Nogometaši Mure so se v 32. krogu PLTS na domači Fazaneriji pomerili s kranjskim Triglavom.

Muraši so pred to tekmo v zadnjih treh prvenstvenih srečanjih doživeli tri zaporedne poraze, kar se ni zgodilo vse od lanske sezone, ko je bila Mura poražena v obdobju od 8. do 10. kroga.

Mura in Triglav sta se letos pomerila že štirikrat, trikrat v prvenstvu in enkrat v pokalu. Mura je dobila dve srečanji, po eno v prvenstvu in pokalu, dve tekmi pa sta se končali z delitvijo točk.

Črno-beli so nazadnje orožje položili v Mariboru, kjer so se sicer vrnili po zaostanku z 2 : 0, na koncu pa je za zmago vijoličastih zadel Marcos Tavares.

34'. Vodstvo Mure! Po odlični podaji Nina Koutra je z glavo svoj prvenec v PLTS dosegel črnogorski napadalni vezist Staniša Madnić.

45'. KAKŠEN EVROGOL! Luka Bobičanec je s pravim projektilom iz dobrih šestnajstih metrov zadel v levi zgornji kot kranjskega vratarja. To je njegov 12. prvenstveni zadetek. Mura vodi 2:0.

KONEC PRVEGA POLČASA!  Mura je bila boljši tekmec v prvem polčasu, imela več od igre in tudi večkrat poizkušala ogroziti vratarja Triglava ter se bo v drugi polčas odpravila z dvema zadetkoma razlike.

KONEC TEKME! Črno-beli so zasluženo premagali kranjski Triglav in prekinili niz treh zaporednih porazov. Tudi v drugem polčasu so bili boljši nasprotnik, pripravili so si tudi nekaj izrednih priložnosti, še najbližje tretjemu zadetku pa je bil mladi Cipot, ki je zatresel okvir vrat. Minuto pred koncem rednega dela je nekoliko zadišalo po enajstmetrovki, ko je Luko Šušnjaro žoga zadela v roko.