Pred črno-belimi je težko pričakovano gostovanje v Ljudskem vrtu.

Derbi med Mariborom in Muro je v preteklosti postregel že z nemalo zanimivimi dvoboji. Napeto je bilo tudi na prvi letošnji tekmi, ki se je končala z remijem 1 : 1.

Maribor je trenutno vodilni na prvenstveni lestvici, Mura zaostaja le za točko. Obeta se torej izjemno razburljiv obračun ter novo množično gostovanje Murinih navijačev.

Vročica se stopnjuje, in kot smo poročali, se na srečanje skrbno pripravljajo tudi policisti. Iz Policijske uprave Maribor so danes že sporočili, da bodo z namenom učinkovitega zagotavljanja varnosti ljudi in premoženja ter spremljanja in dokumentiranja policijskih postopkov uporabili tehnična sredstva za fotografiranje in video snemanje.

Prvenstvena nogometna tekma bo odigrana danes ob 20.15 uri, v 13. krogu Prve Lige Telekom Slovenije sodi Dragoslav Perić iz Kranja, pomagata pa mu ljubljanska sodnika Andraž Kovačič in Aleksandar Kasapović. Četrti sodnik: David Gabrovec.

Ekipi se bosta na zelenico podali v naslednjih postavah:

Srečanje nocoj ni dalo zmagovalca, a obe ekipi sta se izkazali z živahno igro in ohranili niz neporaženosti. Akcij je bilo veliko že v prvem polčasu, čeprav ni padel noben zadetek.

Mariborčani niso uspeli izkoristiti številnih podaj Dina Hotića. Luka Zahović je dvakrat neuspešno poskušal s strelom z glavo, prvič v sedmi in nato še v 22. minuti. Neuspešni pa so bili tudi trije poskusi Aleksa Pihlerja v 15., 31. in 39. minuti.

Pri črno belih je Luka Bobičanec v 27. minuti streljal iz mrtvega kota, osem minut zatem pa je s strelom od daleč za malo zgrešil še Nino Kouter. V osmi in deveti minuti je domačim zapretil tudi Amadej Maroša.

Napetost je občutno narasla v 55. minuti s strelom Tomija Horvata iz ugodnega položaja. Nedolgo zatem je za Mariborčane sprožil Luka Zahović, vendar je bil Matko Obradović zanesljivo na mestu. Sledil je vnovičen poskus Kouterja, ki je zgrešil strel od daleč.

Od 67. minute so vijolični igrali z igralcem manj, Špir Peričić je namreč na robu kazenskega prostora podrl Žana Karničnika in z drugim rumenim kartonom zapustil igrišče.

A tudi oslabljeni so se izkazali za nevarnega nasprotnika, še posebej v 74. minuti, ko se je priložnost nasmehnila Roku Kronavetru, in v 83. minuti, ko je nekoliko previsoko streljal Denis Klinar.

Za adrenalinski zaključek so v zadnjih sekundah srečanja poskrbele 'škarjice' Kronavetra, ki je le za las zgrešil vrata črno-belih.

Muraši v 14. krogu 19. oktobra gostijo Kranjčane, medtem ko Mariborčane dan zatem čaka gostovanje v Sežani.