

Roko na srce, Ludogorec je po 45 minutah boljši nasprotnik, vendar Mura svoja vrata brani izjemno. Najboljši posameznik prvega polčasa je najverjetneje Nino Kouter, ki je nekajkrat krasno posredoval. Celotna četa Anteja Šimundže si za prikazano borbenost in disciplinirano obrambo (Bolgari so imeli le eno pravo priložnost, klub izraziti prevladi v posesti žoge) zaslužijo vse pohvale.

Popolnoma drugačen pristop Murašev v drugem polčasu

46' Do strela z roba kazenskega je prišel Klepač, žoga je zletela preko vrat.

49' Dober napad Murašev, Bobičanec je zaključil. Vratar Ludogorca je bil na mestu. Sledil je kot, ki pa ni ogrozil nasprotnika

51' Centimetri so ločili Sobočane od zadetka, Muraši igrajo veliko bolje tudi v napadu. Šturm je za las zgrešil vrata.

53' Cipot je krasno zadržal žogo na polovici nasprotnika, prekršek nad njim in rumeni karton za goste. Iz prostega strela bo podal Bobičanec.

55' Bobi je poslal nasprotnika na vrtiljak, silovito ustrelil in iztržil kot.

60' Pobegnil je Ikoko, a je Obradović dobro zaprl prostor, močan strel mimo gola.

74' Obetaven napad Mure, ki ga je prekinil sodnik. Ni bilo prekrška, delivec pravice se je zapletel med nogometaša Mure.

75' Mura prvič na tekmi ni dovolj dobro pokrila nasprotnika, Manu je očitno poživil igro Ludogorca. Nevarna priložnost, žoga je zgrešila cilj.

Ludogorec zadnjih nekaj minut igra v višji prestavi, Murini nogometaši delujejo bolj utrujeni po naletu v prvi polovici drugega polčasa. Šimundža menja, odhaja Cipot, v igro vstopa Pucko, ki bo skušal vnesti svežino v igro Murašev.

83' Fenomelana priložnost, trese se prečka, Fazanerija je na nogah! Sprožil je Žiga Kous, a Fortuna tokrat ni bila na strani Sobočanov.

90' Pozna dvojna menjava pri Muri, vstopata Maroša in Mandić.