Mura je na Fazaneriji dosegla še tretjo zaporedno zmago

Mura 05:  Radan, Kous, Filipovič, Ramšak, Kek, Maruško, Kouter, Bohar, Kovač, Janža J. in Lotrič. Klop: Drakovič, Slavič, Gruškovnjak, Smodiš, Ivanič in Bencak.

Dravinja: Čelofiga, Grašič, Tolar, Hankič‡, Gašparič, Rošer, Ribič, Čerenak, Alenc, Štante in Vodopivec. Klop: Klevže, Močič, Hvalec, Čander, Dimc, Čander in Gaber.

Domači so tekmo pred približno 500 gledalci začeli zelo odločno, saj so si v uvodnih petih minutah priigrali kar tri priložnosti. Najprej je lepo podajo v kazenski prostor poslal Lotrič, Bohar je bil za las prekratek. Za tem se je v priložnosti znašel Lotrič, njegov strel je Čelofiga ubranil, prav tako je gostujoči vratar dobro posredoval pri strelu Keka. Muraši niso popuščali, kar se jim je obrestovalo v enajsti minuti, ko je po podaji iz kota z glavo zadel Filipovič in povedel domače v vodstvo z 1:0. Gostje so prvič resneje zapretili v dvajseti minuti, ko se je stresla prečka domačih vrat. Pet minut kasneje je Štante iz neposredne bližine streljal meter mimo Radanovih vrat. V 30. minuti je prekršek v kazenskem prostoru Dravinje zagrešil Grašič, ki je za svoje posredovanje dobil rdeči karton. Enajstmetrovko je izvedel Kovač, Čelofiga je njegov strel sicer odbil, a je žoga končala v nogah Janže, ki je s strelom po tleh ob vratnici matiral gostujočega vratarja. Šest minut kasneje so gostje izid znižali, saj je po podaji iz kota na drugi vratnici žogo pričakal Štante in zadel za 2:1. V prvem polčasu so si Muraši preko Maruška priigrali še eno priložnost, a je njegov strel z roba kazenskega prostora zgrešil cilj.

V nadaljevanju so prvi resneje zapretili gostje, a je Radan ostal zbran in preprečil izenačenje. Ritem tekme se je nato nekoliko umiril, za nov  "izbruh" veselja pa so v 74. minuti poskrbeli Muraši, ki so vodstvo povišali na 3:1. Po desni strani je lepo potegnil Lotrič, ki je v kazenskem prostoru našel Boharja, le-ta je žogo podaljšal na drugo vratnico, kjer je Janža brez težav dosegel še svoj drugi zadetek na tekmi. To pa še ni bilo vse, kajti mreža gostov se je še enkrat zatresla, in sicer v 83. minuti. Gruškovnjak je podal uporaben predložek pred vrata gostov, kjer je bil z glavo uspešen Bohar. Do konca se rezultat ni več spremenil in Muraši so prišli do tretje zaporedne zmage.

V naslednjem krogu Mura gostuje pri Dravi.

Rezultat:

Mura 05 : Dravinja 4:1 (2:1)

Filipovič 11., Janža 30., 74., Bohar 83.; Štante 36.

Lestvica:

1.      IB Interblock                 8     5     2     1    12:6       17   točk
2.     Dravinja Kostroj           8     4     3     1    11:8       15
3.     Aluminij                         8     4     2     2     18:11    14
4.     Garmin Šenčur            8     4     1     3     20:14    13
5.     Labod Drava                8     3     3     2     13:10    12
6.     Mura 05                        8     3     2     3      9:8        11
7.     Bela Krajina                 7     3     2     2      7:6         11
8.     Krško                             7     2     0     5      3:10        6
9.     Roltek Dob                   8     1     2     5      8:17        5