Nogometaši Mure so se v 35. krogu Prve lige Telekom Slovenije v Stožicah pomerili z Olimpijo.

Ekipi sta se letos pomerili trikrat, dvakrat se je srečanje končalo z delitvijo točk, enkrat je bila boljša Olimpija.

Mura bi si lahko že danes zagotovila mesto v Evropi, a bi za to potrebovala pomoč Rudarja. V kolikor Celje doma ne bi premagalo Rudarja, Mura pa bi slavila v Ljubljani, bi četrto mesto bilo Murino. Prav tako v primeru, če bi Celje izgubilo z Rudarjem, Mura pa ne bi izgubila proti Olimpiji.

Zadnjega potnika v Evropo bo dala Fazanerija

Črno-belim do želene točke kljub kar nekaj priložnostim ni uspelo priti. Zadnjega evropskega potnika iz Slovenije bo torej dalo zadnje srečanje med Muro in Celjem v Murski Soboti.

Prvi polčas, ki ni dal nobenega zadetka, je bil v 29. minuti zaradi močnega naliva začasno prekinjen.
Prva resnejša priložnost se je domačim ponudila v 13. minuti, ko je poskusil Stefan Savić, a je Dean Šafarić uspešen. Podobno je bilo tudi v 26. minuti, ko je poskušal Endri Čekiči.

Olimpija je dvakrat zahtevala 11-metrovko; najprej v 17. minuti, po domnevnem prekršku nad Savićem in znova v 42. minuti, ko je žoga v kazenskem prostoru v roko zadela Matica Maruška. Vendar sodniki najstrožje kazni niso prisodili.

Sobočani so zapretili v 21. minuti s poskusom Roka Sirka. V 25. minuti nato dvakrat prek Nina Kouterja, v 29. prek Luke Bobičanca, v 39. prek Luke Šušnjare in v 44. minuti še prek Nika Lorbka, ki pa ni bil dovolj natančen.

Nova priložnost se je gostom ponudila v 47. minuti s Sirkom, a znova brez izkupička. Vnovič, tokrat z bližine, je zgrešil še v 52. minuti. V 51. minuti je Savić s strelom z glavo meril previsoko.

Tako je šele v 59. minuti padel prvi zadetek na tekmi. Ljubljančani so povedli z golom Endrija Čekičija. Nik Lorbek je v 61. minuti s strelom z roba kazenskega prostora sicer skušal izenačiti, a je bil na mestu Vidmar. Ta je načrte prekrižal tudi Tomiju Horvatu, ki je v 82. minuti streljal z glavo, še piše STA. Tekma se je končala z rezultatom 1:0.

Ljubljančane v zadnjem, 36. krogu v soboto zdaj čaka gostovanje v Kidričevem, medtem ko bo Mura gostila Celje.

Komentarji (41)

Urugvaj (nepreverjen)

Prenos?
Razen sportkluba...

kasparov
Komentar je zaradi velikega števila negativnih odzivov skrit.

Ta zadeva z Obradovićon mi je fse bole sumlijva. Ge se je poškodoval? Na zadnji tekmi štero je brano, se je nej poškodoval, brano je do konca. Kase ger ne pakejra kama inan. ?!

Fdsssggvvv (nepreverjen)

Ce se me ves Imajo treninge tudi...

In reply to by kasparov

smoljo

Ponovimo še enkrat. Obradović ima poškodbo zapestja, ki se je vlekla dlje časa. Situacija je postala takšna, da so mu morali dati gips, da se stvar čimprej zaceli in bo lahko začel s pripravami na novo sezono. Lp

kasparov

Po 23 minutaj lejko poven, ka more Mura šaltati v drüjgo. Tak kak do zdaj nede šlo.

Gost8 (nepreverjen)

Naj me gron vdari, ali Maroša je za Sirka - Pele.

Evo, po poplavi smo boukši. Dešč pa blato nan pašeta.

Vujo (nepreverjen)

Normalno smo boksi če skoraj sakso tekmo mamo takšno igrišče .... To ka je še v par minutaj popravilo na igrišči bi prinas en keden nucali

Gotovo je, Celje doma gibij 0:2, super, lejko zgibijmo pa smo v evropi.

kasparov

Na žalost se raćunajo medseebojne tekme, ge smo slabši, dvej smo c Celjon zgüjbili. Nika nan ne pomaga, ka mamo 17 golov boukšo gol razliko, v nedelo moramo špilati vsaj neodločeno. Žmetno de, malo do igralci v krči.

1122334455 (nepreverjen)

DF tebi pa dogaja v glavi. Zemi tableto.

In reply to by Samo Mira (nepreverjen)

kasparov

Zakoj davle gor Šporna, zakoj nej Marošo ??!!

12 (nepreverjen)

Skoda.bo pa celjane treba razbit za evropo in denar

Nogomet50 (nepreverjen)

V zadnjem kolu je potrebno igrati vsaj izenačeno s Celjem, namreč ob zmagi Celja bi odločali medsebojni dvoboji med obema kluboma. V tem primeru bi pa imel Celje 3 zmage in 1 poraz.

50. člen, stran 12.

Citiram:
"Če dve ali več ekip osvoji enako število točk in je potrebno razvrstitev odrediti zaradi ugotovitve:-katera ekipa je prvak,-katera ekipa izpada iz lige,-kakšna je razvrstitev ekip pred končnico prvenstva,-ostale končne razvrstitve na lestvici,-se njihova mesta na lestvici odredijo na osnovi naslednjih zaporednih kriterijev:-število točk iz medsebojnih srečanj,-razlike med danimi in prejetimi goli v medsebojnih srečanjih,-števila doseženih zadetkov v gosteh v medsebojnih srečanjih,-gol razlike z vseh tekem,-števila danih zadetkov na vseh tekmah,-števila zadetkov v gosteh na vseh tekmah,-fair play uvrstitve ekip,-žreb."

Karl Marx (nepreverjen)

V Nemčiji, Angliji, Italiji, Španiji pa v Franciji odloča skupna gol razlika. Če bi bilo pri nas tak, te bi Mura že bila v Evropi, zato ka ma boukši gol razliko od Celja za kar 22 golov. Ali jebiga, pri nas je nej tak.

Realnež (nepreverjen)

Cmüreki zdaj vas pa še Celje raztrga pa zbogom kvalifikacije za evropo.Iden vutro pa dan na mešo ka mura naj zgibij.

naftaš (nepreverjen)

Napaka brez Marošo.Dečko dal dva gola prejšnjo kolo ,zaj ga pa šimundža ne dene gor.

1411

Vsi na tekmo v soboto. Kda če nej zaj? Po tekmi veselica do gojdne :P če de vse po sreči

Arto

Kak koli de v soboto, je ta sezona nepozabna. Iz več razlogov:
- že prvo sezono po vrnitvi v prvo ligo smo do zanjoga kola v igri za Evropo, celo zelo dobro nan kaže,
- par norih tekem (MB, Domžale doma, Olimpija vni v jeseni, ...)
- masovna gostovanja (LJ, MB) in dobra navijaška podpora na praktično vseh gostujočih tekmah
- celja Fazanerija se je spremenila v "navijaški sektor" (navija se gekoli si)
- ogromen napredek na marketingi (velki procent lidij hodi na tekme s šalami, kapami, dresami, ...)

A79 (nepreverjen)

Super ste igrali fantje, videlo se je, da se trudite in da ste vse dali od sebe. Pač nismo imeli takšne sreče, kot Olimpija pri tistem edinem pacastem zadetku. Pohvale Šafariču, odlično brani, kar nekaj akrobatskih vložkov nam je pokazal na zadnjih tekmah in obranil našo mrežo.
Meni je sicer čisto vseeno, če bo EU ali ne, je pa res, da 100% verjamem v vas, verjamem da vam bo uspelo, ker se iz vesolja vidi, da si vi sami to želite.
V soboto z Muro ob zmagi ali porazu in z veseljem ter zadovoljstvom na obrazu! ;)

Ne laži (nepreverjen)

A79 Pravilno si napijso, dejstvo j epa ka je Mura v prednosti, domači teren pa zadosta neodločeno, s ten ka na neodločeno Mura nede špilala ,ŠPILALA DE NA ZMAGO. Se vijdimo v soboto, gnes je bilou v Ljubljani glij tak fajn, lejpi izlet pa dobra tekma.

Lampion (nepreverjen)

Vse dobro,solidna igra,ajde mogauce malo vec resnoste pa nej se telko repenčete na igrisce ka zabarke so naure!!!
Tej baynack pa tuj..ka se tej ide? Naj ide skec je priso ce nej pridejo po njega tovariš Lampion

sere keš jaz ti se poserem v usta tij sere kešonja!!!

Mata (nepreverjen)

Mura je že v kvalifikacijah za Evropsko Ligo... Mura ima 51 točk in gol razlika + 16 Celje, ki je za Muro na lestvici ima 48 točk in gol razliko - 6 tudi če Mura izgubi zadnjo tekmo in Celje zmagajo sta moštvi po točkah izenačeni vendar ima Mura boljše razmerje v golih... Ali se motim?

Kad (nepreverjen)

Da, motiš se, ker se gledajo medsebojne tekme, kjer bo Mura v primeru poraza slabša. Mura rabi vsaj remi.

In reply to by Mata (nepreverjen)

sovič (nepreverjen)

DF,si preštel prazne sedeže,zdaj so te nej mučili?

afta he (nepreverjen)

Sreča je opoteča. Kakšen gol smo dali Aluminiji, takega smo dobili včeraj. Pacarski do boga. Navadno je o razvrstitvi odločalo medsebojno srečanje in točke iz njih pri določitvi prvaka in zadnjem mestu ob enakem številu točk. Za vse ostala mesta pa število točk o b enakem pa gol razlika.